Ολικη Ελευθερια Λογου

ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΗμερολόγιοΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση

Αποτελέσματα Αναζήτησης

Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» 90 χρονια πριν
Τετ Ιουν 11, 2014 10:36 pm από vangelis70

» ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten
Τρι Φεβ 26, 2013 5:01 pm από PAOK RE

» Παραγκα revisited..
Κυρ Σεπ 23, 2012 11:23 pm από PAOK RE

» Επιστροφη στη δραχμη
Τρι Μαρ 13, 2012 12:54 am από PAOK RE

» ΣΕΒ - Δράση κατά των μέτρων
Κυρ Ιαν 08, 2012 3:55 am από ThouVou2008

» Contra τελος!
Τρι Ιουν 21, 2011 10:40 pm από gang

» Αλλαγες στο FORUM (σκασμος Θεμακο, δεν ειναι blog)
Κυρ Ιουν 12, 2011 7:41 am από PAOK RE

» Γεια σας αλανια
Κυρ Μαρ 27, 2011 6:49 pm από vangelis70

» Ξεκαρδιστικο
Σαβ Ιαν 01, 2011 2:43 pm από Yaro

Πλοήγηση
 Πόρταλ
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση
Δημόσια συζήτηση
Affiliates
free forum

Οκτώβριος 2018
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

Μοιραστείτε | 

Παραγκα revisited..

Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Δεκαδεκας

Αριθμός μηνυμάτων : 272
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Τόπος : AΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Πεμ Οκτ 13, 2011 2:07 am

ANTRIKOS
Οταν πχ σου λεω πως οι δικοι μας δεν εχουνε δημιουργησει (προς το παρον τουλαχιστον) κανενα προβλημα στα εκτος εδρας ματς της Εθνικης
και ενω μιλαμε για αγωνα της Ελλαδας εσυ μου αντιπαραθετεις τους οργανωμενους του Ολυμπιακου τοτε... Χαιρετε Γεια σας και Αντιο...
Τα ιδια ισχυουν οταν σου λεω και με παραδειγματα τι εννοω περι ποδοσφαιρικου μεταλλου και ψυχης και παλι δε καταλαβαινεις και νομιζεις
οτι μιλαμε για Αρειες φυλες και μαλακιες τουμπανα.Δηλαδη αν σου πω οτι η ομαδα που εχουμε
ειναι σκληροτραχηλη και δεν χανει ευκολα θα το καταλαβεις καλυτερα η να στο κανω κ αυτο πενηνταρακια;;
Μη με ρωτησεις πως 15 ματς αηττητη εχει.

Κλεινοντας να πω πως η απαντηση που εδωσες στο παραδειγμα με τα ΜΑΤ -οτι ειναι χεστες και σκυλια των αφνετικων τους και εθνικων προδοτων
που μας εχουνε οδηγησει στη μιζερια τη φτωχεια κ την εξαθλιωση- ειναι για γελια.

Ενταξει λοιπον δεν φταινε σε τιποτα εντολες εκτελουνε οποτε ουδεμια ευθυνη φερουνε και οτι κανουνε ειναι νομιμο
και δημοκρατικο και ειναι οι προστατες της Δημοκρατιας και του Πολιτευματος μας.

Βρηκα τι θα κανω.
Θα παω να γινω κ εγω Ματατζης να λυσω το προβλημα μου !
Να γινουμε ολοι Ματαζηδες !!
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
ΠΑΠΑΦΙΔΗΣ
Οντως κανεις πως δεν καταλαβαινεις Δεκαδεκα!!!!!
Η απλα επειδη δεν ησουν εσυ στο καιγομενο λεωφορειο,δεν σε αφορα?
Ας μιλησουμε λοιπον με την δικη σου λογικη και παραδειγματα....

Πως θα αντιδρουσες,αν αυριο καποιοι αλλοδαποι η Ελληνες ερχοταν στο σπιτι σου και πετουσαν μεσα πυρσους και μολοτωφ?
Θα τους εδινες αφεση αμαρτιων στα πλαισια της παναθρωπινης αλληλεγγυης?
Θα τους ελεγες δεν πειραζει ρε παιδια οταν ερχοταν μετα απο λιγο καιρο και στο εξοχικο σου?
Θα αφηνες το σκορ να γραψει 2-0 υπερ τους η θα προσπαθουσες να ισοφαρισεις?

Οσο για το "Η Αξια του νικητη ειναι αναλογη της αξιας του ηττημενου οποτε δεν ειναι ντροπη να χειροκροτουμε προσπαθειες των αντιπαλων μας οταν αξιζουν τον κοπο....
Αυτα και αλλα πολλαν τα οποια δεν εισθε ομως ετοιμοι να καταλαβετε και να αφομοιωσετε...",μαλλον ατυχη εκφραση εκ μερους σου θα το χαρακτηρισω.
Εδω κολλαει το "δασκαλε που διδασκες και νομο δεν εκρατεις"
Χειροκροτησες ποτε τις προσπαθειες του Ολυμπιακου,την τελευταια δεκαετια ως πολυνικη πρωταθλητη?
Για να μπορεσουμε δηλαδη και εμεις να πεταξουμε ροδοπεταλα στα Κροατικα λεωφορεια, οταν αυτοι καινε τα δικα μας!!!!!!!
χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Salami aleko mou και ο Αλλαχ να σας φυλαει από Γαυρους και Μπαοκια…….
Κατ αρχας θα ηθελον να χαιρετησω την επιστροφην εις την ενεργον δρασιν του συνεπους μελους της ΠΑΛΗΑΚΟΚΑ και σωστου Παναθηναικου αγωνιστου Μητσαρα Μη στον οποιον συμπαρισταμαι ολοψυχως δινων μαλιστα και εκ της πειρας μου εις σχετικα θεματα μιαν συμβουλην….
Ο πρωτος τροπος προφυλαξεως για να μην τραυματιστεις από το λαπ τοπ που ουτως η αλλεως θα φας κατακεφαλα είναι να φορας το σουρωτηρι για τα μακαρονια σαν περικεφαλαια…
Για τον Λαμογιο εγω σας εγραψα την Πραγματικην αληθειαν….
Είναι εθισμενο εις ουσιας και ειδικωτερον εις την φοβεραν εξαρτησιογονον ουσιαν της Μιλκοτινης και το εχουν μπουζουριασει για να το αποτοξινωσουν…!!!
Οσο για εκεινον τον τσαλαπετεινον τον Πρωην Προεδρον ανεκαλυψα την σελιδα του στοΓκαζεττα Σελίδα του/της themis65 - Gazzetta.gr Community
Αλλα για να το ξεχεσω πρεπει λεει να ειμαι φιλος του!!!!….
Εκανα αιτηση να μα συμπεριλαβει στους φιλους του αλλα μεχρις στιγμης δεν εχει απαντησει το αφορεσμενο!!!!
Aς περασω τωρα και στις απαντησεις μου…..
Διοτι αυτος ο αθλιος ο φιλος μου ο Παπαφιδης με εκατηγορησεν ως ριψασπιδα….
Αυτό δεν εγινε και δεν θα γινει ποτε!!!!!
Ο Δεκαδεκας μπορει να αργει διοτι εχει μπλεξιματακια για τα οποια θα σας μιλησω αλλην φορα αλλα δεν ξεχνα ποτε των ποτων!!!!….
Θα απαντησω λοιπον κατά σειραν προτεραιοτητος αρθρων αφου κατά πρωτοις συστησω ψυχραιμιαν και συζητησιν επι των πραγματικων δεδομενων και όχι καταστασεων που δημιουργουμεν υμεις….
Το ξερετε το ανεκδοτον με τον Χριστον και τον αγιον Πετρον????
Καθονται λοιπον ένα απογευμα ο Χριστος και ο Αγιος πετρος πανω σε ένα συννεφο πληττωντες ανυποφορα….
Ρε Πετρο λεγει ο Ιησους τι κανουνε κατω στην γη για να περνανε την ωρα τους??
-Παιζουν κανενα χαρτι κανουν διαφορα αθληματα ποδοσφαιρο Μπασκετ Στιβο….
-Ωραια ιδεα ρε Πετρο…Εισαι για ένα στιβο????
-Ότι πει ο Κυριος!!!!
Ωραια στειλλε τα Χερουβειμ να φερουν μια σφαιρα θα ανταγωνισθωμεν στην σφαιροβολιαν!!!!
Φερνουν τα Χερουβειμ την σφαιραν πεταει πρωτος ο Αγιος Πετρος….25 μετρα!!!!Νεο παγκοσμιο ρεκορ…Κλαπ!!!κλαπ!!!κλαπ!!!!Χειροκροτηματα τα Χερουβειμ!!!!
Μετα πεταει ο Ιησους…..27 μετρα!!!!Νεον παγκοσμιον ρεκορ!!!!Κλαπ!!!κλαπ!!!κλαπ!!!χειροκροτηματατα Χερουβειμ!!!!
Ξαναπεταει ο Αγιος Πετρος…..30 μετρα!!!!Νεον παγκοσμιον ρεκορ!!!!Κλαπ!!!κλαπ!!!κλαπ!!!χειροκροτηματατα Χερουβειμ!!!!
Πεταει παλι ο Ιησους…..35 μετρα!!!!Νεον παγκοσμιον ρεκορ!!!!Κλαπ!!!κλαπ!!!κλαπ!!!χειροκροτηματατα Χερουβειμ!!!!
Οποτε γυρναει ο Αγιος Πετρος και λεει στον Ιησουν…’’Ρε Χριστε δεν αφηνουμε τα θαυματα να συναγωνισθουμε στα ισα????’’
Που κολλαει τωρα αυτό????
Εξηγουμαι…..
Με κατηγορει π.χ.ο Αντρικος ότι ενώ αυτος μου αναφερει για χουλιγκανς εθνικων ομαδων εγω του αντιπαραθετω τους χουλιγκανς του Ολυμπιακου οποτε «γεια σας και αντιο»….
Εγω επειδη θελω να ειμαι εντελως ειληκρινης θα παραδεχθω ότι τον τσιτωσα λιγο τον Αντρικο μου και ανεμενα την εκρηξιν του που πολύ χαρηκα σαν υπουλος και μοχθηρος τυπος που ειμαι…
.Επισης να παραδεχθω ότι το παραδειγμα μου με τους χουλιγκανς του Θρυλλου ητο ατυχες…
Αν και στοχος μου ηταν να δειξω ότι εχωμεν και ημεις χουλιγκανς που ασχημονουν στο εξωτερικο που αν δεν ακολουθουν [και αυτό συζητειται]την Εθνικην είναι όχι γιατι δεν θελουν η εγιναν καλα παιδια αλλα γιατι δεν χρηματοδοτουνται οι επιδρομες τους όπως γινεται από τις ομαδαρες τους…
Διοτι αν δεν γινεται αυτό καποιος πρεπει να εξηγησει πως βρεθηκαν 100 κουκουλοφοροι χουλιγκανς να πετανε μολοτωφ και φωτοβολιδες στους Κροατες ανεξαρτητα εαν αυτοι αρχισαν απαντησαν η όχι….Τελος παντων…Εγω θεωρω το παραδειγμα ατυχες…
Αλλα …αλλα..λεγω αυτό είναι το θεμα μας….
Νομιζω όχι….
Το Θεμα μας είναι το εξης….
Βλεπωμεν έναν μεθυσμενον η και μη Κροατην να ασχημονει στην Ομονοια….Τοτε τι κανουμε…..
1.Καλουμεν η περιμενουμε τας νομοθετημενας από το κρατος δυναμεις προστασιας του πολιτη και της δημοσιας ταξης και καταστολης τετοιων γεγονοτων[ανεξαρτητα της ποιοτητος και αποτελεσματικοτητος των για τις οποιες υπευθυνο είναι το κρατος και κατά μια γενικευμενη επεκταση ημεις] να συλλαβουν τον δραστη να εφαρμοσουν την νομοθεσια μας να τον τιμωρησουν συμφωνα με αυτή και να «δει»αγωνα από την γενικη ασφαλεια…
Η 2ον κατεβαζουμε τους δικους μας χουλιγκανους στην ομονοια και του ανοιγουν την κεφαλα σαν ωριμο συκο για να ‘’μαθει’’….
Αυτό είναι το διλημα μας και εγω προσωπικακαι λογω ιδεολογιας κυριως ειμαι υπερ της πρωτης λυσεως…..
Τωρα εάν υμεις εισθε υπερ της δευτερας να μου το πειτε καθαρα για να ξερω….
Παντως για να συννενοουμεθα η δευτερα λυση ονομαζεται αυτοδικια η κοινωνικος αυτοματισμος…..
Ειναι οι περιπτωσεις που καποιος αυθαιρετα γιατι αγανακτησε η γιατι ετσι νομιζει περνει το νομο στα χερια του χρηζει τον εαυτον του δικαστην και απονομεα δικαιοσυνης συμφωνα με το προσωπικο του δικαιο και από εκει και περα οποιον παρει ο Χαρος….Η για θεματα που αρμοδεια είναι η πολιτεια αυτή βαζει δυο αντιπαρατιθεμενες κοινωνικες ταξεις να χτυπηθουν μεταξυ τους να βγαλουν τα καστανα απ τη φωτια και να αποροφησουν του κραδασμους που αφορουσαν αυτήν νιπτουσα τας χειρας σαν ποντιος Πιλατος…Κατι σαν το ‘’διαιρει και βασιλευε’’ που λεγανε οι Αγγλοι…
Σημειωτεον ότι και αι δυο ανωτερω είναι φασιστικες μεθοδοι που οδηγουν σε επικινδυνα για την σχετικη εστω Δημοκρατια και Ελευθερια μας μονοπατια και σε αντιθετη οποσδηποτε από την προσδοκωμενη κατευθυνση….
Κατοπιν ο Αντρικος μου μου αναφερει για «ψυχη και μεταλλο»της Εθνικης Ομαδαρας μας….
Εινα φανερη η διαφωνια μας….
Εγω δεν δεχομαι ψυχες μεταλα που προεκτεινομενα γινονται Εθνικες περηφανειες και Εθνικες ανωτεροτητες….
Εγω δεχομαι ότι προκειται για ένα επαγγελματικο παιχνιδι[αφου για να το παρακολουθησεις πληρωνεις εισητηριο και η ΕΠΟ αναλογως των επιτυχιων της Εθνικης τα περνει χοντρα από την ΟΥΕΦΑ]από επαγγελματιες παικτες [οι οποιοι επισης πληρωνονται και αδρα για τις τυχων επιτυχιες τους με την Εθνικη]…Επισης μπορω να δεχθω καλη η κακη μερα καλη η κακη φουρνια ποδοσφαιριστων κοκοτυχια κακη διαιτησια κακη οργανωση πλημελη προετοιμασια και ένα σωρο αλλους παραγοντες που καθοριζουν το αποτελεσμα ενός επαγγελματικου ποδοσφαιρικου αγωνα…..Οπως για παραδειγμα η φαση της σταδιοδρομιας που ευρισκεται καποιος ποδοσφαιριστης…Παραδειγμα ο Μεσι δεν είναι ο ιδιος στην Μπαρτσελωνα η την Αργεντινη διοτι πιθανωτατα ο ατζεντης του του απαγορευει να βαζει τα ποδια του στη φωτια αφου ενας σοβαρος τραυματισμος θα ειχε καταστροφικα αποτελεσματα στα εσοδα του και το προσεχες του συμβολαιο το οποιο κυριως εξαρταται από τις εμφανησεις του με την Μπαρτσελωνα….Η ο Μολντριτς των Κροατων…Αν είναι αληθεια ότι η Τσελσυ δινει 40 μυρια να τον αποκτησει είναι φυσικο ο ατζεντης του όχι μονο να του απαγορευει τα επικινδυνα τακλιν αλλα και την επαφη με την μπαλλα αφου ενας σοβαρος τραυματισμος του αυτή την στιγμη ισοδυναμει με καταστροφη…Καταστροφη που επαθε ο Νινης στον τελευταιο χρονο συμβολαιου του και περιμενοντας την προταση που τωρα ισως να μην ελθει ποτε…Αντιθετως με τον Ζαραδουκαν οστις εξορμων ως οδοστροτηρας και διεκδικων από τον Μολντριτζ μια αμφισβητουμενη μπαλια είναι βεβαιο ότι θα την κερδισει όχι γιατι εχει μεταλον η ψυχη αλλα δια τους ανωτερω εκτεθεντας λογους….
Οποιος διαφωνει με αυτους να μου πει πως και γιατι και επισης να μου εξηγησει πως όταν τρωγαμε τις επταρες και τις πενταρες δεν ειχομεν μεταλον και ψυχην που ηταν μαλιστα και σχεδον ερασιτεχνικα και αγνα τα πραγματα ενώ τωρα απεκτησαμεν????Τι διαλο μεταλειο είναι αυτό????
Επισης μου θετεις ένα θεμα με τα ΜΑΤ….Δυστυχως Αγαπητε Ανδρικο καμια μα καμια συγχρονη κοινωνια απεμπολησε η παραιτηθει από το δικαιωμα της της δημιουργειας δυναμεων προστασιας των «ατομικων δικαιωματων και της ασφαλειας του πολιτη» συμφωνως με καποια μορφη Συνταγματος οι οποιες κατά το πλειστον λειτουργουν σαν δυναμεις καταστολης….
Αυτό είναι γεγονος….
Η Δραση η αξιοπιστια και η αποτελεσματικοτητα αυτων των ομαδων εξαρταται από την διαπαιδαγωγησιν την εκπαιδευση τους και κυριως από τας εντολας δικαιοδοσιες και ορια συμπεριφορας που περνουν από τους προισταμενους των….
Το Θεμα είναι καθαρα πολιτικο αποδειξη του οποιου είναι ότι οι δυναμεις καταστολης ενω στην ουσια κανουν την ιδια δουλεια δεν είναι ιδιες στην Ελλαδαρα στην Ελβετια την Γαλλια το Πακισταν η την Συρια…..
Και φυσικα παντα υπαρχει και το τεκμηριον της ατομικης ευθυνης αλλα είναι πολύ μικρο σε σχεση με την πολιτικη ευθυνη αυτων που στρατολογουν εκπαιδευουν και χρησιμοποιουν τα ΜΑΤ.
.Διοτι αν παραδεχθουμε ότι ενας «σωστος ‘’ΜΑΤΑΤΖΗΣ αγανακτουσε και ηρνητο να εκτελεσει διαταγες η εκανε κατι περα και πανω από αυτές τι θα γινοτανε…Η θα τον καλυπτανε η θα τον διωχνανε και θαχανε και τα επτακοσια που πιθανον να τα εχει αναγκη….Προφανες για το ποτε θα τον καλυπτανε και ποτε θα τον διωχνανε…Σε κάθε περιπτωση όμως υπευθυνη και υπολογη για την συμπεριφορα των ΜΑΤ είναι η Πολιτικη ηγεσια που οφειλει και καθηκον της είναι να τα ελεγχει και να τα καθοδηγει…
Και εδώ εχουμε παλι μια μορφη κοινωνικου αυτοματισμου…Υπαρχει μια λανθασμενη εντυπωση κατά την γνωμη μου ότι για την συμπεριφορα τους φταινε τα αμουστακα σχεδον μαλακια των επτακοσιων….Ετσι τους επιτιθεμεθα αν όχι ολοι μια καθολου αμεληταια ομαδα της Αριστερας με Καδρονια μολοτωφ και πετρες με αποτελεσμα να μενει στο απυροβλητο ο πραγματικος υπευθυνος που είναι η πολιτικη ηγεσια…..
Τωρα βεβαια ο Παπαφιδης θα με ρωτησει….
Και αν τον δεις να ερχεται κατευθειαν επανω σου με το ροπαλο υψωμενο τι θα κανεις????
Και φυσικα θα προσπαθησεις με τα χερια σου να προστατεψεις το κεφαλι σου αλλα θα αποφυγεις να συγκρουστεις οσον είναι δυνατον μαζυ του διοχετευοντας την δικαιολογημενη αγανακτηση σου εκει που πρεπει να κατευθυνθει στον πολιτικο του προισταμενο που εμμεσως πλην σαφως τον διεταξε να συμπεριφερθει τοιουτοτροπως…
Στο κατω κατω της γραφης θα το βαλεις και στα ποδια σκεπτομενος παντα ότι οι αγωνες κρινονται από το αποτελεσμα τους και όχι από τον αριθμο των ανοιγμενων κεφαλιων και ποιον αραγε συμφερει να υπαρχουν κάθε τρεις και λιγο ανοιγμενα κεφαλια και τι επιπτωση εχει αυτό στην συσπειρωση και την μαζικοτητα των λαικων αγωνων….
Γιατι αραγε σε κάθε μεγαλη λαικη διαδηλωση ξεφυτρωνουν μεσα από το πληθος οι γνωστοι αγνωστοι κουκουλοφοροι μολοτοφιαζουν τα ΜΑΤ και εξαφανιζονται μετα χωρις να συλληφθει κανενας τους????
Και τι εχεις εσυ να πεις σ αυτους που σου λενε ότι δικιο εχουν διοτι τα ΜΑΤ είναι «κωλοπαιδα»????.
Αυτά πιστευω εγω για τα ΜΑΤ και κάθε αντιλογος δεκτος….
Οσο για τον Αντρικο αν το προβλημα του λυνεται με τα 700 ευρω του ΜΑΤΑΤΖΗ μπορει να τα βρει και αλλου πραγμα που πιθανον να μην ισχυει για τους κουφιοκεφαλους νεαρους των ΜΑΤ……….
Οσον δια τον υπουλον Παπαφιδιν αυτος δημιουργει πλαστα διληματα προς ιδιαν χρησιν…
Πως θα αντιδρουσα λεει αν ερχοτανε κατι αλλοδαποι και μου μολοτοφιαζανε το σπιτι!!!!
Με τον ιδιο τροπο που θα αντιδρουσα αν οι Μολοτοφιαζοντες ηταν Ελληνες!!!!
….Θα αρπαζα τον πρωτον κουβαν που θα ευρισκα μπροστα μου προσπαθωντας να σβυσω την μολοτωφ!!!!…
Όχι δεν θα τον καλουσα να ελθει και στο εξοχικο μου και αν ερχοταν θα εκανα το ιδιο!!!….
Με αποστομωσε τωρα????
Και ητο πολύ ευκολον!!!
Θα μπορουσε βεβαια να με αποστομωσει ευκολωτερον αν με ρωτουσε στην περιπτωση που ενας αλλοδαπος [Ελληνας αποκλειεται]κακοποιος μουβαζε το πιστολι στον κροταφον και μουλεγε ‘τα λεφτα σου η την ζωη σου’’τι θακανα….
Η αν με το πιστολι στον κροταφο μου λεγαν «επειδη θελουμε να ειμεθα τιμιοι μαζυ σου θα το στριψουμε κορωνα κερδιζουμε γραμματα χανεις!!!!Τι Θακανα τοτε????
Η αν κρατουσαμε και οι δυο από ένα περιστροφα και θα επιβιωνε οποιος πατουσε πρωτος την σκανδαλη…Τι Θανανα τοτε????
Θα μπορουσα να αναφερω καμια δεκαρια ακομη τετοια πλαστα διληματα είναι όμως εκει η διαφωνια μας η να αφησουμε τα θαυματα να μιλησουμε στα ισα που λεει και ο Αγιος Πετρος…
Και φυσικα δεν είναι εκει η διαφωνια μας….
Η Διαφωνια μας συνισταται στο εξης απλο απλουστατο διληματακι…
Ειμεθα υπερ η κατά της Αυτοδικιας και του κοινωνικου αυτοματισμου????
Εγω το εδηλωσον ευθαρσως και ειληκρινως ότι λογω χαρακτηρος θες ιδεολογιας θες ειμαι κατά….
Οποιος είναι υπερ να το δηλωσει ευθαρσως λαμβανων υπ οψιν ομως ότι είναι και λιγο φασιστικουλι….
Διοτι ότι το «Κυβερνηση ΝΔ με πρωθυπουργον τον Σιμητην»πρεπει καποτε να σταματησει…..….
Οσο δια την ερωτησιν αν εχω χειροκροτησει την τελευταιαν δεκαετιαν προσπαθειας του Παραγκοπρωταθλητου θελω να ειμαι απολυτως ειληκρινης αν και ο Μητσαρας Μη με εκαλυψεν…..
Όταν διαξιφιζομαι με γαυρους όχι…..Όχι απ εξω μου δεν το εχω κανει πιθανον από μεσα μου ορισμενες φορες χωρις όμως να ειμαι και σιγουρος….
Όταν συνομιλω με βαζελες το εχω κανει χρησιμοποιων παντα ως προθεμα το «ο πουστης’»…..
Αυτό όμως που εχω κανει απειρες φορες είναι να συχτιρησω να κραξω και να αποδοκιμασω την ομαδα μου όταν είναι απαραδεκτη ακομη και όταν κερδιζει αδικα χειροκροτωντας τον αντιπαλο [φθανει να μην είναι ο Γαυρος]κυριως όταν οι δικοι μου τραμπουκιζουν και χρησιμοποιουν συνθηματα υβριστικου η σεξουαλικου περιεχομενου……
Με τον γαυρον συμπεριφερομαι ετσι διοτι δεν είναι να τους δινεις θαρρος!!!!
Τελος παντων κερδιζω κανενα ποντακι με την συμπεριφορα μου απεναντι στον Βαζελο….
Παρεξεφυγον η μου φαινεται?????
Δεν εχω βλεπεις και εκεινον τον Προεδρον που με ανακαλουσεν εις την ταξιν!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
Andrikos07

Αριθμός μηνυμάτων : 60
Ημερομηνία εγγραφής : 26/11/2010
Τόπος : Athens

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Τετ Οκτ 12, 2011 8:11 pm

Μολις επικοινωνησα με Λαμογιο και ειπε να σας μεταφερω τα χαιρετισματα του γιατι τωρα δε μπορει ο μλκς.
Παιζει να εχει ξεχασει κανα κωδικο.
Andrikos07

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Τετ Οκτ 12, 2011 8:02 pm

Εληφθη.Θα του το μεταφερω.
vangelis70

Αριθμός μηνυμάτων : 312
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Τετ Οκτ 12, 2011 4:49 pm

Antriko, επειδη εγω τα εχω κλεισει τα facebook, πες του λαμογιου οτι ειναι μεγαλος τσογλανος...
Ανεστη, χεσμενους τους εχουμε τους αραβες και τους αμερικανοεβραιους, στην παναθα οι μεγαλοκαρχαριες τρωνε χωμα γιατι εμεις δε μασαμε με εκατομυρια, ουτε μας πληρωνουν οι προεδροι τις εκδρομες....παμε με τη μαγκια μας και δε χρωσταμε σε κανενα πουστη...γι αυτο λυσσαξε ο θειος του ανικανου σωφερ να μας διαλυσει τους συνδεσμους...τελικα οχι μονο δεν τα καταφερε αλλα εφυγε νυχτα με την ουρα στα σκελια ο ιδιος και ολο του το γαμω-σοι....
Δεκαδεκας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Τετ Οκτ 12, 2011 9:12 am

Ο Δεκαδεκας μπορει να αργει αλλα ποτε δεν λησμονει τας απαντησεις του!!!!
PAOK RE

Αριθμός μηνυμάτων : 299

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Τετ Οκτ 12, 2011 6:21 am

Καλως τον Δημητρη ρεεεε!!!!
Δεν μπορω να πω,μενω αφωνος,απο την Παναθηναικη αλληλεγγυη.
Τον Δεκαδεκα τον αποστομωσα,εξαφανιστηκε,μη μπορωντας να αντιπαρατεθει στο ηθικον και δικαιον,και νασου πετιεται ο Δημητρης ωσαν απο μηχανης θεος,και τον ξελασπωνει.
Δεν μπορω να πω πως δεν εχει δικαιο.Δεν συγχαιρουν οι λεοντες(βαζελοι), τα ποντικια(γαυρους).
Ειδικα αυτη την εποχη που οι Εβραιοι πολυεκατομμυριουχοι απο την Αμερικη,σφαζονται με τους Σαουδαραβες πριγκηπες, για τα ματια της ωραιας Ελενης.

Welcome back dimitrism...
Andrikos07

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Τρι Οκτ 11, 2011 10:15 pm

Που εισαι ρε ΜητσοΜ !!

Βαγγελη θα γινω ρουφιανος και θα σου πω πως το μουνακι ο Λαμογιος ειναι ολη μερα στο Facebook και λιωνει στη μαλακια αχαχα
vangelis70

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Τρι Οκτ 11, 2011 6:40 pm

Λαμογιε γαμιεσαι ρε, ουτε μια καλησπερα ρε τσογλαναρα?
Να σου πεσει το πουλι οταν θα' βρεις την οπη ρε μπερδεψομπουτη..
vangelis70

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Τρι Οκτ 11, 2011 6:36 pm

H μαλακια δεν πεθαινει ποτε...

Που σαι ρε Μητσομιιιιιιιιιιιιιιι!!!! Χαθηκες ρεεεεεεεεεε
dimitrism

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2010

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Τρι Οκτ 11, 2011 5:27 pm

salam alekum κοπριτες

Νομιζα οτι ηταν νεκρο το αντικοντρα. Ολοι καλα?

Θα περναω να σας βλεπω (στα κλεφτα μη μου ερθει κανα λαπτοπ στη κεφαλα)

Παπαφιδι, οι παναθηναικοι μονο χειροκροτουνται, ποτε το αντιθετο

Συγχαιρουν οι λεοντες τα ποντικια?

PAOK RE

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Δευ Οκτ 10, 2011 7:18 am

Οντως κανεις πως δεν καταλαβαινεις Δεκαδεκα!!!!!
Η απλα επειδη δεν ησουν εσυ στο καιγομενο λεωφορειο,δεν σε αφορα?
Ας μιλησουμε λοιπον με την δικη σου λογικη και παραδειγματα....

Πως θα αντιδρουσες,αν αυριο καποιοι αλλοδαποι η Ελληνες ερχοταν στο σπιτι σου και πετουσαν μεσα πυρσους και μολοτωφ?
Θα τους εδινες αφεση αμαρτιων στα πλαισια της παναθρωπινης αλληλεγγυης?
Θα τους ελεγες δεν πειραζει ρε παιδια οταν ερχοταν μετα απο λιγο καιρο και στο εξοχικο σου?
Θα αφηνες το σκορ να γραψει 2-0 υπερ τους η θα προσπαθουσες να ισοφαρισεις?

Οσο για το "Η Αξια του νικητη ειναι αναλογη της αξιας του ηττημενου οποτε δεν ειναι ντροπη να χειροκροτουμε προσπαθειες των αντιπαλων μας οταν αξιζουν τον κοπο....
Αυτα και αλλα πολλαν τα οποια δεν εισθε ομως ετοιμοι να καταλαβετε και να αφομοιωσετε..."
,μαλλον ατυχη εκφραση εκ μερους σου θα το χαρακτηρισω.
Εδω κολλαει το "δασκαλε που διδασκες και νομο δεν εκρατεις"
Χειροκροτησες ποτε τις προσπαθειες του Ολυμπιακου,την τελευταια δεκαετια ως πολυνικη πρωταθλητη?
Για να μπορεσουμε δηλαδη και εμεις να πεταξουμε ροδοπεταλα στα Κροατικα λεωφορεια, οταν αυτοι καινε τα δικα μας!!!!!!!
Andrikos07

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Κυρ Οκτ 09, 2011 9:36 pm

Οταν πχ σου λεω πως οι δικοι μας δεν εχουνε δημιουργησει (προς το παρον τουλαχιστον) κανενα προβλημα στα εκτος εδρας ματς της Εθνικης
και ενω μιλαμε για αγωνα της Ελλαδας εσυ μου αντιπαραθετεις τους οργανωμενους του Ολυμπιακου τοτε... Χαιρετε Γεια σας και Αντιο...
Τα ιδια ισχυουν οταν σου λεω και με παραδειγματα τι εννοω περι ποδοσφαιρικου μεταλλου και ψυχης και παλι δε καταλαβαινεις και νομιζεις
οτι μιλαμε για Αρειες φυλες και μαλακιες τουμπανα.Δηλαδη αν σου πω οτι η ομαδα που εχουμε
ειναι σκληροτραχηλη και δεν χανει ευκολα θα το καταλαβεις καλυτερα η να στο κανω κ αυτο πενηνταρακια;;
Μη με ρωτησεις πως 15 ματς αηττητη εχει.

Κλεινοντας να πω πως η απαντηση που εδωσες στο παραδειγμα με τα ΜΑΤ -οτι ειναι χεστες και σκυλια των αφνετικων τους και εθνικων προδοτων
που μας εχουνε οδηγησει στη μιζερια τη φτωχεια κ την εξαθλιωση- ειναι για γελια.

Ενταξει λοιπον δεν φταινε σε τιποτα εντολες εκτελουνε οποτε ουδεμια ευθυνη φερουνε και οτι κανουνε ειναι νομιμο
και δημοκρατικο και ειναι οι προστατες της Δημοκρατιας και του Πολιτευματος μας.

Βρηκα τι θα κανω.
Θα παω να γινω κ εγω Ματατζης να λυσω το προβλημα μου !
Να γινουμε ολοι Ματαζηδες !!
Andrikos07

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Κυρ Οκτ 09, 2011 9:22 pm

10-10 η δεν καταλαβες γρι απο οσα εγραψα η κανεις πως δεν θες
να καταλαβεις.Μαλλον το 2ρο.Εγω σου εγραψα ενα σωρο επιχειρηματα
και εσυ μου απαντας με χαζομαρουλες διπλα,ισα ισα για να κανεις πλακιτσα χαζουλη παντοφλακια.
Οποτε τωρα που το σκεφτομαι ισως να μη καταλαβες χριστο και μαλλον απαντησες κοντρα σε ολα ετσι για να χουμε να λεμε.
Βαριεμαι να στα ξαναεξηγω παλι.Ναι;
Δεκαδεκας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Κυρ Οκτ 09, 2011 8:40 pm

Salami Aleko mou!!!!!
Aχ αχ αχ αχ και βαχ!!!!!
Ποια η θεσις μου εδω μεσα οταν ο παραλογισμος νικα κατα κρατος την απλην και τετραγωνον λογικην???
Απο που να αρχισω και που να τελειωσω???
Θα χρησιμοποιησω νεαν μεθοδον αντιπαραθεσεως στεπ του στεπ τηρων σειραν προτεραιοτητος μυνηματων!!!
Αρχιζω με τον Ανδρικον τον πουροχουλιγκαν αυτον και μετα θα τα ψαλλω εις τον εξαλον Παπαφιδιν!!!

10-10 ασε τα φουστικα.
{Αηθης αναποδεικτος χαρακτηρισμος}
Δε σου ειπα πως δεν εχουνε οι Κροατες και οι καθε Κροατες δικαιωμα να υτοστηριζουν την ομαδα τους και να λενε
πως ειναι οι καλυτεροι στον κοσμο
.{Αυτο ελειπε να μου το ελεγες!!!]
Μεγια τους με χαρα τους και ολα καλα.[φθανει να υποστηριζουν την ομαδα τους απο μεσα τους???}
Οχι να ερχονται για μανουρες ομως εδω μεσα και να προκαλουν.[το απεξω τους απαγορευεται???]
Δε σου ειπα πως και εμεις εχουμε τιποτα καλοπαιδα..[Αν μου τολεγες θα το πιστευα!!!]
.Αλλα δε νομιζω πως οταν περνουμε εμεις εξω εισιτηρια να εχουμε δημιουργησει ποτε κλιμα σε εκτος εδρας ματς.[Δεν βγαζει νοημα αλλα παρεπιπτοντως να υπενθυμησω τους οπαδους του Θρυλλου που στη Γαλλια κανανε πλιατσικο στα μαγαζια και τρεχανε Κοκκαλαιοι και παρατρεχαμενοι να τους βγαλουν απο την ψειρου διοτι 'τετοιους οπαδους εχουμε και δεν θελουμε να τους αλλαξουμε"!!!!]
Και σε μας υπαρχουνε καφροι οπως παντου.{ο Ελλην ομως καφρος ειναι ανωτερος!!!]
Οσο για τα ΜΑΤ που λες,αυτοι ειναι καλοι μονο στο να βαρανε ανυπερασπιστο κοσμο στις διαδηλωσεις, οπως γερους γυναικες και 15χρονα[εκτελωντας διαταγας????]
και παλι οντας με φουλ πανοπλια και εξοπλισμο.Γιατι αν τους τα βγαλεις αυτα η εστω τους παρεις το γκλομπ, μιλαμε οτι θα δεις μεγαλους χεστες απο κατω απο το κρανος.[Καμμια σχεσιν με Αρχαιους Σπαρτιατας!!!]
Σκυλια των αφεντικων τους για ενα ξεροκομματο τα φτωχοπαιδα των 700 ευρω τι περιμενεις...[Αρα μηπως δεν φταινε αυτοι αλλα τα αφεντικα τους????]

Οσο για το αν αξιζε η Κροατια τη νικη τα ειπαμε...Πολυ φρου φρου κ αρωματα.{Αυτο λεω και γω αλλα αν ξερεις λιγο απο τοπι ανεξαρτητως αποτελεσματος διακρινεις την καλυτερη ομαδα αν εισαι και λιγουλακι αντικειμενικος]
Η Ελλαδα δεν ηταν ουτε τυχερη ουτε τιποτα.{Συμφωνω οτι ουσιαστικα δεν ηταν και τιποτε ιδιαιτερον]
Απο στημενες φασεις μπηκαν τα γκολ και ας εχουμε τσουρουκαδες μπροστα.[Τι σημαινει τσουρουκας και πως αυτος συνδιαζεται με στημενες φασεις???]
Ουδεμια σημασια εχει αν το γκολ το εβαλε ο Σαμαρας με το καλαμι η το κουτουπιε.{Ουδεμιαν επισης αν ηταν τυχερο}
Τουλαχιστον εμεις κατι καναμε στο β' ημιχρονο.Δημιουργησαμε καποιες ευκαιριες.{Στην εδρα μας παιζαμε και πηγαιναμε μονο για νικη]
Α και οσον αφορα τη ψυχη της ομαδας αυτης που την καταθετει στα 9/10 ματς, να σου πω πως ειτε περασει ειτε οχι 10-10 αυτη τη ομαδα δεν εχει να αποδειξει τπτ και σε κανενα.[Σαν τι να αποδειξει αραγες ???Την ανωτερωτητα των Ελληνων προς τους Αλλοφυλους Αλλοθρησκους???]
Το αν εχει μεταλο και φρυδια ποδοσφαιρικα, το εχει αποδειξει πολλακις κοντρα σε δυσκολες εδρες και σε καλυτερες αντιπαλους απο τους Κροατες και τους Γεωργιανους.[Τι να σημαινει αραγες"ποδοσφαιρικα φρυδια" και εχουσιν αι ποδοσφαιρικαι ομαδες αμελετητα???]
Η τελευταια φορα ηταν στα μπαραζ με τους Ουκρανους π.χ.{Αρα οι Ουκρανοι τα εχουν μικροτερα φρυδια απο εμας!!!Μηπως υπαρχει καμια μελετη εις βαρος η εις μηκος που ακριβως μικροτερα???]
Δε χρειαζεται να μας το ξαναδειξει.{Ειμεθα εφ ορου ζωης Εθνικα Υπερηφανοι και "αρχιφρυδαδες"!!!!]
Ειπαμε αυτη η στανη αυτο το τυρι βγαζει.[και τι τυρι...Φρυδατο!!!]
Οι αλλοι αφου ειναι καλυτεροι ας ερθουνε να μας κερδισουνε.[Με τι "φρυδια" οι ... φιτσουλες!!!!]
Εγω ξερω πως απο το 2004 και μετα μονο μια φορα εχουμε μεινει εξω απο μεγαλη διοργανωση ενω κατι Αγγλιες και κατι Γαλλιες με απειρως καλυτερους παιχτες παθαινε εμφραγματα,και μενανε εκτος..{Και απο τοτε δεν μπορουν να σηκωσουν κεφαλι [μην ρωτησετε ποιο] ενω ημεις ντουροι και "φρυδατοι"!!!!!]
Αν θυμασαι οι Κροατες ειχανε αφησει εκτος τους Αγγλους απο το προηγουμενο Euro μεσα στην Αγγλια.[/b]{Και γιατι πρεπει να το Θυμαμαι???Αγγλος ειμαι η δεν θα τυχει να ξαναπαιξουν μαζυ και να ξανασυγκρινουν τα "φρυδια'' τους}....

Να περιλαβω τωρα τον Παπαφιδιν....

[b]Επειδη εχει πολλακις διαπιστωθει,πως ο Δεκαδεκας διαθετει επιλεκτικα πολυ ασθενη μνημη,απλα να αναφερω πως μολις 9 μηνες περασαν,απο τοτε που τα προκλητικα ζωα, προσπαθησαν να καψουν ζωντανους ανθρωπους, στο Ζαγκρεμπ.
Δεν εχει σημασια αυτο βεβαια για τον Δεκαδεκα,αφου τα παρολιγον θυματα ηταν Ελληνες,και οχι Κροατες,Πακιστανοι,Μπαγκλαντεσιανοι η Ζουλου!!!!!

[Ωραια λογικη ρε Παπαφιδι...Να την χαιρεσαι...Επειδη ο Μαλακας ο χουλιγκαν ο Κροατης πεταξε μολοτωφ στο πουλμαν του Μπαογκ προηγουνται 1-0...Επομενως για να ισοφαρισουμε και να προηγηθουμε θα πρεπει να τους καψουμε δυο πουλμαν οποτε προηγουμεθα με 2-1...Αν καψουμε και καμια πενηνταρια απο αυτους εχουμε και πλεονεκτημα εδρας...Οποτε δια να μας νικησουν πρεπει να καψουν 3 πουλμαν και πανω απο 50 Μπαοκτζηδες ωστε να προηγηθουν 3-2!!!Θαυμα!!!!Θεμα μνημης ειναι η θεμα καφροσυνης????]

Θα συμφωνησω βεβαια μαζι του,πως στο γηπεδο δεν επρεπε να δημιουργηθουν επεισοδια.{Ευχαριστω πολυ!!!]
Καλλιστα ομως θα μπορουσαν καποιοι να πεταξουν πολλες μολοτωφ,μεσα σε καποιο λεωφορειο με Κροατες,την ωρα που αυτο πλησιαζε το γηπεδο.[Αυτο λεω και εγω αποδεικνυοντας των τοιουτοτροπως το μεγεθος των "φρυδιων" των!!!!]

Οσο για το ποια ομαδα θα υποστηριζε ο Δεκαδεκας σε εναν υποτιθεμενο τελικο Παγκοσμιου Κυπελλου μεταξυ των εθνικων ομαδων Ελλαδας και Σιερα΄Λεονε,δεν εχω πλεον καμμια αμφιβολια.
Τους μαυρους,ωστε να μην χαρακτηριστουμε ρατσιστες

{Ε οχι Ρε Παπαφιδι να μας κερδισουν και οι μαυροι που οταν ημεις χτιζαμε Παρθενωνας αυτοι βαδιζανε με τα τεσσαρα!!!....Να μην αναφερθω στα γεννητικα οργανα γιατι δεν μας συμφερει...Αλλα να μας νικησει μια περηφανη Αρια φυλη με ανεγνωρισμενον πολιτισμον και επιπεδον ..Ναι...Αλλα οι Μαυροι ποτε ποτε ποτε ....Ζαμαι ..Ζαμαι...Ζαμαι...γαλιστι και ας κατηγορηθω και ως ρατσιστης!!!Διοτι δεν μπορει αυτοι οι μαυροι που ο Εγγεφαλος τους ειναι σαν ροβυθι να νικησουν ημας που ο εγκεφαλος μας ειναι σαν καρπουζιον Αμαλιαδος!!!!......
Τωρα για να σου πω και την αμαρτιαν μου στην φανταστικην αυτην περιπτωσιν πιθανως ως απροσαρμοστος με καταπτυστον ποδοσφαιρικην συνειδησιν και συμπεριφοραν θελω να σε κοροιδευω κιολας θα ειμουνα με την Ελλαδαρα αλλα και το ποδοσφαιρον και τους νομους του ταυτοχρονως....
Μερικοι των οποιων ειναι οι ακολουθοι...
Το τοπι περιεχει αεραν κοπανιστον...
Τα αποτελεσματα ειναι τρια νικη ισοπαλια ηττα....
Το τοπι δεν εχει σχεσιν με Εθνικα ιδεωδη Πολεμικην αρετην και σεξουαλικα πλεονεκτηματα η μη του Εθνους επομενως μεσω αυτου δεν υπαρχει ουτε Εθνικη καταξιωση ουτε Εθνικη καταστροφη...
Ο σωστος φιλαθλος θελει να κερδιζει ο καλυτερος και ευχεται αυτος να ειναι η ομαδα του....
Η Τυχη ειναι βασικος παραγων του ποδοσφαιρικου αποτελεσματος...
Η Αξια του νικητη ειναι αναλογη της αξιας του ηττημενου οποτε δεν ειναι ντροπη να χειροκροτουμε προσπαθειες των αντιπαλων μας οταν αξιζουν τον κοπο....
Αυτα και αλλα πολλαν τα οποια δεν εισθε ομως ετοιμοι να καταλαβετε και να αφομοιωσετε....
Δια τουτον και θα επανελθω....
Ετοιμαστειτε για σεντονιαδας!!!
PAOK RE

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Κυρ Οκτ 09, 2011 7:06 am

Επειδη εχει πολλακις διαπιστωθει,πως ο Δεκαδεκας διαθετει επιλεκτικα πολυ ασθενη μνημη,απλα να αναφερω πως μολις 9 μηνες περασαν,απο τοτε που τα προκλητικα ζωα, προσπαθησαν να καψουν ζωντανους ανθρωπους, στο Ζαγκρεμπ.
Δεν εχει σημασια αυτο βεβαια για τον Δεκαδεκα,αφου τα παρολιγον θυματα ηταν Ελληνες,και οχι Κροατες,Πακιστανοι,Μπαγκλαντεσιανοι η Ζουλου!!!!!

Θα συμφωνησω βεβαια μαζι του,πως στο γηπεδο δεν επρεπε να δημιουργηθουν επεισοδια.
Καλλιστα ομως θα μπορουσαν καποιοι να πεταξουν πολλες μολοτωφ,μεσα σε καποιο λεωφορειο με Κροατες,την ωρα που αυτο πλησιαζε το γηπεδο.

Οσο για το ποια ομαδα θα υποστηριζε ο Δεκαδεκας σε εναν υποτιθεμενο τελικο Παγκοσμιου Κυπελλου μεταξυ των εθνικων ομαδων Ελλαδας και Σιερα΄Λεονε,δεν εχω πλεον καμμια αμφιβολια.
Τους μαυρους,ωστε να μην χαρακτηριστουμε ρατσιστες

https://www.youtube.com/watch?v=CzJJPwDAHe8
Andrikos07

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Κυρ Οκτ 09, 2011 2:28 am

10-10 ασε τα φουστικα.Δε σου ειπα πως δεν εχουνε οι Κροατες και οι καθε Κροατες δικαιωμα να υτοστηριζουν την ομαδα τους και να λενε
πως ειναι οι καλυτεροι στον κοσμο.Μεγια τους με χαρα τους και ολα καλα.Οχι να ερχονται για μανουρες ομως εδω μεσα και να προκαλουν.
Δε σου ειπα πως και εμεις εχουμε τιποτα καλοπαιδα...Αλλα δε νομιζω πως οταν περνουμε εμεις εξω εισιτηρια να εχουμε δημιουργησει ποτε κλιμα σε εκτος εδρας ματς.
Και σε μας υπαρχουνε καφροι οπως παντου.
Οσο για τα ΜΑΤ που λες,αυτοι ειναι καλοι μονο στο να βαρανε ανυπερασπιστο κοσμο στις διαδηλωσεις, οπως γερους γυναικες και 15χρονα
και παλι οντας με φουλ πανοπλια και εξοπλισμο.Γιατι αν τους τα βγαλεις αυτα η εστω τους παρεις το γκλομπ, μιλαμε οτι θα δεις μεγαλους χεστες απο κατω απο το κρανος.
Σκυλια των αφεντικων τους για ενα ξεροκομματο τα φτωχοπαιδα των 700 ευρω τι περιμενεις...

Οσο για το αν αξιζε η Κροατια τη νικη τα ειπαμε...Πολυ φρου φρου κ αρωματα.
Η Ελλαδα δεν ηταν ουτε τυχερη ουτε τιποτα.
Απο στημενες φασεις μπηκαν τα γκολ και ας εχουμε τσουρουκαδες μπροστα.
Ουδεμια σημασια εχει αν το γκολ το εβαλε ο Σαμαρας με το καλαμι η το κουτουπιε.
Τουλαχιστον εμεις κατι καναμε στο β' ημιχρονο.Δημιουργησαμε καποιες ευκαιριες.
Α και οσον αφορα τη ψυχη της ομαδας αυτης που την καταθετει στα 9/10 ματς, να σου πω πως ειτε περασει ειτε οχι 10-10 αυτη τη ομαδα δεν εχει να αποδειξει τπτ και σε κανενα.
Το αν εχει μεταλο και φρυδια ποδοσφαιρικα, το εχει αποδειξει πολλακις κοντρα σε δυσκολες εδρες και σε καλυτερες αντιπαλους απο τους Κροατες και τους Γεωργιανους.
Η τελευταια φορα ηταν στα μπαραζ με τους Ουκρανους π.χ.
Δε χρειαζεται να μας το ξαναδειξει.
Ειπαμε αυτη η στανη αυτο το τυρι βγαζει.Οι αλλοι αφου ειναι καλυτεροι ας ερθουνε να μας κερδισουνε.
Εγω ξερω πως απο το 2004 και μετα μονο μια φορα εχουμε μεινει εξω απο μεγαλη διοργανωση ενω κατι Αγγλιες και κατι Γαλλιες με απειρως καλυτερους παιχτες παθαινε εμφραγματα,και μενανε εκτος...
Αν θυμασαι οι Κροατες ειχανε αφησει εκτος τους Αγγλους απο το προηγουμενο Euro μεσα στην Αγγλια.

Δεκαδεκας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Κυρ Οκτ 09, 2011 12:37 am

Aγαπητε Χουλιγκαν Αντρικο!!!
Να πω οτι με καλυψες θα σε γελουσα και δεν το θελω....
Να πω οτι δεν ψοφαω για τετοιες αντιπαραθεσεις παλι θα πω ψεμματα και ουτε αυτο το θελω....
Παραμενω δηλαδη ακαλυπτος απο την μεσην και κατω και αριστερα....
Διοτι εδω δεν ομιλουμεν δια μιαν τυχαιαν η ευκαιριακην συμπεριφοραν αλλα μιαν παγιωμενην πρακτικην η οποια καλιεργειται συστηματικως απο κεντρα εξουσιας αληταραδες δημοσιογραφους και φανατικες κωλοφυλαδες οι οποιοι ολοι μαζυ επιδιωκουν τις συμπεριφορες αυτες και δυστυχως εχουν εγκλωβησει ενα αρκετα μεγαλο κομματι του κοσμου και κυριως της νεολαιας....
Το κομματι αυτο θεωρει μαγκια να δειρει να τραμπουκισει ακομη και να σκοτωσει τον αγνωστο που εχει απεναντι του μονο και μονο γιατι φοραει φανελλα αντιθετου χρωματος...
Η Νοοτροπια αυτη που οπως ειπωμεν καλιεργειται συστηματικα ειναι επικινδυνος απαραδεκτη οδηγει σε αποπροσανατολισμο ακομη και αξιολογα ατομα οι πρακτικες της πυκνωνουν τις ταξεις ακροδεξιων οργανωσεων σαν την Χρυση Αυγη και πρεπει να απομονωθει και να εξουδετερωθει πριν εξαπλωθει και σε αλλες εκδηλωσεις της ζωης μας με απροβλεπτες συνεπειες....
Αυτο ειναι το προβλημα τα δε υπολοιπα ειναι δικαιολογιες για να περναει η ωρα...
Γιατι για παραδειγμα οι Κροατες να μην κοκορευονται οτι θα νικησουν την Ελλαδα????
Χωρα τους ειναι... κατα κοινη ομολογια καλυτερη ομαδα και καλυτερους παικτες εχουν απο τους Ελληνες για δυο αποτελεσματα πανε γιατι δηλαδη να μην ειναι αισιοδοξοι????
Τι επρεπε δηλαδη να πουν οτι θα χασουνε σιγουρα για να ικανοποιησουνε τον Ελληνα χουλιγκανο????
Και σε μια παρομοια περιπτωση αν εμεις για παραδειγμα παιζαμε με την Κυπρο και περιφανευομεθα οτι θα την κερδισουμε οι Κυπριοι εκτος της νικης που ειναι δικαιωμα τους θα επρεπε να μας δειρουνε κιολας για "να μην μιλαμε"αφου μαλιστα υπαρχει και το προηγουμενο της Ανορθωσεως????
Οσο για τους 100 Κροατες χουλιγκανς που " εκαναν φασαριες στην Ομονοια" πρωτη η τελευταια φορα ειναι....
Οταν κατεβαιναν οπαδοι του Μπαογκ στην Ομονοια για αγωνες με ομαδες του κεντρου δεν γινοτανε παντα φασαριες????
Μεχρι και νεκρους ειχαμε ασε που κυνηγιωντουσαν σαν τα σκυλια!!!!
Και για τα εισητηρια υπαρχει αντιλογος....
Πρωτη φορα ειναι που Ελληνες χουλιγκανς κανουν ντου σε Θυρες για να μπουνε μεσα ενω υπαρχουν εισητηρια????
Αυτοι τουλαχιστον ειχαν την δικαιολογια οτι τα εισητηρια του αγωνα ειχαν εξαντληθει και ειχαν κανει κατι χιλιαδες χιλιομετρα για να ελθουν....
Θα μου πεις τωρα θα κατσουμε να μας πηδηξουν????
Οχι βεβαια...Ευνομουμενο κρατος ειμεθα νομους εχωμεν αστυνομια εχωμεν ΜΑΤ εχωμεν [να και καπου που θα ηταν σιγουρα χρησιμα]οποιος παρανομει συλαμβανεται και αντι να δει τον αγωνα στο γηπεδο βλεπει τα κρατητηρια της γενικης ασφαλειας....
Ξερει αραγε κανεις η μπορει να καταλαβει ποσο του την σπας του χουλιγκαν αν αντι να πεσεις στο επιπεδο του και να δωσεις δικαιολογια για την συμπεριφορα του εστω και εξ αντιδρασεως να καθεσαι απεναντι του και τον χειροκροτας ειρωνικα....
Και αν στην πεσει????
Γι αυτο πληρωνεις φορους και μπατσους για να σε προστατεψουνε...
Και υπαρχει και ενας χρυσσος κανων των Γηπεδων...
"'Ουδεις και ουδεποτε εφαγε ξυλο σε γηπεδο αν δεν ηθελε να φαει""....
Τελος μια απορεια....
Που στο διαολο βρεθηκανε εκεινοι οι καμια κατοσταρια κουκουλοφοροι που ξεπεταχτηκαν κατω απο τις κερκιδες και την πεσανε στους Κροατες?????
Θαυμα !!!!Θαυμα!!!!!
Επομενως εγω εξακολουθω δι ολους τους λογους που προανεφερον να ηθελα την νικην της Κροατιας προχθες....
Οσον δια τον αγωνα παραδεχομαι οτι η Κροατια ηταν κακη και δεν αξιζε αποτελεσμα...
Ενας ουδετερος παρατηρητης ομως ευκολα μπορουσε να διακρινει οτι σαν υλικο και σαν ομαδα ειναι καλυτερη της Ελληνικης....
Επισης εξακολουθω να πιστευω [πιθανο να κανω και λαθος]οτι η νικη μας ηταν τυχερη....
Το πρωτο γκολ μπηκε απο καραμπολα αυτοι παιξανε για ενα εικοσαλεπτο περιπου με 10 παικτες λογω τραυματισμου και αν γινοταν καμια στραβη και προηγουνταν δεν θα ειχαμε ελπιδα να γυρισουμε το παιχνιδι...
Πιστευω οτι τους εφαγε οτι η ισοπαλια τους ηταν αρκετη και μας υποτιμησαν...
Οσο για το μεταλο και την ψυχη της ομαδος μας ας κανω μια παρατηρησιν....
Για να αποφανθουμεν τελειωτικως ας αναμενομεν και το παιχνιδι με την Γεωργιαν....
Διοτι εκτος μεταλου και ψυχης χρειαζονται και αλλα πραγματα για να παιξεις ποδοσφαιρο....
Και με τον Τζιωλην που ειναι πιο αργος και απο το ριπλευ που λενε και Καραβουταν και Καπουρανην που μαζυ κοντευουν τα 70 στο κεντρο δεν βλεπω μεταλον....
Οσο για τον Μολντριτζ φαινοτανε απο τις κινησεις του τον τροπο που σταματαγε την μπαλα που ξεμαρκαριζοτανε που πασσαρε οτι ειναι καλος παικτης..
Δεν τον βοηθησε η μερα της ομαδας και φυσικα αν πηγαινε σε κορυφαια Αγγλικη ομαδα η ποιοτητα των παικτων που θα παιζαν διπλα του θα αναδεικνυε και την δικη του...
Παντως ειναι ενα καλο παραδειγμα για το ποσο στοιχιζουν οι πραγματικα καλοι παικτες ωστε σε αντιδιαστολη να καταλαβεις τι αγοραζεις με 500 χιλιαρικα η ενα μυριον.....
Παραμενω εντελως χαλαρος και περιμενω ανταπαντησιν...
Α μια που το Θυμηθηκα.....
Αλλος ενας χρυσσους κανων του Ποδοσφαιρου λεει...
"Ο σωστος ο Φιλαθλος θελει παντα να κερδιζει η καλυτερα εντος του γηπεδου ομας που δεν ειναι απαραιτητον να ειναι και η δικη του"
Φυσικα αν τυχει το αντιθετον και τυχει κιολας να την σκαπουλαρει η ομαδαρα του δεν τα βαφει μαυρα....
Απλα αποφευγει κραυγας σαν "Σας σκισαμεν τον κωλον"'Σας γαμησαμε τα βαρδουλα"και αλλας παρομοιους....

Ο Παγκοσμιου φημης Πολιτικος Ποδοσφαιρικος Αισθηματικος αναλυτης και συμβουλατωρας διασημος ποιητης και μελλων μελος της Ακαδημιας των Αθηνων προεδρευων ΓΓ ΠΑΛΗΑΚΟΚΑ............

Δεκαδεκας.....

ΥΓ Φημαι που μας φερουν ως παντοφλοεισπρακτορας θεωρουνται υπερβολικαι προβοκατωρικαι ανακριβεις υποβολημιαιαι υποκινουμεναι ανεπιτρεπται αποριπταιαι και υπονομευτικαι δια το Κυρος μας!!!!
Αντε μπραβο!!!!
Andrikos07

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Σαβ Οκτ 08, 2011 9:37 pm

Χαλαρωσε 10-10 δεν μπλεκω την πολιτικη με το ποδοσφαιρο απλα
οι Κροατες -και οκ δε μιλαω για ολους- βρηκανε ευκαιρια να βγαλουνε το κομπλεξ τους
εν οψει του αγωνα για το EURO.Οπως π κανουνε και κατι δικοι μας "εθνικαρες"
οταν παιζουμε με τους Τουρκους η τους Σκοπιανους κλπ.Οποτε νομιζανε πως οι ψευτομαγκιες τους
στην Ομονοια και το Λιμανι θα περναγανε ετσι αερα.
Λυπαμαι τα θελανε και τα παθανε και ας ειμαι αντιθετος σε επεισοδια, τι να κανουμε τωρα.
Τα ιδια κανανε και στα παοκια και σε ματς οταν επαιζε η ΑΕΚ περυσι κλπ.

Οσον αφορα τη νικη της Εθνικης ΜΑΣ μονο τυχαια δεν ηταν φιλτατε.
Εμεις τουλαχιστον υστερουμε σε ατομικο επιπεδο απο αυτους και ξερουμε ολοι πως δεν ειμαστε καμια ομαδα φαντεζι για να προσφερουμε θεαμα.
Αυτο ξερουμε αυτο παιζουμε και τοσο μπορουμε με τους παιχτες που εχουμε.Αρεσει δεν αρεσει αυτη ειναι η Εθνικη ομαδα.
Αν μη τι αλλο υπερτερει σε μεταλλο και ψυχη.

Οι αλλοι οι πολυδιαφημισμενοι Κροατες που ειχανε βγαλει γλωσσα μια βδομαδα τωρα τι κανανε δηλαδη;
Ουτε μιση ευκαιρια σε ολο το ματς...
Αξιζαμε τη νικη μας και με το παραπανω λοιπον.
Αυτος ειναι ο κυριος Μοντριτς και σια που μας ειχανε ζαλισει ολο το καλοκαιρι πως κανει πανω απο 40 εκατ.;;
Πιο γατακι απο αυτον δεν εχω ξαναδει.
Καλος χρυσος αλλα απο τηγανιτα τπτ, οπως και ολοι οι Κροατες δηλαδη.
Ακομα και στο 1ο ματς που ειχαμε φερει 0-0 δεν με ειχανε ξετρελανει.
Πολυ περισσοτερο μου αρεσαν οι Τουρκοι οταν τους ειχαμε στον ομιλο επι Ρεχαγκελ.
Και γαμω τις ομαδες ηταν αυτοι.

Νταξει σε καλυψα 10-10 ;

Στα εξηγω ωραια ;;

Δεκαδεκας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Σαβ Οκτ 08, 2011 9:23 pm

Nατα μας!!!Νατα μας!!!!Νατα μας!!!!
Αυτό μας ελειπεν τωρα!!!!
Να μας προκυψει και χουλιγκαν ο Αντρικος!!!!!
Ακομη δεν επανεκαμψεν από το Αγιον Ορος!!!!
Ακου «πουτσα και αμωνι»ο Αντρικος!!!!!!
Αυτά σε μαθαινανε οι κολογεροι εις το Αγιον ορος?????
Εχεις βεβαια το μικροβιον της γαυροθολουρας μεσα σου….
Αυτό που σου απαγορευει να δεχθεις ότι όταν χανει ο Θρυλλος και κατ επεκταση και η Εθνικη ομας αποκλειεται να μην επαιξε καλα η να ηταν οι αλλοι καλυτεροι….
Aλλα εις περιπτωσιν ηττης κατι αλλον συμβαινει!!!!….
Υπουλον σατανικον υποχθονιον βρωμικον ατιμον καρακρακτεον!!!!
Τετοιο επιπεδον!!!!…
Και καλα οι κολογεροι…
Εγω τι σε διδασκω χρονια τωρα από εδώ μεσα???????
Εεεεεεεεεεε?????
Δεν σου εχω πει ότι όταν ενας «φιλαθλος» μπερδευει την νικην της ομαδος του με την πολεμικην αρετην του Εθνους την γεννετησιαν ορμην των συμπολιτων του και την Εθνικην καταξιωσιν γενικως και ακαταλειπτως τοτε η ομαδα αυτου του «φιλαθλου» πρεπει να χανει διαρκως μηπως τυχων και καταλαβει ότι δεν είναι φιλαθλος αλλα ουρακοταγκος….
Βεβαιως λιγαι αι ελπιδαι να το καταλαβει θα μου πεις αφου θα ψαξει να βρει τι σατανικες δυναμεις κρυβονται πισω από την ητταν!!!…
Συμφωνω αλλα δεν εχω αλλην επιλογην!!!!
Πολύ λυπηθηκα επομενως δια την μαλλον τυχαιαν νικην της «Εθνικης των» εχθες….
Όταν θα γινει και Εθνικη μου θα σας ειδοποιησω!!!!…..
Και δια να γινω πληρως κατανοητος να σας υποβαλλω και μιαν ρητορικην ερωτησιν….
Το γεγονος ότι οι Λουξεμβουργιανοι δεν εχουν εισετι κατορθωσει να μας νικησωσιν εις τα πρασινα τεραιν τι σημαινει????
Σημαινει ότι είναι λιγοτερον’’ γαμιαδες’’ και’’ μαγγες’’’ από ημας????
Η μηπως σημαινει ότι εχουν κατωτερον πνευματικον οικονομικον πολιτιστικον πολιτισμικον και πολιτικον επιπεδον από ημας????
'Μην χεσω'' που λενε και εις την βαρβαρικην!!!!…..
Η μηπως οι Πορτογαλοι που εχασον από ημας το ευρωπαικον κυπελλον όταν συμμετειχον αυθορμητα στους μπατιρολυγουρικους πανηγυρισμους μας απεδεικνυων με αυτόν τον τροπον ότι είναι «αδελφαι του ελεους»??????……
Και μην μου πειτε μα αυτοι αρχισαν πρωτοι και κατι τετοιες αλλες μαλακιες....
Διοτι τα ζωα μιμουνται οι ανθρωποι εχουν δικη τους και ανεξαρτητη των ενστικτων τους συμπεριφορα αν βεβαια είναι ανθρωποι και όχι γαυροι η Μπαοκτζηδες!!!!
Αντε και μερικα βαζελια καμια φορα!!!!
Ω μον Ντιε!!!!!Χαμενος παω εδώ μεσα!!!!!!!

ΥΓ.Οσον δια την υποθεσιν του καθηρηθεντος πρωην Προεδρου ευρισκομαι επι τα ιχνη του!!!….
Εχω συνεχην επικοινωνιαν με την δαιμονιον ρεπορτερ Αγγελικην Βουγιουκλακην Νικολιουλην και φαινεται ηδη φως στο βαθος του Τουνελ!!!!
Δεν θα τον περιλαβω στο πληκτρολογιο μου τον Τσαλαπετεινον?????
Θα το ξεπουπουλιασω!!!!!
Andrikos07

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Σαβ Οκτ 08, 2011 5:02 pm

Πουτσα κ' Αμωνι χτες τα Κροατακια.Εντος κ εκτος γηπεδου...
Και ποδοφαιρικα και μη...ΑΝ και προσωπικα διαφωνω καθετα με ολες αυτες τις πρακτικες
οι τυποι ειναι φουλ Ανθελληνες και την τελευταια φορα ειχανε παει να καψουνε
κατι γυναικοπεδα μεσα σε ενα πουλμαν του παοκ, περυσι να θυμαμαι καλα.
Και μου ηρθανε με φόρα κ χωρις εισιτηρια να το παιξουνε τσαμπα μαγκες,
ενω 1 βδομαδα τωρα δεν ειχανε βαλει γλωσσα μεσα τους.
Ας ειναι καλα οι γαυροι κ τα αδερφια μας απο τη Σερβια το πηρανε το μαθημα τους.
Δεκαδεκας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Τετ Σεπ 07, 2011 12:35 pm

Aπουσιαζων εις Λουτρακας Κορινθιας επ ευκαιρειας της εορτης και του πανηγυριου της Παναγιας της Γιατρισας καθοτι ως γνωστον ειμαι για τα πανηγυρια επιφυλασσομαι μολις μπορεσω δια βαρυσημαντου αρθρου να βαλω τα πραγματα εις την θεσιν των....
Επ ευκαιρεια θα ομιλησω και εις πανηγυρικην συνεδριασιν του συλλογου Χηρας και ζωντοχηρας της περιοχης με θεμα..."Παναγια μου ενα παιδι να σου φυγει το καφασι ειναι χηρα ζουμερη και θα σε καλοπερασει"....
Θα αναψω και ενα κερι υπερ πηξεως εγκεφαλου σας....
Βοηθεια σας....
vangelis70

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Τετ Σεπ 07, 2011 12:00 am

http://www.makthes.gr/news/sports/7821/

Διαβαστε οι οπαδοι των ομαδων του δημοσιου για τα δισεκατομυρια που χαρισαν οι πολιτικοι στις ομαδες σας
Δ Εθνικη και δε συμαζευεται για ολους

Οι οπαδοι του Παναθηναικου θεωρουν καθηκον τους σας κατεβαζουν απ' τα δεντρα και σας βγαζουν απ' τις σπηλιες
Σας πληρωνει το κρατος να παριστανετε τους χουλιγκανους ολα αυτα τα χρονια, βουρ στα καροτα σας...
το λεει και το αποσπασμα απο το ποιημα* παρακατω...

ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΣ
ΤΟΝ ΚΟΚΚΑΛΗ ΠΑΡΑΚΑΛΑΣ....
ΣΕ ΠΑΕΙ ΤΣΑΜΠΑ ΕΚΔΡΟΜΕΣ
ΧΑΖΟ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΕΚΠΟΜΠΕΣ
ΣΟΥ ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΣΟΥ
ΤΑ ΓΑΛΛΙΚΑ ΤΟ ΠΙΑΝΟ ΣΟΥ....
ΚΛΕΜΜΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ
ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ
ΤΑ ΧΡΕΗ ΣΟΥ ΧΑΡΙΣΑΝΕ
ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΣΤΟ ΧΤΙΣΑΝΕ....
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΙΣ
ΜΑΛΑΚΑ ΜΕΛΟΣ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΣ
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΠΟΛΛΕΣ
ΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΕΣ ΑΔΕΡΦΕΣ....
ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΣΟΥ ΟΠΑΔΟΣ
ΚΑΡΟΤΟ Ο 1ος ΣΟΥ ΜΙΣΘΟΣ

* Αποσπασμα απο το ποιημα "Στης τρουμπας τα υπογεια"

Στιχουργός - Θυρα 13
PAOK RE

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Τρι Σεπ 06, 2011 5:54 am

Ελα ρε Ανδρικο,δεν παιζεσαι τελικα και συ....
Τι αιχμηρα σχολια θελεις,και που να το βρουμε το χιουμορ,οταν ο επιθανατιος ρογχος του Παναθηναικου,διαπερνα ανατριχιαστικα τα ωτα μας?

Η αλλαζονια γραφει η αδεκαστη Ιστορια,ειναι η μοναδικη αιτια καταρευσης των αυτοκρατοριων που εμφανιστηκαν σ αυτον τον πλανητη.

Ενα μολις χρονο μετα την κατακτηση του ματωμενου πρωταθληματος,βγηκαν καποιοι ανεγκεφαλοι πρασινοι οπαδοι,και με υφος χιλιων καρδιναλιων και βασιλικοτεροι του βασιλεως,μιλουσαν για βασιλειες και δυναστειες,που θα διαρκουσαν τουλαχιστον εικοσι χρονια.
Αδυνατουσαν οι φουκαραδες να καταλαβουν,πως το πρωταθλημα δεν τους τοδωσε κανενας Τζορβας,Σπυροπουλος,Κατσουρανης η Σισε,αλλα ο Χαραλαμπιδης ο Καλοπουλος και κυριως ο Σπαθας οταν χρειαστηκε,και οταν κινδυνευαν να πανε στον αγυριστο τα 150 εκατομμυρια που ξοδεψε ο Πατερας.
Περυσι τετοια εποχη κουνουσα με οικτο το κεφαλι μου γνωριζοντας τι θα επακολουθουσε.
Περιμενα με σιγουρια την Ευρωπαικη σφαλιαρα,και επιβεβαιωθηκα πληρως με το ταπεινωτικο 2-13 στους ομιλους του Τσαμπιονς Ληγκ.
Περιμενα πως αργα η γρηγορα το πολυμετοχικο σχημα θα καταρευσει,αφου ως γνωστον ο Ελληνας ζει και μεγαλουργει μονος, αλλα ποτε σε συλλογικο επιπεδο.
Αυτο που δεν περιμενα ομως ηταν το χρονικο διαστημα που θα μεσολαβουσε ωστε να επαληθευτουν οι σκεψεις μου.

Θλιβομαι!!!! Θλιβομαι ειλικρινα που ενα ιστορικο σωματειο οπως ο Παναθηναικος βρισκεται ακεφαλος σημερα,μετα και το οριστικο αντιο του σωφερ.
Εντονα αυτη η καταντια του Παο,φερνει στην μνημη μου γεγονοτα του προσφατου παρελθοντος,και αφορουσαν την δικη μου ομαδα.
Τοτε που η οργανωμενη πολιτεια σε συνεργασια με τον Μπατατουδη επεσαν να την κατασπαραξουν.
Αυτο που μας εσωσε βεβαια,ηταν πως η δικη μας ομαδα ηταν φτιαγμενη απο ειδικο σκληρο ακριβο μεταλο.
Οχι σαν αυτο που ειναι φτιαγμενη η ομαδα του Παο,που δεν ειναι αλλο απο τενεκε,ομοιο με αυτο που συσκευαζεται το τυρι φετα.
Οι οπαδοι μας επισης επαιξαν τον δικο τους σημαντικο ρολο στην επιβιωση της ομαδας,απο την λαιλαπα Μπατατουδη-ΠΑΣΟΚ,αφου συσπειρωθηκαν γυρω απο την διοικηση πρωτοδικειου με προεδρο τον Ζαγορακη.
Σε αντιθεση με τους πρασινους οπαδους (ποιους πρασινους δηλαδη,λαχανι ειναι πλεον).
Παρε για παραδειγμα τον Δεκαδεκα.
Σαν λαχανοντολμας δεν ειναι? Χωρις αυγολεμονο.
Δεν ξερει που παει και τι λεει.
Με καταριεται και με βριζει μερα νυχτα.
Εμενα που παρα την αντιπαλοτητα μας,εχω εκδηλωσει την συμπαθεια μου προς το πρασινο στρατοπεδο.
Ας ειναι δεν πειραζει.
Δεν θαθελα ποτε να δω το "ιστορικο" αυτο σωματειο να οδηγειται στην Β Εθνικη,επειδη καποιοι φανηκαν αναξιοι των περιστασεων.
Andrikos07

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Τρι Σεπ 06, 2011 12:25 am

Δηλαδη σημερα μετα το οριστικο τελος του Τζιγκερ ο ΠΑΟ ελευθερωθηκε ;;
Περιμενω αναλυση απο δεκα δεκα Βαγγελα αιχμηρα σχολια με χιουμορ απο Παπατρεχα και στο τελος 2 λογικες κουβεντες απο Γιαρο.
Δεκαδεκας

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Παραγκα revisited..   Δευ Σεπ 05, 2011 1:20 pm

Ω μον Ντιε Ω μον Ντιε Ω μον Ντιε!!!!!
Ποσο χαμαι εχω πεσει!!!????
Εγω ενα αστερι της Παναθηναικης διανοησεως να συνδιαλεγομαι με αυτην την Παοκτζιδικην πλεμπαν τον Παπαφιδιν!!!!
Και ξερω που το παει....
Προσπαθει να με παρασυρει στο επιπεδον του και να με κατατρωπωσει....
Δεν θα το επιτυχει ομως...
Διοτι κανονικα επρεπε να προσπερασω το υπουλον προβοκατωρικον και συκοφαντικον κειμενον του με ενα αχνο χαμογελον σχηματιζομενον εις το επανω χειλος και αριστερα....
Ειναι ενα κολπο που εχω μαθει εις τας Ινδιας...
Δεν θα του κανω την χαριν ομως...
Θα απαντησω διοτι δεν θελω να αφηνω εντυπωσεις να κυκλοφορουν ελευθεραι ως παπαφιδια....
Ερωτα εαν αξιζωμεν ως ομας 30 μυρια...
Θρασεια και απαραδεκτος ερωτησις...
Και απαντωμεν...
Αξιζουσι το ηθος η τιμιοτης η ντομπροσυνη η ακαιρεοτης η αξιοπτεπεια η λεβεντια 30 μυρια ????...
Ουχι βεβαιως!!!!
Αξιζουσι πολυ περισσοτερον!!!!
Διοτι αν ηξηζον μονο τοσον θα διαθετατε και υμεις!!!!
Οσον για το θεμα του Μεγαλειοτατου αν δεν υπαρχει κακη πληροφορησις υπαρχει κακοηθεια!!!
Διοτι συμφωνος προς την εγκριτον Εσπρεσον ο Μεγαλειοτατος ευρισκεται εις τραγικην οικονομικην καταστασιν....
Και ευτυχως που υπαρχει και το επιδομα πολυτεκνων [125 ευρα το διμηνον] διοτι αλλεως δεν θα ειχε να αγορασει ουτε τσιχλας τριτεντ απο αυτας που αρωματιζουν την αναπνοην...
Διοτι περι οδοντοκρεμας ουδεις λογος ...
Δεν βγαινει...
Και τοιουτοτροπως θα ειχωμεν Μεγαλειωτατον που να βρωμανε τα χνωτα του!!!!
Τρε μπαναλ!!!Τρε μπαναλ!!!Τρε μπαναλ!!!!
Η Ιστορια λοιπον που εδημιουργησεν η εγκριτος αθλητικη εφημερις Γαλη η γατα η ψιψινελ εχει ως εξης...
Ο Πρωτοτοκος υιος του Μεγαλειωτατου και διαδοχος ειχε κατι οικονομιες πουλησε και η συζυγος του η Μαρι Σανταλ πως την λενε ενα μπακαλικακι που ειχε ο Πατερας της και μολις εμαθε οτι ο Τζιγκερ η Καβουριας η Σωφερατζα θελει να εκδικηθει τους ηρωικους μας φιλαθλους που ζητουν επιμονως Σοσιαλιστικον Μετασχηματησμον της ομαδος οδηγωντας την στο πρωτοδικειον εσκεφθει να κανει το ιδιο....
Κουφαλες δεν μας ανεβοκατεβαζετε εσκεφθει...
Τοτε ας παρω και εγω τον ΠΑΟ Κουφαλιων να σας την σπασω!!!!
Πανω ομως που ητο ετοιμον να κλεισει το Ντηλ ανεβαζει ο Μπενυ το ΦΠΑ στα αναψυκτικα και αλλαζουν τα δεδομενα....
Διοτι ο Πωλ ιπελογιζε 1000 ευρα το μηνα για λεμονοπορτοκαλαδες και ξαφνικα του προκυπτουν 1230!!!
Δεν εβγαινε!!!!!
Διαυτο λεμε οτι αν δεν δημιουργηθει εν σταθερον πλαισιον επενδυσεων εις αυτην την χωραν δεν προκειται να ειδωμεν επενδυσιν ουτε ζωγραφιστην....
Παραλληλως ο δαιμονιος ρεπορτερ της Ψιψινελ πασχων και απο μυωπιαν βλεπει το ΠΑΟ δεν βλεπει το Κουφαλιων και να η παραξηγησις!!!
Ετσι και τα Κουφαλια εχασαν την ευκαιρειαν να αναγραψουν εις την φανελαν του τον υποτιτλον...
"Προμηθευται της Αυτου Μεγαλειοτητος του Βασιλεως των Ελληνων"!!!!
Ετσι εχουσιν τα γεγονοτα και οχι οπως τα διεστρευλωνεις....
Οχι δεν θα βαλλω εικονιτσες διοτι θελω να σου αποδειξω οτι μπορω να σου κανω τα νευρα τσαταλια και χωρις αυτες....
Οσον για τις παπαριες και τον σκληρον μου δισκον μην ανησυχεις....
Εχω βαλει παπαρομετρον....
Μολις ξεπερασα τας πεντε χιλιαδας.....

Παραγκα revisited..
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 12Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
AntiContra :: Αθλητικά :: Η γωνιά του οπαδού-
Μετάβαση σε: