AntiContra
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Ολικη Ελευθερια Λογου
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» 90 χρονια πριν
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΤετ Ιουν 11, 2014 10:36 pm από vangelis70

» ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΤρι Φεβ 26, 2013 5:01 pm από PAOK RE

» Παραγκα revisited..
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Σεπ 23, 2012 11:23 pm από PAOK RE

» Επιστροφη στη δραχμη
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΤρι Μαρ 13, 2012 12:54 am από PAOK RE

» ΣΕΒ - Δράση κατά των μέτρων
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιαν 08, 2012 3:55 am από ThouVou2008

» Contra τελος!
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΤρι Ιουν 21, 2011 10:40 pm από gang

» Αλλαγες στο FORUM (σκασμος Θεμακο, δεν ειναι blog)
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Ιουν 12, 2011 7:41 am από PAOK RE

» Γεια σας αλανια
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Μαρ 27, 2011 6:49 pm από vangelis70

» Ξεκαρδιστικο
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Ιαν 01, 2011 2:43 pm από Yaro

Πλοήγηση
 Πόρταλ
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση
Δημόσια συζήτηση
Affiliates
free forum

Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

 

 ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten

Πήγαινε κάτω 
+4
amaeki otitzi
PAOK RE
Yaro
Admin
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Δεκαδεκας

Δεκαδεκας


Αριθμός μηνυμάτων : 272
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Τόπος : AΘΗΝΑ

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΤετ Οκτ 05, 2011 1:30 pm

Kυριε Παπαφιδα…..
Όταν ημεις εκραυγαζομεν ότι δεν είναι δυνατονννν ενας Πολιτικος και Ποδοσφαιρικος αναλυτης Παγκοσμιου Κυρους και Αξιας ως ο υποφαινομενος να εχει απομεινει με δυο Αναγνωστας εσεις το παιζατε Γιαπωνεζος και αλλα λογια να αγαπιωμαστε!!!!
Και όμως αυτή είναι η Ζοφερα παραγματικοτης!!!!…
.Αντι να εχω και εγω μερικες χιλιαδες Κουκουεδες και μερικες χιλιαδες γαυρους μεταξυ των εκαττομυριων αναγνωστων μου ώστε να εκτελασω τον προορισμον και την αποστολην μου κατηντησα να εχω τι????????
Ένα ημισαλεμενον Μπαοκτζην και τον Βαγγελαν οστις όμως είναι αδυνατον να αντεπεξελθει στα καθηκοντα του διοτι αντιμετωπιζει τεραστιους δυσκολιας…
Διοτι το παληκαρι εχει να φερει εις περας τα προς το ζειν, να παει Σουπερμαρκετ ,να μαγειρεψει, να πλυνει, να σφουγκαρισει, να σιδερωσει, να ξεσκατισει το παιδι και από πανω εχει και αυτην την μεγαιραν την Σκανδιναβεζαν να τον κυνηγαει ολημερις και ολονυχτις με ένα τσοκαρο ανα χειρας!!!!!
Και μην φανταστειτε κατι σαν την παντοφλιτσαν την πανινον 35 νουμερο χαριτωμενην γατουλαν με τα μουστακακια της βαρους 10 γραμμαριων που ειχωμεν φαει ημεις εις το δοξαν πατριν…
Οοοχι!!!!
Τσοκαρον ξυλινον βαρυ και ασηκωτον σαν αυτό που φοραει η Χαιντι και η Μικρη Ολλανδεζα!!!!
Ζει και αυτος το δραμα του!!!!
Οσον για τας προσπαθειας που αναφερεις και φυσικα τας επραγματοποιησα…
Μην νομιζεις ότι αδιαφορω δια το αναγνωστικον μου κοινον????
Αν είναι δυνατονννν!!!!!
Επηρον λοιπον τηλεφωνο αυτό το ξωτικο το ονειροπαρμενο τον Θου Βουν!!!!…
.Αυτο εχει στοιχεια να ειδοποιησει και τους υπολοιπους κοπρητας η μαλλον γομαρια που θα ελεγεν και ο φον Ροντουλης…
Μου ειχε δωσει ένα τηλεφωνο το 6936325065….
Το περνω συνεχεια και βγαινει μια αντιπαθιτικη φωνη και μου λεει ότι ο αριθμος δεν υφισταται….
Παρ όλα ταυτα δεν εκατσα με σταυρωμενα τα χερια…
Ρωτησα και εμαθα!!!….
Αυτο το αλαφιασμενο το κακοριζικο είναι εις πολύ δυσχερην θεσιν…
Εχει εθισθει από ουσιας!!!!
Ναι ναι από ουσιας!!!!
Ειναι εθισμενον εις την Μιλκοτινην!!!!
Να φανταστειτε επινεν μεχρι 35 Μιλκο την ημεραν δια να κορεσει τον εθισμον του!!!!
Στο τελος τον χτυπησε στον Εγκεφαλον…
Και βεβαιως εσυγκλονησθειν από το δραμα του…
Συνεθεσα λοιπον ένα τετραστιχον που αποδιδει γλαφυρως την περιπτωσιν του από εκεινα που παρακαμπτει σκοπιμως η Ακαδημια των Αθηνων και αρνηται να με εγγραψει μελος της κακοψοφον ναχει!!!

ΛΑΜΟΓΙΟΣ

Περπαταει μοναχο και σκυφτο τα βραδυα
Μες στις βρωμικης πολης τα πυκνα τα σκοταδια
Με θολωμενο το μυαλο τα γαλαζια του τα ματια άδεια
Και πατων λογω σκοτους τα σκυλισια κουράδια!!!!

Δεν χρειαζομαι σχολια!!!!
Γνωριζω την ποιοτηταν της ποιησεως μου!!!!
Αλλα και δια τους αλλους εχω συγκεντρωσει πληροφοριας…..
Ο Παπινος κρυβεται και είναι φυσιολογικον μεχρι το τελος της κυνηγητικης περιοδου….
Ο Γυαρος μολις εμαθεν ότι απελευθερωθει το επαγγελμα του φαρμακοποιου αγορασε Ντατσουν το εκανε κινητον φαρμακειον το ονομασεν ΔΕΝ ΠΑΟΚ ΑΛΑ και γυρναει στα πομακοχωρια μοιραζοντας χαπακια και ψαρευοντας οπαδους….
Ο Προεδρος είναι εκτος Ελλαδος εις Σαουδικην Αραβιαν και διαπραγματευεται με τον Πριγκηπαν Σπυλταν την Συμφωνειαν του αιωνος ως εκπροσωπος της ΠΑΛΗΑΚΟΚΑ….
Μονο μην μου πουλησει και την Οργανωσιν θα το αφαλοκοψω!!!!
Τον Φυλαρχον την Τελευταιαν φοραν που επικοινωνησα ευρισκετο εις τα βαθη της Αφρικανικης ζουγκλας αιχμαλωτος κατι Πυγμαιων ερυθρολευκων αισθηματων και ζητουσε βοηθειαν…
Του εστειλλα αντιγραφον των κασσετων με τα υποκλαπεντα τηλεφωνηματα να τα χωσει όλα τα Ερυθρολευκα Πυγμαιακια μεσα στην ψυρρου να τελειωνουμε!!!!…
Από τοτε δεν εχω νεα του….
Ο Βελιδακιος επροηχθει…
Ναι από σκετος Δημοσιογραφος εγινεν Τζουρναλιστ Ινσπεκτορ Εχπλορερ!!!!
Του εχουν αναθεσει να βρει τον Μακαρον η Αγαπουλαν!!!!
Τον εχει ξετρυπωσει ηδη!!!!
Η στην Κυψελην είναι η στο Παγρατιον αφου καθημερινως χρησιμοποιει το τρολλευ Κυψελη-Παγγρατι!!!!
Φανταζεσθε λοιπον που καιρος δια επικοινωνιαν αν ολη την ημεραν[ και την νυχταν να ειπω μεχρι να σταματησωσιν τα τρολλευ] ευρισκεσαι υπο τα ιχνη του Μακαρου!!!!…
Είναι δικαιολογημενος!!!!
Ο Αντρικος απεσυρθει…
Ναι εγκατελειψεν τα εγκοσμια!!!!
Οχι οχι... μην παει ο Νους σας στο κακον….
Μοναχος εις το Αγιον Ορος…
Ηλλαξεν και το ονομα του…
Μοναχος Μοιραλαχιος!!!!….
Ο Μακκας εχει κανει λεει ταμα…
Θα ξαναασχλοληθει μαζυ μας όταν θα παρει η Λιβερπουλ πρωταθλημα!!!!…
Δηλαδη όταν ξανακερδισει το Πασοκ τας εκλογας!!!…
Δηλαδη ζησε Μαη μου να φας τριφυλι!!!…
Δηλαδη εδώ που τα λεμε δεν είναι και ασχημον το τριφυλακι με λαδακι και λεμονακι εδώ που πανε τα πραγματα…
Εδώ οι Γαυροι και τα Μπαοκια το τρωνε σκετον…
Παρεσυρθειν….
Τι ελεγον???
Α Ναι……
Ο Μητσος Μη ειχεν ατυχημα…
Τον επιασε η συμβια του να επικοινωνει με το φορουμ ενώ ειχε αταιστα τα μωρα που κλαιγανε κιολας και τουσπασε το λαπτοπ στο κεφαλι και εμεινεν χωρις λαπτοπ!!!….
Μαζευει σιγα σιγα λεφτα να παρει καινουργιο….
Κρυφα βεβαια θελει και ρωτημα????
Μολις το παρει θα επικοινωνησει!!!!
Τελος το Γκαγκακιον δεν εχει ρευμα να επαναφορτησει την μπαταριαν του λαπτοπεως…
Γιατι δεν εχει???
Διοτι εις τας κορυφας του Παρνασου δεν υπαρχει ηλεκτροδοτησις!!!
Ναι ναι είναι ανεβασμενο στας κορυφας του Παρνασου μην τυχων η Λιανα κηρυξει την επαναστασιν και η αντιδρασις κοψει τους δρομους και δεν μπορεσει να ανεβει στο βουνο!!!
Αλλα και αυτή η Λιανα αργει!!!
Εχει βεβαια και τα δικια της….
Την μια ημεραν εχει λαικην την αλλην κομμωτηριον την αλλην μοδιστραν που να βρει καιρον να κηρυξει την επαναστασιν!!!!…
Είναι και η αντιδρασις…
Αφου να φανταστειτε ο Φουρναρης που αγορασεν η Λιανα την φρατζολαν που επαρουσιασεν εις τα εδρανα της Βουλης ηρνητο να παρει την φρατζολαν πισον!!!!…
Φασιστας παιδιμου καταμαυρος!!!
Διοτι 60 λεπτα δι εν αλλον βουλευτην μπορει να μην είναι τιποτις αλλα για έναν βουλευτην του Τιμημενου ΚΚΕ είναι λογαριασμος!!!!Γιατι δεν την ετρωγεν την φρατζολαν η Λιανα ???
Μα τι λες παιδι μου δεν τις το επιτρεπει η Σοσιαλιστικη της συνειδησις!!!
Διοτι η Λιανα τρεφεται μονον με πιροσκι!!!!…
Τι γιατι παιδι μου????
Διοτι μπορει η Σοβιετικη Ενωσις να περασεν εις το στρατοπεδον του Ιμπεριαλισμου αλλα το πιροσκι παραμενει σταθερον εις το Σοσιαλιστικον Στρατοπεδον!!!!!
Δεν το ξερατε????
Ε πώς να το ξερετε αφου δεν με διαβαζετε να ανοιξετε τα στραβα σας!!!!!
Περεσυρθειν????
Όχι μονον παρεσυρθειν αλλα και εκνευρισθειν και επεινασον !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vangelis70

vangelis70


Αριθμός μηνυμάτων : 312
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΤρι Οκτ 04, 2011 10:24 pm

Εξαφανιστηκαν οι τσογλανοι απο τις συγκεντρωσεις των αγανακτισμενων και μετα..Ο λαμογιος θα χτυπησε κανα γκομενακι στο συνταγμα κι εχει σιγουρο πηδημα, ο αντρικος θα ειναι με αναρωτικη στην Ταιλανδη κι ο Lucas θα αραβωνιαστηκε και μπηκε σωγαμπρος...τι αλλο να υποθεσω δηλαδη? Οτι σπασανε τα πισια τους απο την αγανακτηση το αποκλειω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PAOK RE




Αριθμός μηνυμάτων : 299
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΤρι Οκτ 04, 2011 2:19 pm

http://taxalia.blogspot.com/2011/10/blog-post_5160.html

Δεκαδεκα,ευχαριστω για το ποιημα και την αφιερωση.
Επιφυλασσομαι να ανταποδωσω...
Εντω μεταξυ,παρε κανενα τηλ. και τους αλλους παπαρες,τους πρωην κοντρασυμπλογκαριους,διοτι εχωμεν μεινει τρεις χωρις τον κουκο,αν καταλαβες..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δεκαδεκας

Δεκαδεκας


Αριθμός μηνυμάτων : 272
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Τόπος : AΘΗΝΑ

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΤρι Οκτ 04, 2011 9:37 am

ΕΚΤΑΚΤΟΝ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΛΟΓΩ ΚΟΣΜΟΙΣΤΟΡΙΚΩΝ ΓΕΓΟΝΟΤΩΝ!!!!
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Αγαπημενοι μου εν Αλλαχ αδελφοι Salami Aleko mou…
Αυτό το κακοριζικο ο Παπαφιδης είναι πολύ αρρωστο….
Αν δεν το πιασω στα χερια μου λιαν συντομως πολύ φοβουμαι ότι η περιπτωσις του θα καταστει ανιατος….
Να φαντασθειτε ότι μεσα στην παραζαλη του και τους παραλογισμους του τολμαει να σκεφθει ότι είναι ικανος να ειρωνευθει την Παναθαν!!!!
Χα χα χα χι χι χι !!!
Εν τω μεταξυ ημεις ζωμεν ιστορικας στιγμας…
Ζωμεν την αλλαγην του ρουν του Ευρωπαικου και Παγκοσμιου Ποδοσφαιρου!!!!….
Τα χαρτια ξαναμοιραζονται " αλλαζουν τα κόζια" που θα ελεγον και οι πιο μαγγιτες εξ υμων και αναγνωσται του "Φιλαθλου"….
Διοτι οπως αναφερει και η εγγρητος και σοβαρα «Ψιψινελ» [η οποια δεν διεψευσθει ποτε] μετα τους Αραβας πλακωσανε και οι Ρωσοι και οσονουπω και ασκαρδαμικτι αναμενονται και οι Κινεζοι!!!!
Ζωμεν μεγαλας στιγμας και κοσμογονικας αλλαγας στον χαρτην του Παγκοσμιου Ποδοσφαιρου!!!!….
Να φαντασθειτε κλεινω τα ματια και με φανταζομαι να καθημαι σε ένα καρυδενιο μασιφ πολυτελεστατον γραφειον ενός μεγαλοπρεπους δωματιου εξετασεως υποψηφιων και η ωραιοτατη και βερυ σεξυ γραμματευς μου να εισαγαγει έναν έναν τους υποψηφιους…
Ναι Πριγκηπα μου!!!!…αναγνωριζωμεν ότι προτρεξατε πρωτοι..Ναι ναι εκτιμωμεν και τον εκπροσωπον σας αυτό το γλυκο αγορι τον Κυριον Τσακαν…και 250 εκαττομυρια δεν είναι λιγα…αλλα εχω πισω μου και τους μετοχους…Αλλα ουτε και πολλα ειναι δια την ιστοριαν μας και την ηθικην μας κρυσταλινον και αξιοκρατικην...Το γνωριζετε????Και φυσικα το γνωριζετε δια αυτο μας προτιμησατε αλλωστε!!!!Δεν δυναμαι ομως να σας εγγυηθω τιποτε....…Όχι όχι δεν θα σας εξετασωμεν δυσμενως…Θα εκτιμησωμεν και το ότι προστρεξατε πρωτοι φθανει και η προσφορα σας να είναι αναλογος των υπολοιπων…Μην ανησυχειτε!!!…Περαστε τωρα στο γουεητην ρουμ γιατι περιμενει τοσος κοσμος απεξω…..
Ναι Σεηχη μου!!!!..Ναι ναι και εσεις ησθο εμπροθεσμος Ναι ναι θα σας εξετασσομεν ευμενως!!!…Αλλα κανετε και εσεις κατι…Τι να κανετε??? Αφου ξερετε την προσφοραν του Πριγκηπος βαλτε κατι παραπανω….300-350η και400 εκαττομυρια αν χρειασθει…Τι ειπατε???Ο Μαριδακης πηρε τον Θρυλλον με 100 εκαττομυρια???Αααα θα σας μαλωσω!!! Μα είναι τα ιδια μεγεθη Σεηχα μου ο Αρχοντας των Βαλκανιων η κορυφαια ομας της Νοτιοδυτικης Ευρωπης και μια εκ των κορυφαιων Ευρωπαικως με την Τροτεζαν του Λιμενος????Δικιο εχω??? Μα και φυσικα και εχω δικιο!!!..Αυτο ελειπε τωρα να μας πειτε ότι ιδιον μεγεθος είναι ο Αραψ και ο Τζαπαν!!!Πως τα λεω???Ναι ναι το γνωριζω ειμαι χαριτωμενος!!!!Νεξτ πληηηηζ!!!!!
Όχι σουλτανε Μαχμουτ δεν θα απορριψωμεν την προσφοραν σας διοτι ησθο ολιγον καθυστερημενος..Φθανει η προσφορα σας να εχει ..πως να το πω…καρυδια δια να συγκινησει τους μετοχους μας…Ζηταμε υπερβολικα ποσα???Τι λετε εφεντη Μαχμουτ τιποτε δεν πληρωνετε για το μεγεθος μας!!!!…Τζαμπα σας ερχετε!!!Να δουμε τον Μπαοκ που δεν τον πλησιαζει κανενας????Αααα θα σας
Επιπληξω!!!!Εισθε απληροφορητος!!!!!!Διοτι όταν το 2001 ειχεν προκυψει θεμα ο Κυριος Τσακας το πονοψυχον αυτό αγορι ειχεν προσφερθει αφιλοκερδως να βοηθησει!!!Οχι πως εχει τιποτε κοινον με τους πιθηκοκεφαλους εκει πανω αλλα να από την καλην του την καρδιαν!!!!Βρηκε λοιπον μιαν πορνην από την Αργεντινην….Λολιτα νομιζω την λεγανε…Αυτή από την εργασιαν της ειχε βαλει κατι λεφτακια στην ακρην και ηθελε να τα επενδυσει εις ένα καλο «σπιτι» στην Ευρωπην…Την διαβεβαιωσεν λοιπον ο Κυριος Τσακας ότι δεν υπαρχει καλυτερον «σπιτι»στην Ευρωπην από την Τουμπαν!!!!Και ητο καλα τα λεφτα!!!...Μεχρι τον Μελισσην θα εδυναντο να παρουσι πισων!!!…Ποιος είναι ο Μελισσης???Που να σας εξηγω τωρα!!!Το γεγονος είναι πως το Ντιλ χαλασεν την τελευταιαν στιγμην…Γιατι η Λολιτα εθεσεν ως απαραβατον ορον να βαλουσι κοκκινα λαμπακια εις κάθε Θυραν της Τουμπος και στην 4 κοκκινο προβολεα!!!!!!!…Δεν το εδεχθησαν!!!…Και η ειρωνια της τυχης Σουλτανε μου είναι ότι μετα λιγα ετη τα βαλανε μονοι τους!!!Ναι ναι προσδεθηκανε στο αρμα του Μαριδακη και του Μπεου και τα βαλανε μονοι τους!!!!Αυτα προς αποκαταστασιν της Αληθειας…Αλλα πεστε μου εσεις Σουλτανε μου εις ποδοσφαιρικον γιγαντα θελετε να επενδυσετε η σε «σπιτι»????Εχω δικιο????Γιαυτο σας λεω αφηστε το να παει στον Βελζεβουλ!!!!Νεξτ πληηηζ!!!!!
Ναι ταβαριτς Ιγκορ….Το ξερω ότι θα σκασει ο Βλαδιμηρος αν δεν γινει το Ντηλ….Το ξερω ότι εις τας φλεβας του Πουτινος κυλλαει αιμα πρασινον!!!Τι να σας κανω όμως…Εισθε ολιγον εκπροθεσμος αλλα αυτό θα το ξεπερασουμε…Το ξερω ότι θα θιγει το εθνικο σας γοητρο αν αποτυχει το Ντηλ…Τι να σας κανω όμως????…Δεν αποφασιζω μονος μου…Ναι… ναι…. θα σας αντιμετωπισωμεν αντικειμενικα αλλα φροντισατε και εσεις την προσφοραν σας….Οχι όχι δεν κρινω αναγκαιον να προσθεσετε εις την προσφοραν και σαραντα τονους φυσικου αεριου!!!…Θελετε να εισασθε σιγουρος????Τι να σας πω!!!!Καντε το αν το θεωρειτε επιβοηθητικον!!!.Παρακαλω….Παρακαλω μην εχετε τοσο αγχος περαστε στην αιθουσαν αναμονης να περιμενετε την αποφασιν των μετοχων…..
Καλημερα σας Κυριε Σχιστοματη μου…Όχι …Όχι…Όχι!!!…Μη…Μη…Μη!!!…Με φερνετε σε πολύ δυσκολη θεση Κυριε Σχιστοματη μου!!!….Παρακαλω σηκωθητε ορθιος!!!!Τι κατασταση είναι αυτή να πιπτεται στα γονατα και να μου φιλειται τα υποδηματα…Ντροπη!!!!….Σας υποσχεθηκα ότι θα ξεπερασωμεν το εκπροθεσμον….Οχι δεν μπορω να σας εγγυηθω τιποτε!!….Το μονο που μπορω να σας εγγυηθω είναι να σας παραχωρησωμεν έναν χωρον εις το τεραστιον εμπορικον κεντρον που θα δημιουργηθει εις το νεον γηπεδον δια να πωλειτε Κινεζικα προιοντα….Παντοφλιτσας από εκεινας τας πανινας με τα ζωακια γατουλες σκυλακια λαγουδακια ψαρακια και όχι τις άλλες τις βαρειες τις πετσινες, φορεματακια, κομπινεζον, ντεμί σαιζόν, ξερετε εσεις…Καταλαβαινω Κυριε Σχιστοματη μου…Καταλαβαινω ότι αν κλεισωμεν το Ντηλ μαζυ σας την αλλην ημεραν θα εχωμεν εν δισεκαττομυριον οπαδους και θα πωλησωμεν εν δισεκαττομυριον φανελλας του Τσιτσέ και του Καραγκουνη!!!!….Και βεβαιως και εν ευρον να κερδιζωμεν από εκαστην είναι εν δισεκαττομυριον ευρα!!!…Και βεβαιως θα ληφθει υποψιν Κυριε Σχιστοματη μου….Μην ανησυχειτε…Περαστε στην αιθουσαν αναμονης να περιμενεται την αποφασιν των μετοχων….
Αυτά σκεπτομαι διαρκως και μετα καταλαμβανομαι από έναν απεριγραπτον φοβον!!!!….Οποια και να είναι η αποφαση των μετοχων πως θα τους την ανακοινωσω….Πως θα το παρουν…Διοτι σκεφθειτε να γινει καμια παρεξηγησις…Να ενωθουν οι Αραβες να στραφουν εναντιον Κινας και Ρωσιας…..Να ο Τριτος Παγκοσμιος!!!!….Διοτι μην ακουτε εκεινους τους μαλακας που λεγουσι ότι ο Τριτος θα γινει δια τα πετρελαια η τα νερα…Το σωστον είναι ότι ο Τριτος παγκοσμιος θα γινει δια την Παναθαν!!!!….Διοτι μιλαμε για μεγαλα μεγεθη…Από ημισεως μετρου και ανω!!!
Αυτά τα προβληματα εχω εχω και εκεινον τον Παπαφιδην ο οποιος μου συστεινει λεει να ασχοληθω με την ευρωπαικην πορειαν του Μπαουγκ!!!!!
Αν είναι δυνατοννν!!!!Να αφησωμεν τον Γαμον και να παμε δια πουρναρια εις αγονον πουρναροπλαγιαν αρτι ρημαχθησαν από ανεξελεγκτον πυρκαγιαν!!!!…..
Αλλα μια που του Παπαφιδου του είναι προχειραι αι στατιστικαι ας μας πει παρακαλουμεν πολύ ποιες ακριβως ομαδες κερδισε ο Μπαουγκ στην Ευρωπη διοτι τρια καλα αποτελεσματα σε 40 αγωνες κανουν και αι Κυπριακαι ομαδες χωρις να σημαινει ότι είναι υπερδυναμεις αν και ειναι ασφαλως καλυτεραι του Μπαουγκος……
Ας μας αναφερει επισης την στατιστικην της δικεφαλου κοττας στο Καραισκακη που όταν κατεβαινει να παιξει με το αφεντικο της ολο κο κο κο και κο κο κο μου είναι!!!!….
Αλλα για αυτά τα θεματα υπευθυνος της ΠΑΛΗΑΚΟΚΑ είναι ο Βαγγελας και αντε μην τον βαλω και σε συχτηρισει!!!….
Οσον δια τον Βαγγελαν πραγματι μου διωχνει τους γαυρους και δεν μπορω να κανω την δουλεια μου αν και πρεπει να παραδεχθω ότι στα τελευταια του σποτακια ητο ευγενης και κοσμιος….
Παραδοξον και μακαρι να το συνεχισει ετσι μπας και τσιμπισει κανενας γαυρος!!!!
Τελος δια τον Παπαφιδην οστις ειρησθω εν παροδω μολις του ανασκευαζομεν εν επιχειρημα από τα σαθρα που χρησιμοποιει δεν επανερχεται αλλα την κανει με πλαγια πηδηματακια αποδεικνυων την ανικανοτητα του να αντιπαρατεθει εις υψηλον επιστημονικον ποδοσφαιρικον επιπεδον…
Δια το Παπαφιδην λοιπον απεφασισον να του γραψω ένα ποιημα που με αδρες πινελιες του λογου και μεγαλειωδεις εκφρασεις μεσα απο την απλοτηταν της μορφης όπως σε όλα τα ποιητικα αριστουργηματα αναδεικνυει ολην την προβληματικην προσωπικοτηταν και τα νοσηρα εσωψυχα του ατομου!!!!….
ΠΡΟΣΩΠΟΓΡΑΦΙΑ
Τον ελενε Παπαφιδι
κι είναι σαν το μαυρο φιδι
υπουλος σαν την σουπια
πονηρος σαν αλεπου
μα ρετταρει που και που
θολωμενος στο μυαλο
ητοι τρια λα ρι λα ρο!!!!
Μωρη κουφαλα Ακαδημια των Αθηνων!!!!Δεν παει άλλο!!!Τους δινω 15 ημερας προθεσμιαν να ασχοληθουν με το ποιητικον εργον μου και να με εγγραψουσι μελος…Ειδαλως εχω δυο επιλογας….Η θα προσφυγω εις το Δικαστηριον της Χαγης η θα επιτρεψω να δημοσιευθει το εργον μου εις οπισθοφυλλα ημερολογιου λαικης καταναλωσεως να τους κανω εντελως ρεζιλι!!!!
Δεν παει άλλο!!!!!!
Την πανακολα μου μεσα!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vangelis70

vangelis70


Αριθμός μηνυμάτων : 312
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΔευ Οκτ 03, 2011 10:19 pm

Διαβασε το ολο το κειμενο Ανεστη, πρασινο τετραφυλλο τριφυλι μεσα σε αλογισιο πεταλο το πρωτο συμβολο του Μπαουγκ....αν αυτο δηλαδη δεν ειναι ο ορισμος της αλογοτροφης τι να πω...μεγαλη μπουκια φαε μεγαλο λογο μην πεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vangelis70

vangelis70


Αριθμός μηνυμάτων : 312
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΔευ Οκτ 03, 2011 10:12 pm

Αυτο μας ελειπε τωρα ρε δεκαδεκα, να μου πεις οτι φταιω εγω που την κανανε με ελαφρα πηδηματακια οι ολυμπιλαγοι....μολις σκασανε μυτη τα στημενα εξαφανιστηκανε απο προσωπου γης τα ατιμα τα τρωκτικα...αμα βρεις καμια τρυπα στο internet εκει ειναι χωμενοι ολοι μεσα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vangelis70

vangelis70


Αριθμός μηνυμάτων : 312
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΔευ Οκτ 03, 2011 9:25 pm

Ανεστη παρεκτρεπεσαι, που θα λεγε κι ο δεκαδεκας..
Αφου φτασατε σε σημειο να κατηγορειτε τον Παναθηναικο οτι δεν σας μαζεψε οσους βαθμους χρειαζοσαστε ωστε να πεφτετε στα μαλακα των ευρωπαικων κληρωσεων παει να πει οτι το πολυ κρατικο χαιδεμα σας εχει πειραξει το σκληρο δισκο...μπορει η ιστορια σου να λεει οτι αντεγραψες το συμβολο του Παναθηναικου (τετραφυλλο τριφυλι σε πρασινο χρωμα το 1ο συμβολο του ΜΠΑΟΥΓΚ http://www.contra.gr/incoming/article1009978.ece )δεν μπορεις ομως να αντιγραψεις τις επιτυχιες του στα ευρωπαικα κυπελλα...αυτες δεν κερδιζονται με ψηφαρπαγους βουλευτες και κρατικες πατεριτσες αλλα με την παραδοση και το βαρος της φανελας...της πρασινης φανελας με το τριφυλι την οποια πιο παλια προσπαθησες να αντιγραψεις...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PAOK RE




Αριθμός μηνυμάτων : 299
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Οκτ 02, 2011 7:56 am

"Δεν μας λεγει ομως οτι συμμετεχων συνεχως εις τα προκριματικα του κυπελλου ΟΥΕΦΑ συνανταται με κατι υπερδυναμεις ως την Δοξαν Κρανουλας Μολδοβλαχιας η την Τραχανοπλαγιαν Ατζερμπαιτζαν η την Κατω Ραχουλα Κιρκιζιας τας οποιας και καταβαλει με την ψυχην στο στομα..."

Εδω δεν μπορω,παρα να συμφωνησω.
Απο περυσι που κληρωθηκαμε με τον Αιαντα της Ολλανδιας,αποκλειστηκαμε απο τους ομιλους του Τσαμπιομς Ληγκ.Μπορει να μην χασαμε,αλλα αυτο δεν εχει σημασια.
Παιξαμε λοιπον προκριματικα ευθυς αμεσως μετα,με καποια τυχαια Φενερμπαχτσε.
Ευτυχως δηλαδη που δεν πεσαμε στο Εβραικο μεγαθηριο την Μακκαμπι!!!!
Τους αποκλεισαμετους Τουρκους,και περασαμε σε ευκολο ομιλο,με αντιπαλους την πεθαμενη ισπανικη Βιγιαρεαλ.την απιθανη Δυναμο του Ζαγκρεμπ και την Βελγικη Μπρυζ.
Ευτυχως που τοσα χρονια η μεγαλη Παναθα μαζευε πονταλακια για την Ελλαδα,και ο ΠΑΟΚ επεσε σε τοοοοοσο ευκολο ομιλο.
Τυπικη διαδικασι η προκριση,αφου κερδισε τους Ισπανους και τους Κροατες,μπρος και πισω(μεσα,εξω).

Ευτυχως δεν εχουμε την τυχη σας,να παιζουμε με το μεγαθηριο την Μακκαμπι.

Υ.Γ. Το σημερινο παιχνιδι του Ποα στην Ευβοια,εναντιον του Ηρακλη Ψαχνων.μετεδοθη τηλεοπτικως σε ολον τον Αραβικο κοσμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δεκαδεκας

Δεκαδεκας


Αριθμός μηνυμάτων : 272
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Τόπος : AΘΗΝΑ

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Οκτ 02, 2011 1:03 am

Αγαπημενοι μου Συμπλογκαριοι Salami Aleko mou!!!
Τωρα σε Σουλτανο θα πεσουμε σε Πριγκηπα σε Σειχη θα σας γελασω και δεν θα το ηθελον....
Ενυ γουεη[καμια σχεση με τον Τζων Γουεη] ομως ειτε ετσι ειτε αλλεως το Σαλαμι Αλεκο μου ειναι στανταρ και ισχυει....
Δια τουτο και ημεις καθιερωσαμεν την Παρασκευην ως αργιαν, επιπεσομεν εις τας Αραβικας πιττας ,εξακολουθησωμεν ψαχνωντες στα παταρια δια εκεινην την κελεμπιαν που σας ελεγον και για καλο και για κακο πηραμε και μιαν μεταφρασιν του Κορανιου να ξερωμεν τι μας γινεται και πως να αντιμετωπισωμεν τους απιστους Γαυρομπαουγκχανουμισες!!!!
Αυτος ητο και ο λογος που δεν επικοινωνησον με υμας εχθες...
Ειχον Αργια...
Και παραλιγο να πεσει και το Παραληρημα του Σαββατου Σαββαττον!!!
Διοτι ο Αλλαχ ειναι μεγαλος, προφητης του ο Μωαμεθ, ευλογημενος ο Πριγκηψ και ο αντιπροσωπος του εν Ελλαδι Βλασσης Τρακας!!!!
Κατα τα αλλα ειμαι καλα...
Επιρεαζομαι βεβαιως με αυτα που ακουω συνεχως περι της οικονομικης καταστασεως και δια να διατηρω την διαθεσιν μου και την λιμπιτον εις αριστην καταστασιν τραγουδω διαφορα επαναστατικα αντιαγχωτικα τραγουδακια....
Οπως...
Μετα την φορολογησιν της ιδιοκατοικησης μεσω της ΔΕΗ...

Ας παει και το παλιοσπιτο δεν νοιαζομαι σταλιαααα
αποψε θελω διπλα μου τον Τσακαν και βιολιααα
κρατηστε μου το ισιοοο
Για να σας τραγουδησωωω
η Παναθααα ναν καλαααα
Και αν δεν εχουμε ολοιιιι
κορακια και παραγκααα
Θα χεσθωμεν εις τα φραγκαααα

Και ανεβαινω....
Βεβαιως μετα ξαναπεφτω...
Δεν χανω ομως το κουραγιο μου!!!...
Αλλο τραγουδακι εγω...

Δεν με τρομαζουν τα νεα μετραααα
δεν με τρομαζει ο λυκος ο κακοοος
εμεις αντεξαμε τοσα και τοσααα
Θα μας τρομαξει ο πουστης ο χοντροος...

Οπου "χοντρος" τους εμπεριεχω τους παντες ολους Μπενυ, Παγκαλ, Μπεον, Μαριδακην ωστε να μην χρειαζεται να δημιουργω ξεχωριστα στοιχακια δια τον καθεναν!!!!
Οπως ο Σιφαλιος οταν ερωτησεν τον Μανωλιον τι ωρα ειναι...
"Δεκα τσε δεκα μωρε" τουπε ο Μανωλιος...
"Τσε ιντα μωρε δεν λες εικοσι να μην κουραζεσαι" του απηντησεν ο Σιφαλιος...
Ετσι και εμενα δεν με τρομαζει τιποτε...
Και διατηρω το ηθικον και την λιμπιτον εις αριστην καταστασιν....
Οχι οτι δεν υπαρχουσιν καταστασεις που με στεναχωρουσιν...
Και ειρησθω εν παροδω τα εχω και με εκεινον τον Βαγγελαν οστις ενεργων ως τρελλον Φορτηγον με σπασμενα νευρα και φρενα περνει αμπαριζα και βγαινει μην λογαριαζων τιποτε!!!!
Βεβαια ειναι θετικον το γεγονος οτι μετα την εξαφανησιν του Προεδρου [τας ελπιδας δια την αναλυψιν του οποιου εναποθετωμεν πλεον μομο εις τον Ελληνικον Ερυθρον Σταυρον και την Αγγελικην Νικολιουλην] ο Βαγγελας οσονουπω και ασκαρδαμικτι και εις χρονον Ντε τε εσπευσεν να επανακαταταγει εις την Π.ΑΛΗ.Α.ΚΟ.Κ.Α. και να θεσει εαυτον εις την διαθεσιν της οργανωσεως....
Αυτο ειναι το θετικον...
Το αρνητικον ομως ειναι οτι κανει πολυ θορυβον και μου διωχνει τους γαυρους...
Και ενω τον εχω προειδοποιησει να ειναι ευγενης!!!!
Να φανταστειτε μεχρι και τον Αντρικον μου εδιωξεν...
Αν και εδω που τα λεμε ο Αντρικος δεν ητο γαυρος....
Εμοιαζεν με γαυρον...
Ητο λαγοκεφαλος!!!
Ναι... ναι... σωμα γαυρου και κεφαλι λαγου [το πιασατε το υποννοουμενο]χωρις ομως την αντιστοιχον νοημοσυνην...
Ναι ..ναι...υπευθυνος ειναι αυτος ο Βαγγελας!!!!
Μου διωχνει τους γαυρους και σε ποιον εγω θα απευθυνω την αντικειμενικην κριτικην μου δια την μεγαλειωδη εμφανισιν της Τροτεζας του Λιμανιου εις Λονδινον???
Εεεεε????
Εχω απελπισθει με τον Βαγγελαν!!!
Δεν ξερω τι να κανω!!!
Επισης τον εχω προειδοποιησει να μην ασχολειται με τον Παπαφιδην...
Τα φαιδρα, σαθρα, γελοια και αστηρικτα επιχειρηματα του θα τα ανατρεπω εγω!!!
Ειναι μερος της θεραπειας του!!!
Τελικα δεν ξερω τι να κανω...
Εχω προμηθευθει εν επιτομον Σαβουαρ Βιβρ μπαυ Κρις Ζαμπουνης και θα του το αποστειλω με πρωτην ευκαιρειαν...
Ελπιζω να βελτιωθει..
Οσον δια τον Παπαφιδην...
Απο που να αρχισω και που να τελειωσω...
Το γεγονος ειναι ενα....
Ειναι πολυ αρρωστος!!!
Ο Αλλαχ να βαλλει το χερι του να μην μου τον φερουμε με ζουρλομανδυα ωστε να μπορω να εφαρμοσω εκεινην την θεραπειαν που ελεγωμεν!!!....
Τωρα για τας αιτιασεις του...
Ας αρχισω πρωτα απο το γεγονος της παντοφλιασεως το οποιον συχνα πυκνα επικαλειται στα γραπτα του...
Ναι Κυριε το παραδεχομεθα οτι εφαγωμεν παντοφλαν εις το Δοξα πατρι....
Δεν ητο ομως παντοφλα!!!!...
Δεν ητο παντοφλα απο εκεινας τα βαρειας τας πετσινας που προχωρεις και κανουν γκουπ γκουπ!!!
Ητο πανινον παντοφλακι, παντοφλιδιον, παντοφλιδακι απο τα μικρα [35 νουμερο]μια συμπαθεστατη γατουλα με τα μουστακακια της...
Και το θεμα δεν ειναι εκει...
Το θεμα ειναι τι ηστανθημεν...
Διοτι ηστανθημεν εν ελαφρον γαργαλημα εις το Δοξα Πατριν σαν αυτο υποθετω που αισθανεται και η Ατζολινα οταν χρησιμοποιω το πτερον παγωνιου που εχω προμηθευθει δια τα ερωτικα μας παιχνιδια!!!
Διοτι αυτο δεν ητο παντοφλιά!!!...
Ητο προσκλησις δια ερωτικον ξεφαντωμα το οποιον και επακολουθησεν!!!
Και θα μου ειπεις "Μα ειναι αυτος τροπος να σου ανεβαζουν με παντοφλιτσες την Λιμπιτον????"
Και θα σου απαντησω...
"Τοσαι ανωμαλιαι υπαρχουν αυτο σε πειραξεν?????"
Αυτα προς αποκαταστασιν της Αληθειας....
Παμε παρακατω....
Μας λεγει οτι ο Μπαουγκ εχει νικας εις τας Ευρωπας...
Δεν μας λεγει ομως οτι συμμετεχων συνεχως εις τα προκριματικα του κυπελλου ΟΥΕΦΑ συνανταται με κατι υπερδυναμεις ως την Δοξαν Κρανουλας Μολδοβλαχιας η την Τραχανοπλαγιαν Ατζερμπαιτζαν η την Κατω Ραχουλα Κιρκιζιας τας οποιας και καταβαλει με την ψυχην στο στομα...
Ενω ημεις αντιμετωπιζωμεν Μπαρτσελωνας Ρεαλς Ματζεστερ Γιουναιτεντς Μπαγιερνς Μιλανς Ιντερς Γουβεντους κτλ κτλ....
Δεν μας ειπεν επισης ποσο μετραει μια νικη στα προκριματικα του Ουεφα και ποσο στους ομιλους του Τσαμπιονς Λινγκ....
Δεν θελω ομως να του πηγαινω κοντρα...
Ειναι σοβαρα αρρωστο και βλεπει οτι θελει!!!!
Μου θυμιζει εκεινον το ανεκδοτον που συλλαμβανουν οι πολισμεν [λεμε τωρα]εναν Μπαουγκοπιθηκαν οστις εχει μια βαρεια και σπαει αυτοκινητα με Αθηναικες πινακιδες...
Τον πανε στο τμημα... αυτο να φωναζει "Μπαουγκ""Μπαουγκ".. το ειδαν οτι ειναι εντελως παλαβο και επικινδυνο... το μεταγαγουν στην Αθηνα και το κλεινουν στο τρελλοκομειον....
Αυτο τιποτε...να φωναζει διαρκως "Μπαουγκ"''Μπαουγκ"!!!
Ενα πρωι τους το σκαει και περνει ενα ασθενοφορο να παει λεει στην Ζουγκλα της Τουμπός!!!!....
Φυσιολογικον!!! ...ως πιθηκας που θα πηγαινεν???...στο Μεγαρον Μουσικης????
Μπαινει στην Εθνικη Αθηνων Θεσσαλονικης αναποδα!!!
Να τουρχονται επανω του χιλιαδες αυτοκινητα ...αυτο να κανει ζιγκ ζακ.. μουντζες... φωνες... κορναρισματα... χαμος!!!!
Ταυτοχρονως ακουει απο το ραδιοφωνο....
"Προσοχη Προσοχη ψυχοπαθης Παοκτζης οδηγει αναποδα εις την Εθνικην Αθηνων Θεσσαλονικης κινδυνος σοβαρου ατυχηματος"
Οποτε γυρναει προς το ραδιοφωνο και του λεει...
"Τι λετε ρε μαλακες χαμουτζηδες παλι να μειωσετε τον Μπαογκ προσπαθειτε ...Ελατε να δειτε ρεεε....Τι ενας...Χιλιαδες ειμαστε ρεεεε....Χιλιαδες!!!!....
Ετσι και αυτος ο Παπαφιδης!!!....
Βλεπει Ευρωπαικους θριαμβους του Μπαουγκ!!!
Και μη χειροτερα ο Αλλαχ να βαλει το χερι του!!!!
Αμ το αλλον!!!...
Μου κατηγορει τον Πριγκηπαν το Κυπαρισενιο αυτον ανδρα{ ως κορμοστασιαν} τον αρρενωπον [ιδιος ο Μπαρκουλης στα νειατα του ειναι] τον πουτσαράν με ενα λογον, ως αδελφατον του κερατα!!!!
Να μου πει για εκεινον τον δαφνοστεφανωμενον εφηβον τον Γαμενιδην πως τον λεγαν οι Αρχαιοι να το δεχθω...
Αλλα τον Πριγκηπαν!!!!
Αισχος!!!
Αλλα εγω θα προβω εις μιαν υποθεσιν εργασιας...
Ας υποθεσωμεν πως ο Πριγκηψ το τριβει το πιπερι....
Και εμφανιζεται εις την πρωτην συνεντευξιν του με πρασινην φουστιτσαν και ροζ τριφυλακια....
Θα τον εμποδισει αυτο να κανει την δουλεια του και να σκασει τα πετροδολλαρια????
Εδω δεν εμποδιζει αυτη την καρακραγμενη αδερφαρα τον Παμπλον Γκαρσιαν [και παρακαλω τον Βαγγελαν να δημοσιευσει απο το αρχειον του το σχετικον ντοκουμεντον] να ειναι ενα μετριωτατον χαφ.!!!...
Διοτι και ο Σισσες εφοραγεν φουσταν αλλα εβγαζε κατι γκολαρες Ναααα μετα συγχωρησεως!!!....
Ομιλω ορθως????
Σουρ????!!!!
Ευχαριστω!!!
Οσον για τον Αγερωχον ηγετην και εξολοθρευτην της παράγκος Νικολαον Πατεραν υπενθυμιζω τα κατωθι...
Ημεις επηγομεν εις τον Ανακριτην ως μαρτυρες και κατεχοντες πτυχας της υποθεσεως...
Καταθεσαμεν την Αληθειαν και μονον την Αληθειαν ως ειχομεν τιμην και χρεος και αποχωρησαμεν αφου ο ανακριτης μας ευχαριστησεν δια την τεραστιαν συμβολην μας εις την εξυγειανσιν του Ελληνικου ποδοσφαιρου....
Αλλοι θα κλιθωσιν ως κατηγορουμενοι...
Ονοματα δεν λεμε υποληψεις δεν θιγωμεν αλλα αμαρτωλες των Λιμανιων ειναι οι ομαδες των!!!
Και παρ ολα αυτα και παρ ολον που μου διωξατε τους γαυρους απο εδω μεσα εγω την αντικειμενικην μου κριτικην θα την κανω...
Διοτι ειναι αληθεια οτι ο Θρυλλος επαιξεν υπεροχα!!!!...
Σαν να ητο ισπανικη ομας!!!
Εμε με εξεπληξεν ευχαριστα!!!
Και οπως ανεφερον ο" Γαυρος" και ο" Πρωταθλητης" αφησε τους Αγγλους που οι ανοητοι εδιδον δια την ισοπαλιαν 1-4 και δια την νικην Γαυρου 1-8 με ανοικτον το στομα...
Διοτι με τοιαυτας εμφανησεις καθιερωνεσαι ως κορυφαια Ευρωπαικη ομας!!!!
Αφου εκτος των αλλων ο Θρυλλος των γηπεδων βελτιωσε και τα στατιστικα του....
Και εξηγουμαι...
Πριν τον αγωνα ειχε στις πασης φυσεως αναμετρησεις του στο "νησι" 9 ηττας 0 ισσοπαλιας και 0 φυσικα νικας ...τερματα δε 1 υπερ και 31 κατα...
Μετα ομως τον Αγωνα ειχωμε 10-0-0 ηττας αλλα 33-2 εις βαρος μας βεβαιως τερματα....
Και μπορει εις τας ισσοπαλιας και τας νικας να μεινομεν σταθεροι 0%{η σταθερωτης δεν ειν κακο!!!}...
Αλλα εις τα τερματα απο 3.44κατα-0.11 υπερ επηγομεν εις 3.3κατα με 0.20 υπερ!!!!!
Ειναι λιγον αυτο????
Ημεις τουλαχιστον ως ΠΑΛΗΑΚΟΚΑ αισθανομεθα την αναγκην να απευθυνομεν θερμα συγχαρητηρια εις τον Θρυλλον...
Μας εβγαλεν ασπροπροσωπους!!!!
Αυτα και με τον Θρυλλον....
Προσωπικως αυτην την εποχην ειμαι πολυ απησχολημενος...
Ξυνομαι διαρκως κατεβαζω ιδεας και συνθετω!!!...
Ναι συνθετω τον νεον υμνον της Παναθας!!!
Ευρισκομαι εις πληρην δημιουργικην υπερδιεργερσιν και γραφω διαρκως στοιχους!!!!...
Για να παρετε μια ιδεαν της ποιοτητος της δημιουργειας μου και εις παγκοσμιον αποκλειστικοτηταν σας αποκαλυπτω δυο εξ αυτων..

Με τον Πριγκηπον και Τσακαν
Θα ξεχασωμεν τας ηττας
Θα χορτασωμεν απο νικας
και αραβικας τας πιττας!!!!

Καλο Εεεε...
Αγγιζει το τελειον!!!
Παρτε και αυτο...

Το πρασινο λαβαρο θα υψωθει
Εις Ευρωπην Αφρικην και Ασιαν
και οποιος δεν το ασπασθει
να παθει...ελονοσιαν!!!

Μωρη κουφαλα Ακαδημια των Αθηνων!!!
Πουσαι μωρηηηη!!!!
Γιατι με αδικεις ετσι καταφωρα γαμω το φελεκι μου γαμω!!!!

Πεινασα....
Παω να φαω.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vangelis70

vangelis70


Αριθμός μηνυμάτων : 312
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Σεπ 30, 2011 4:04 pm

Ευρωκαραγκιοζακια ειναι ο μπαουγκ και τα αεκακια και οι υπολοιπες ομαδες του κωλου που εχει το ελληνικο πρωταθλημα, βγαινουνε στα κυπελλα ευρωπης πλεον ολες οι μικρες ομαδες παραρτηματα του γαυρου οπως ο Βολος για πλακα....χαρι φυσικα στους βαθμους που μαζευε ευλαβικα 50 χρονια τωρα ο παναθηναικος με πορειες μεχρι τελικους, τεσσερις, προημητελικα κι αλλα τετοια που δε θα δειτε ποτε σας επειδη οχι μονο δεν ασχολειστε με το ποδοσφαιρο αλλα και κανετε οτι μπορειτερ για να το καταστρεψετε...

Τωρα που η βρωμοοικογενεια καρκινογιαννη αποφασισε να βαλει την ουρα στα σκελια και να την πουλεψει για τα καλα (εξ αιτιας των οργανομενων οπαδων / τους βριζαμε νυχθημερον) υπαρχουν κιολας 3 ενδιαφερομενοι για να αγορασουν την ΠΑΕ...respect στην παναθα εσεις οι λοιποι αμπαλοι αλλοπιστοι καγκουρες και λιγουρηδες....ε ρε και να παρει των οματιων του ο Ζαγορακης....ουτε το χαντζατζαρη δε θα βρειτε για να αναλαβει προεδρος....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PAOK RE




Αριθμός μηνυμάτων : 299
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Σεπ 29, 2011 11:23 pm

Ta dyo teleutaia xronia o Eyrwpaios PAOK edwse 18 paixnidia.
Epta fores efuge nikhths apo to ghpedo, ennea isopalos,enw exase molis dyo fores,apo tis panisxyres Villareal kai CCSKA Mosxas.
Dinontas loipon tosous pollous vathmous sthn Ellada,dikaiwmatika dikaioutai ton titlo tou alhthinou presvh sthn Eurwph.

Y.G. Arage ti apotelesmata efere h Barcelona sta teleutaia 18 paixnidia ths?
Gia thn Eurwph milame panta kai oxi gia to anaksiopisto Ispaniko prwtathlhma!!!

Y.G. 2 Dekadeka eides ANT1 stis 6 pou sou eipa?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PAOK RE




Αριθμός μηνυμάτων : 299
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Σεπ 29, 2011 3:10 pm

"Αληθεια αυτος ο πιθηκοψυχος ο Παπαφιδης γιατι οταν με ρωταει κατι και του απαντω δεν επανερχεται????"

Αν ελεγα πως με καλυψε η απαντησις σου,θα ημουν ψευτης.Εχω ηδη βγαλει τα συμπερασματα μου,για το ατομο σου,τα οποια οντως ειναι φρικτα.
Το γεγονος πως δεν τα δημοσιοποιω,οφειλεται στην μεγαλοψυχια μου,να μην κανουμε δηλαδη τον ασθενη,να αισθανθει ασχημα.
Αλλωστε ο γιατρος ειπε να σου λεμε παντα ναι.
Καποτε, πριν δηλαδη καταφερω να σε αναλυσω,κακιζα την κυρια Δεκαδεκα,για την απανθρωπη συμπεριφορα της,οσον αφορα τον εκσφενδονισμο της παντοφλας,με στοχο το δοξα πατρι σου.
Εκ των υστερων βεβαια,αναγνωριζω το λαθος μου αναφωνωντας γεματος αγανακτηση πως ΛΙΓΕΣ ΣΟΥ ΗΤΑΝ.

Συντονησου σε λιγο στον ΑΝΤ1,πλεον συγκεκριμενα στις 6 το απογευμα.
Ο ΠΑΟΚ βαζει το καλο του ευρωπαικο κοστουμι,και παιζει μπαλλα στη Ρωσια.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δεκαδεκας

Δεκαδεκας


Αριθμός μηνυμάτων : 272
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Τόπος : AΘΗΝΑ

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: potpourri-potpourri-potpourri-potpourri-potpourri   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Σεπ 29, 2011 1:44 pm

Salami Aleko mou Απαπημενοι μου Συμπλογκαριοι....
Κατ αρχας θα ηθελον μα σας υποβαλλω μερικας ρητορικας ερωτησεις...
Ποιος απο εδω μεσα πρωτος ισχυρισθει οτι αυτο το αγορι με τα ματια τα μελιά ο Τσακας αποκλειεται να λεει ψεμματα???
Ποιος πρωτος απο εδω μεσα εγκατελειψεν τον αρτον και επεπεσεν επι της Αραβικης πιττός????
Ποιος πρωτος αρχισε ερευνας εις τα παλαια μπαουλα να βρει εκεινην την κελεμπιαν που φορουσε πριν τεσσαρακονταετιαν????
Ποιος πρωτος απο ολους σας εκοψεν με το μαχαιρι τας χοιρινας μπριζολας???
Ποιος συνεθεσεν τα πρωτα ποιηματα δια τον Πριγκηπαν που ο Αλλαχ να κοβει απο τους γαυρους και τα Μπαοκια χρονια και να του δινει ημερας????
Ποιος σας ενεφανησεν ολην την γυμνην αληθειαν ξεκωλον και εξωβυζον???
Οχι οτι θελω να περιαυτολογησω εξ αλλου ειναι γνωστη η μετριοφροσυνη μου....
Αλλα διοτι υπαρχουν ορισμενοι πιθηκοψυχοι εδω μεσα που αμφισβητουν οτι ειμαι ισως ο μεγαλυτερος εν ζωη και εγκυροτερος επιστημονικος Ποδοσφαιρικος αναλυτης αρθρογραφος και μελετητης!!!!...
Αυτα προς αποκαταστασιν της αληθειας!!!!
Παω τωρα για τον μεσημερινο μου υπνακο και θα επανελθω πρωτα ο Αλλαχ το βραδυ....

ΥΓ Αληθεια αυτος ο πιθηκοψυχος ο Παπαφιδης γιατι οταν με ρωταει κατι και του απαντω δεν επανερχεται????
Μουγκα στην Στρουγκαν εεε????
Οχι πως με νοιαζει αλλα πως θα ανεβασε το πολιτικοποδοσφαιρικοπνευματικο επιπεδο του????
Εεεεεεε????
Με το επιπεδο της Θυρος 4 θα παραμεινει?????
Ντροπη ντροπη ντροπη τετοιο παιδι....[Λουκιανος Κηλαιδονης]....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PAOK RE




Αριθμός μηνυμάτων : 299
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΤετ Σεπ 28, 2011 11:16 pm

Kai twra bazeloi sssssssssssss.... hsyxia
Paizei mpala o PAOK ekei pou den mporei kanenas Marinakhs h Pateras na sthsoun diaithtes kai paixnidia.
Paraggeilete pitsa balete tis mpures sto psygeio na pagwsoun,kai araxte ston anapautiko sas kanape.
Hsyxia leme paizei o PAOK sthn Eyrwph.

https://www.youtube.com/watch?v=CRivMco5FcU&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PAOK RE




Αριθμός μηνυμάτων : 299
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΤετ Σεπ 28, 2011 8:12 am

http://www.gazzetta.gr/article/item/227712-makes-pateras-martures-sta-stemena

Μάκης - Πατέρας μάρτυρες στα στημένα
.....Να σημειωθεί ότι είναι η πρώτη φορά που ο Νίκος Πατέρας καλείται να καταθέσει ως μάρτυρας για την υπόθεση με τα στημένα, ενώ για την περίπτωση του Μάκη Ψωμιάδη, μετά την απόφαση για τη μη προφυλάκισή του, έγινε και πάλι... δυσεύρετος.

Ανοιξαν οι ασκοι του Αιολου.Αντε να την πληρωσει και καποιος πραγματικα υπευθυνοσ,εκτος απο τον Μακη και τον Αχιλλεα.
Αντε να παει στο περιφερειακο η ομαδα που επρεπε να ειχε παει εδω και πολυ καιρο,αλλα κρατηθηκε στην κατηγορια χαριν στην ψηφο του Ανδριανοπουλου,εκπροσωπου του Ολυμπιακου.
Αντε να ξεβρωμιζει σιγα σιγα ο τοπος απο την ομαδα που της χαριστηκε οικοπεδο φιλετο στην λεωφορο Αλεξανδρας,με αποφαση του πριγκηπος Νικολαου,ξεσπιτωνοντας εκατονταδες ταλαιπωρους προσφυγες.
Οσο για τον σουλτανο,που σουλτανο ακουμε,και σουλτανο δεν βλεπουμε,δειτε καλυτερα την φωτογραφια του.
Αυτη σε κοντινο πλανο.
Αν ο σουλτανος δεν ειναι αδελφη,εγς δεν θα ξαναφαω μπουγατσα στη ζωη μου.
Δεν ξεγελιεμαι ευκολα,ειμαι καθετος σ αυτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vangelis70

vangelis70


Αριθμός μηνυμάτων : 312
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΤρι Σεπ 27, 2011 11:29 pm

Εσεις οι κρατικοδιαιτοι οπαδοι των ομαδων του δημοσιου σκεφτειτε επιτελους να συμφιλιωθειτε με την αληθεια γιατι η περιπτωση σας ειναι αρκετα δυσκολοτερη απ' αυτη που περιεγραψε ο δεκαδεκας με την μαιμου και τον μπαουγκτσξη....υπαρχουν τουλαχιστον 7 μαιμουδες μεσα στον μπαουγκτσξη και δεν νομιζω οτι η αφαιρεση μονο μιας θα τον θεραπευσει απο το συνδρομο της μαιμουδιας που ειναι και η πραγματικη διαγνωση για την περιπτωση τους....αυτοι δεν ειναι οπαδοι, μπουγατσες με μαιμου ειναι...απο ποια μαιμου ν' αρχισεις???
1. Απο τους νομους που χαριζουν τα χρεη στην ΠΑΕ τους?
2. Απο τους επιορκους βουλευτες και υπουργους της Βορειου Ελλαδας που γινονται συνηγοροι των προεδρων της ΠΑΕ τους για να ζημιωνουν το Ελληνικο δημοσιο εδω και δεκαετιες?
3. Απο το πανο που ευχεται κατακτηση του πρωταθληματος απο τον Ολυμπιακο?
4. Απο τα σταδια που τους χτισανε με κρατικο χρημα λες και ειναι δημοσιοι υπαλληλοι?
5. Απο το μπασιμο του παραγκαρχη Γκαγκατση στην ΠΑΕ τους?
6. Απο την αβαντα του Ζαγορακη στο Μαρινακη στα οργανα της σουπερ λιγδας που εφτασε εως και την δωροδοκια οπαδου τους προκειμενου να αποσυρρει την μυνηση εναντιον του Πολντο οι σωματοφυλακες του οποιου του πεταξαν καθισμα στο κεφαλι?
7. Απο την καταψηφιση της προτασης μομφης του Παναθηναικου στο προσωπο του Μαρινακη μετα τη μαιμουδια του Καραισκακη που εβγαλε το ματι της διεθνους κοινοτητας?

Γι αυτο σου λεω ρε παντοφλοεισπρακτωρα, οποια μαιμου και να βγαλεις οι υπολοιπες μια χαρα θα τους κρατανε μεσα στην τρελη τη μαιμουδια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δεκαδεκας

Δεκαδεκας


Αριθμός μηνυμάτων : 272
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Τόπος : AΘΗΝΑ

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Εξομολογησεις ΔΙΑΦΟΡΑΙ.....   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΔευ Σεπ 26, 2011 1:20 am

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ ΕΚΤΑΚΤΩΣ ΗΜΕΡΑΝ ΔΕΥΤΕΡΑΝ.....
Διοτι συμφωνως το Κορανιον Παρασκευη ειναι Αργια και ΣαββατοΚυριακον εορταζωμεν την Εθνικην Εορτην του Προγκηπος Σουλταν και της Σουηδικης Αραβιας!!!!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aγαπημενοι μου εν Αλλαχ Συμπλογκαριοι…
Σαλαμι Αλεκο μου!!!
Ο Αλλαχ μαζυ σας!!!
Διοτι ενας είναι ο Αλλαχ προφητης αυτου ο Μωαμεθ και αντιπροσωπος εν Ελλαδι ο Βλασσης….
Όχι ο Μπονατσος ρε!!!..αυτος πεθανε ο Αλλαχ να τον συγχωρησει..ο Τσακας!!!
Προσωπικως ειμαι ετοιμος να κατεβω εις το Αεροδρομιον να υποδεχθω τον Σωτηρα του Ελληνικου Ποδοσφαιρου Πριγκηπαν Σουλταν….
Ψαχνω με μανιαν να βρω εκεινην την κελεμπιαν που καπου την εχω χωμενην……
Διοτι εγω ειχον κελεμπιαν!!!!
Που στο Διαολο [ο Αλλαχ να με σχωρεσει]μου την εχουν παραχωσει και δεν μπορω να την βρω????….
Τελος παντων…
Επι του θεματος θα επανελθω με νεον παραληρημα….
Αλλον είναι το θεμα μου σημερα…..
Κατά παροτρυνσιν του Παπαφιδου αλλα και χιλιαδων αλλων αναγνωστων του ΑντιΚοντρα [«Δεκαδεκα φιδια στον κορφο σας» επρεπε να λεγεται] απεφασισον να αποκαλυψω προσωπικα δεδομενα μου….
Διοτι όπως ξερετε εγω από μετριοφροσυνην κυριως δεν ομιλω δια την προσωπικην μου ζωην….
Δια αυτό εξ αλλου δεν σας εχω διηγηθει τι γινεται από την στιγμην που θα κλειδωσω την Θυραν και θα απομονωθω μετα της Ατζολινης στο Μπεντρουμ…..
Λογοι μετριοφροσυνης και βασκανίας με αναγκαζουν με χιλια μυρια βασανα να κρατω την πλευραν αυτην της προσωπικης μου ζωης μακραν της δημοσιοτητος!!!!
Αλλα σημερον θα κανω μιαν εξαιρεσιν…
Διοτι το ερωτημα που μου υπεβαλεν ο Παπαφιδης[ κακοχρονο ναχει φιρι φιρι παει να μας ματιασει και να παθει τιποτε ο Πριγκηψ Σουλταν φτου…φτου…φτου] το ερωτημα λεγω δηλαδη «τα θελεις αυτά που γραφεις η σου ξεφευγουνε??»είναι καιριον και με εξιταρει τα μαλα!!!!….
Βεβαια θα το πραξω αφου πρωτα τον επιπληξω αυστηρως…
Διοτι είναι πολύ ζηλιαρης!!!!
Αν κρινω από το τελευταιον του αρθρον είναι…ζηλιαροφιδος!!!
Εκτος τουτου όμως αποκαλλει το τρυφυλιον το συμβολον αυτόν της δοξης και τιμης, του ηθους και της αξιοκρατιας , της εξυγειανσης και προοπτικης «αλογοτροφην»!!!!
Αν είναι δυνατονννν!!!!
Του συνιστω να προσεχει!!!!…
Διοτι σαλεμενος ξεσαλεμενος αι εποχαι ηλλαξον!!!….
Ο Πριγκιψ αναμενεται οσονουπω και θα θυμαται τι κανωμεν υμεις οι «πριγκηπικοι»σε κατι τυπους σαν εκεινον που ετολμησεν να κανει κομιξ το κορανιον και φιγουραν τον μεγαλον προφητην σαν τον Ιζονκουτ!!!
Αντε μην βρεθει εις κανενα χανδακιον ορων τας «αλογοτροφας» αναποδα!!!!
Βλασφημιαι δια το Κορανιον τον Κυριον Τσακαν τον Πριγκηπαν και τα συμβολα τερμα!!!
Ακου «αλογοτροφη»!!!!
Τι άλλο θα ακουσωμεν Αλλαχ μου μεγαλη η χαρη σου!!!!
Στο θεμα μας τωρα…..
Δεν μπορω να αρνηθω ότι αυτό το θειον χαρισμα που διαθετω να προβαινω εις επιστημονικας περισπουδαστους τεκμηριωμενας και αξιοζηλευτους αναλυσεις επι παντος επιστητου είναι ένα Θειον γκιφτ το οποιον διαθετω εκ γεννετης….
Θυμαμαι αμυδρως κατά την ημεραν της γεννησεως μου[ την σημαντικην αυτην ημεραν δια τα Ελληνικα γραμματα και την Ελληνικην ποιησιν] αι μοιραι με επεσκευθηθαν….
Μια εξ αυτων η τελευταια νομιζω[ ιδια η Ολγα Τρεμη ειτουνε] με κοιταξε με τρυφεραδαν [οση μπορει να διαθετει η Ολγα] με εκτυπησεν εις το καλοσχηματισμενο από τοτε στερνον μου και ειπεν….
«Εσυ Δεκαδεκα παιδι μου θα γινεις μεγαλος λατινος Εραστης, Αρθογραφος αναλυτης παγκοσμιου φημης και κλασσεως, Ποιητικον φαινομενον, Παναθηναικος και ΔΗΜΑΡ!!!!
Και πραγματι η ατιμος!!!!
Επεσε σε όλα μεσα !!!
Ουτε ο Πητ Παπαδακος να ητουνε!!!!
Ετσι λοιπον από τα πρωιμα παιδικα μου χρονια ενιωθα κάθε φορα που ησχολουμην με τον γραπτον λογον μιαν εμπνευσιν ένα ινσπυρεησον πως το λενε επικοινωνουσα αυτοματως με πνευματα και εγινετο μια Θεια μεθεξις άλλο πραμα!!!…
Τωρα με ποια πνευματα επικοινωνουσα τι να σας πω ….
Αν ειχωμεν Δωδεκαθεον θα ημην σιγουρος….
Εις τον γραπτον λογον με την Αθηνάν ητις τυγχανει και Θεα της σοφιας εις δεν τον ποιητικον με τον Απολλωναν[ όχι τον Ριζουπολεως] τον αλλον που τυγγανει και Θεος της μουσικης και της Ποιησεως!!!…
Τωρα δια το τρισδιαστατον δεν ειμαι και πολύ σιγουρος…
Δια τον πεζον λογον πρεπει να είναι ο Ιωαννης ο Χρυσσοστομος δια δε τον ποιητικον απευθειας το Αγιον Πνευμα αν και καπου παρεμβαινει ο Αγιος Θεσσαλονικης και μου κανει παρασιτα!!!….
Το ενδιαφερον όμως δεν εγκειται εις αυτά αφου είναι φανερον ότι τα γραπτα μου διεπονται από μιαν Θειαν εμπνευσιν!!!!
Το ενδιαφερον είναι εις την διαδικασιαν της μεθεξεως του ινσπηρεησον που λεγαμε…..
Τουτο το ινσπυρεησον λαμβανει χωραν ως εξης....
Κατ αρχας τους στελνω ολους δια υπνον και αποσυρομαι μετα της Κιρκεως εις τα διαμερισματα μου αφου κατασκευασω την φραπεδια μου με συστημα 4-4-2!!!….
Τεσσαρα παγακια τεσαρες κουταλιες ζαχαρη δυο κουταλιες καφε….
Τερματοφυλακας το καλαμακι….
Κατοπιν φοραω τας παντοφλας μου εκεινας τις μαλακας με το λαγουδακιον διοτι εχω έναν
Κάλον που με εχει εξολοθρευσει….
Αν ειμαι σιγουρος ότι τον κάλον τον εχω στο ποδαρι????
Αν ξαναυποπτευθω τοιαυτην ερωτησιν εστω και τηλεπαθητικως θα διακοψω οσονουπω και ασκαρδαμικτι και εις χρονον Ντε Τε την αφηγησιν!!!….
Λοιπον που ειμεθα????
Διοτι εισουσθε και διακοπται!!!!
Α ναι….
Κατοπιν φορω το στενον σορτσακιον μου και την δυκτιωτην φανελλαν μου τα οποια αφηνουν να διαγραφεται πεντακαθαρα το μυωδες και γυμνασμενον κορμι μου!!!!
Δικεφαλοι τρικεφαλοι τετρακεφαλοι και πεντακεφαλοι και εξακεφαλοι ολοι εις κοινην θεαν!!!
Όχι δεν ομιλουμεν δια αετους ουτε δια την Λερναιαν υδραν ομιλουμεν δια τους μυες μου βαρβαριστί τα ποντικια μου!!!!
Και τουτο διοτι με κοζάρει γλυκα μια ζωντοχηρα από απεναντι!!!!
Και υμεις δεν ειμεθα μιζεροι αρνουμενοι να προσφερωμεν μιαν οπτικην απολαυσιν!!!!
Κατοπιν αφου κανω μερικας ασκησεις μποντυ μπουιλντινγκ εμπροσθεν του παραθυρου μου επικαθημαι επι της ανατομικης πολυθρονος μου φερων κοντα μου το πληκτρολογιον και αρχιζων την δημιουργειαν αριστουργηματων!!!!…..
Αρχιζω με τα καθιερωμενα Αγαπημενοι μου συμπλογκαριοι χαιρετισμους σαλαμι αλεκο μου και τα σχετικα ξερετε εσεις….
Και ξαφνικα!!!!…..
Ξαφνικα συμβαινει κατι το υπερκοσμιον!!!!
Ο αριστερος μου οφρυς [το φρυδι δηλαδη] προχωραει καμια δεκαρια ποντους πανω εις το μετωπον ενώ συγχρονως ο υποκατω του οφθαλμος γουρλωνει ως αυγον δικροκον!!!…
Ταυτοχρονως ο δεξιος οφρυς πεταγεται επανω ως αχινος και χειροτερον μπορω να ειπω ενώ ο αποκατω οφθαλμος εξαφανιζεται!!!!
Εχετε δει τον οφρυν του Καραμανλεως ουχι του κουρασμενου του αλλου του φρυδά???
Δεκα φορες ετσι!!!
Ταυτοχρονωςεις το ανω χειλος σχηματιζεται εν μυστηριωδες χαμογελον ενώ το κατω χειλος τρεμει ελαφρα σαν να καθεσθε μπροστα στον καθρεπτη σας και λετε συνεχως Τλι…Τλι…Τλι…Τλι!!!!
Στα ωτα υπαρχει μια ελαφρα ταλαντωσις!!!!….
Από την μυτην δεν εχω παραπονον…
Η ρις παραμενει σταθερα εις την θεσιν της!!!
Και σαν να μην εφθανον όλα αυτά το φως από το πορτατιφ αναβοσβυνει η Κιρκη αντιλαμβανομενη το πνευμα γαυγιζει ενώ από την κρεββατοκαμαρην ακουγεται η φωνη της Γκεσταπο…
-Παλι παιζεις με τις μπριζες αναθεματισμενε!!!!
Αντε τωρα να τις εξηγησεις ότι προκειται για ινσπηρεησον!!!!
Γιατι για αυτό προκειται όπως θα καταλαβατε!!!
Φυσικα για να ειμαι απολυτως αντικειμενικως υπαρχουν και οι κακεντρεχεις που ισχυριζονται ότι δεν προκειται για ινσπηρεησον αλλα για παπαρομαλακία και εκεινο το πουστικο το παπαρομετρον δειχνει ότι ξεπερασα τας 6000 και παω για 7000 ενώ στας 10000μου καιγεται ο δισκος αλλα αυτοι δεν λαμβανονται υποψιν ως προκατελειμενοι και εμπαθεις!!!
Αμεσως λοιπον και εις χρονον Ντε τε μεταφερω την ινσπηρεησον επι του πληκρολογιου διοτι την ινσπητεησον[ όπως και την μαλακιαν αλλωστε] πρεπει να την εκτελεσεις την στιγμην που θα σου ελθει!!!…
Αν την αφησεις να ξεθωριασει την εχασες…!!!!
Είναι κατι σαν το αεριον…αμα φυγει αντε μετα να το πιασεις και να το ξαναβαλεις στην θεσιν του!!!
Με αυτόν λοιπον τον επιπονον αλλα και δημιουργικον τροπον γραφονται τα αριστουργηματα τα οποια σας προσφερω και εντελως δωρεαν και ενιοτε λοιδωρουμενος!!!!
Αν είναι δυνατονννν!!!!
Δια τον ποιητικον λογον ακολουθειται μια ετερος διαδικασια….
Όταν είναι να μου ερθει καταλαμβανομαι από μιαν ακατασχετον και ανυποφορον φαγουραν….
Είναι δε τοσον ανυποφορος ώστε μουρχεται να τα ξεριζωσω και να τα πεταξω εις τας γατας του διπλανου οικοπεδου!!!!….
Είναι και υπερμεγεθη θα τρεφονται αι γαλαι επι τριημερον τουλαχιστον!!!!….
Συγνωμην!!!….
Χραπ!!!Χραπ!!!Χραπ!!!Χραπ!!!!

Απονη και σκληρη Ακαδημια
Δια τα γραμματα φροντιδα καμία
Εγω δημιουργω και συ με γραφεις
Θ α το μετανοιωσεις κακοχρονο ναχεις!!!!

Μουρθε και ευτυχως το προλαβα!!!
Διοτι δεν το ελεγχεις…
Είναι ένα πραγμα σαν το κοψιμο!!!!
Και τωρα που ειπον κοψιμο…
Μου ξαναρχεται!!!!.
Χραπ!!!Χραπ!!!Χραπ!!!!Χραπ!!!!

Σε ειδον μες την αδειανη ακρογιαλια του νου
Κρατουσες πακοτίνια και επινες γαλα Νου νου
Φορουσες μαυρο γυαλι και μπεζουλί μαγιο
Μα σου ζητησαν φορον και δι αυτο!!!
Από το ΠΑΣΟΚ το ολον
Και εμεινες με ακαλυπτον τον κωλον!!!

Ααααχ!!!!
Ξαλαφρωσα!!!!
Αριστουργημα εεεε!!!
Προσεξατε πως από τα φουτουριστικα ιμπρεσιονιστικα στοιχεια των πρωτων στοιχων περναω σε απλας εικονας της ζωης και καταληγω στην βαρβαρον και αναλγητον και κυνικην καθημερινοτηταν????….
Ποιος ειμαι επιτελους και τι είναι καποιος Εμπειρικος εμπρος μου????!!!!
Αυτον γιατι τον εγγραψανε δηλαδη????
Τι παραπανω εχει????
Συγχαρητηρια????
Δεν τα θελω τα συγχαρητηρια σας!!!!
Σ αυτά τα γομαρια [που θα ελεγεν και ο Ροντουλης]της Ακαδημιας Αθηνων να τα πειτε που αρνουνται να με εγγραψουν!!!
Και σ αυτό το γομαρι τον Παπαφιδι!!!….
Που ενώ ξερει ότι η ποδοσφαιρικη και πολιτικη μου ιδεολογια δεν μου επιτρεπει να το ζητησω ευθεως[ διοτι ειμαι υπερ της αξιοκρατιας] δεν κανει τιποτε και δεν λεει ένα καλο λογο αν και εχει βυσμα εκει μεσα….
Και λεει ότι με θαυμαζει κιολας!!!!….
Αφου ξερει ότι το ρουσφετι θα το συμψηφισωμεν με τα εξοδα της θεραπειας του!!!…
Διοτι τι θελω και εγω????
Να με εγγραψουν αυτοι οι καταραμενοι της Ακαδημιας Αθηνων περιμενω και μετα να αποσυρθω και να συγγραψω τα δεκατομα απομνημονευματα μου!!!
Κατοπιν θα ελθωσιν Σκορτσεζε Καμερον Σπηλμπεργκ και αλλοι διασημοι σκηνοθεται να με παρακαλουν δια τα δικαιωματα να με κανουν ταινιαν…!!!!
Εγω για να τους την σπασω θα δωσω τα δικαιωματα στον Ομηρον Ευστρατιαδην!!!
Μετα θα εχω διλημα ποιος θα με ‘’ενσαρκωσει’’ στο πανι….
Ντε Νιρο και Αλ Πατσινο είναι σιτεμενοι ο Τομ Κρουζ κοντος ο Μπραντ Πητ δεν θα δεχθει ασε που ειμαι και πιο χαντσομ που λενε….
Κλεινω μεταξυ Μπαντερας και Τζωρζ Κλουνευ….
Αλλα αυτος ο Μπαντερας μπορει να είναι μελαχρινος σαν Λατινος εραστης αλλα είναι πολύ μελαχροινος βρε παιδι μου!!!!….
Με προεκτεταμενο πηγουνι σαρκωδη χειλη χαλασμενα δοντια χαζο βλεμμα και τριχες στο μετωπο θα ηταν ιδιος σαν μελος της Θυρας 4!!!!…
Απαπα!!!Θα προτιμησω τον Κλουνευ…Εχει πιο Παναθηναικα χαρακτηριστικα!!!!
Ολυμπιακα χαρακτηριστικα ποιος εχει????
Ο Ντανυ ντα Βιτο…
Την Ατζολιναν θα την παιξει μια σταρ που δεν εχω εκλεξει ακομη…
Θα ειναι κατι μεταξυ Βανας Μπαρμπα και Τζουλιας Αλεξανδρατου!!!…
Για εκεινον που ειμαι σιγουρος όμως είναι δια τον Παπαφιδην…
Ναι… ναι…. θα εχει και αυτος έναν μικρον ρολον εις την ταινιαν!!!…
Θα τον ερμηνευσει ο ΠαπαΤσακαλος!!!!!…..
Μην επιμενετε….
Δεν υποχωρω!!!!…
Θα θεσω βετον!!!!!
affraid

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PAOK RE




Αριθμός μηνυμάτων : 299
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΚυρ Σεπ 25, 2011 5:24 pm

Ομως και τα καλα να λεγονται!!!!!
Μετα τους πριγκηπες και τους βασιλεις, σουλτανοι και εμιρηδες εμπλεκονται πλεον στον "συλλογο μεγαλο".

Ανανέωση, ζεστό χρήμα-ενωτικό σχήμα, ξεκατίνιασμα, τυφλοί εναντίον θεότυφλων, το επίπεδο στο δάπεδο, το επίπεδο πιο κάτω κι από το δάπεδο,τι να λεμε τωρα!!!
Και η κορυφωσις θα ειναι οταν η μαυρη τρυπα που αφησαν τα βλαχαδερα(Πατερες και ραλιστες),μεγαλωσει με γεωμετρικη προοδο,και γινει μεγαλυτερη και απο αυτην του οζοντος.

Ασε δε που νεα ηθη και εθιμα θα καθιερωθουν στην πρασινη Παε πριν απο καθε αγωνα στο νεο ιδιοκτητο γηπεδο,που θα κτιστει σε χρονο ντε τε(σ αρεσε αυτο Δεκαδεκα?).

https://www.youtube.com/watch?v=TfT8UdsBBaQ

Καραμπιπεριμ μπιμπεριμ μπιπεριμ,λεμεεεε!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PAOK RE




Αριθμός μηνυμάτων : 299
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΣαβ Σεπ 24, 2011 6:39 am

Μποχα,βρωμα και δυσοδια!!!!!
Αν δεν εξαφανιστουν για παντα απο τον χαρτη η ομαδα του δαφνωστεφανωμενου γκει, και αυτη της αλογοτροφης,προκοπη δεν προκειται να δουμε.

http://fimotro.blogspot.com/2011/09/blog-post_6398.html

Αισχος ρε,τι φταινε οι αλες ομαδες ρε,αντε στον αγυριστο ρε.

Απο τα λουλουδια με τον Ηρακλη,στο στημενο με την Ξανθη,οπου ο υιος μεγαλομετοχου στοιχηματησε το σκορ 3-2,και απο κει στο στημενο με την Δυναμο...
Τι αλλο εχουμε να δουμε ακομη απο τους γαβροβαζελους!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PAOK RE




Αριθμός μηνυμάτων : 299
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΠαρ Σεπ 23, 2011 6:41 am

Ρε συ Δεκαδεκα,με το συμπαθειο δηλαδη,θελω εδω και πολυ καιρο(μα παρα πολυ καιρο), να σε ρωτησω κατι,αλλα να, πως να το κανουμε, δεν ξερω και πως θα το παρεις.

Αυτα που γραφεις,τα σκεφτεσαι,η γραφεις οτι σου κατεβει χωρις να τα σκεφτεις?

Παντως οποια και αν ειναι η απαντηση σου,εγω θαυμαζω τα γραπτα σου.
Ολα,τα παντα ολα,που θαλεγε και ο τρισμεγιστος Αλεφας,εκτος βεβαιως βεβαιως των κειμενων που αναφερονται στην Παναθα και τον Κουβελη.
Εκει δεν υφισταται καμμια λογικη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δεκαδεκας

Δεκαδεκας


Αριθμός μηνυμάτων : 272
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Τόπος : AΘΗΝΑ

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΠεμ Σεπ 22, 2011 12:52 am

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ ΕΚΤΑΚΤΩΣ ΠΕΜΠΤΗΝ
ΑΡΑΒΕΣ….ΑΡΑΒΕΣ….ΑΡΑΒΕΣ….ΠΑΝΤΟΥ!!!!!!
Αγαπητοι μου Συμπλογκαριοι Σαλαμι Αλεκο μου!!!!
Να κανω και μιαν ευχην…..
Ο Αλλαχ να σας φυλαει διοτι ενας είναι ο Αλλαχ και προφητης αυτου ο Μωαμεθ!!!!
Βοηθεια σας!!!!
Βεβαιως ο Καραγκιοζης ελεγεν ‘’Μεγαλε προφητα μεγαλε κοπρητα’’ αλλα αυτος ως γνωστον ητο γαυρος….
Τι γαυρος δηλαδη ο γεννεαρχης των γαυρων ητανε…
Αυτος ητο ο πρωτος γαυρος και ολοι οι υπολοιποι καταγονται από αυτόν είναι δηλαδη κολητηρια….
Γιαυτο και ολοι οι γαυροι συνοπτικα καλουνται ‘’Καραγκιοζηδες’’
Αυτό αναφερουν εγκριτοι διεθνεις εθνολογοι αποδειξη δε ότι ολοι φωναζανε τον Κοκκαλην ‘’μπαμπακο’’!!!….
Επ αυτου όμως θα σας μιλησω εις ετερον περισπουδαστον αρθρον μου….
Διοτι σημερον αλλα είναι τα θεματα μου!!!…
Κατ αρχας αυτος ο συμπαθεστατος τυπος ο Κυριος Τσακας….
Διοτι αυτό που συμβαινει με αυτόν είναι απαραδεκτον α νε ξε κτα μπλ που λενε και στην καθομιλουμενην…..
Ερχεται ο ανθρωπος ως νεος Λωρενς της Αραβιας να φερει μηνυμα που κρυβει την χαραν και την ελευθερωσιν του Ελληνικου ποδοσφαιρου και αμεσως γαυροι και Μπαοκια χανουμισες σκουλικια και λοιπαι παρεμφερεις δυναμεις επεσον επανω του να τον αμφισβητησουν και να τον ακυρωσουν!!!!
Διοτι φοβουνται αγαπητοι εν Αλλαχ αδελφοι!!!!
Τρεμουν οι απιστοι!!!!!!!
Διοτι μονο και μιαν ματιαν να ριξεις εις αυτόν τοΑγγελικον προσωπον αυτή την επιβλητικην μορφην με το θεληματικον πηγουνι σου εμπνει αμμεσως εμπιστοσυνην εισαι ετοιμος να τον ορισεις διαχειριστην της περιουσιας σου εχεις δεν εχεις και καταλαβαινεις αμεσσως ότι όλα οσα ισχυριζεται είναι αληθεια!!!
Είναι η φυσιογνωμια που σε πειθει…πως βλεπεις την εικονα του Ιησου και εισαι σιγουρος ότι εμαρτυρησεν δια το καλον της ανθρωποτητος????
Ακριβως ετσι!!!!
Δεν εχωμεν αναγκην μαρτυρων!!!!
Διαυτο και ημεις ως Παναθηναικος Λαος μολις επληροφορηθημεν ότι ο πολυχρονεμενος Σουλταν Πριγκηψ και αυτου και εξοχοτης και υψηλοτης και εβδομος διαδοχος του θρονου της Σαουδικης Αραβιας ενδιαφερεται δια την Παναθαν απεγοητευθημεν μεν ολιγον διοτι δεν ητο πρωτος διαδοχος αλλα γενικως ενεθουσιασθημεν!!!
Τι Θειον δωρον ητο αυτό Αλλαχ μου εσκεφθημεν!!!
Αμμεσως εις ενδειξιν ενθουσιασμου και συμπαραστασεως εξεχηθημεν εις τα Σουπερ Μαρκετ και εξαφανησαμεν ολας τας αραβικας πιτας!!!
Ναι… ναι… αν βρειτε Αραβικην πιταν εις Σουπερ μαρκετ να μου ξυρισετε την γεννεαδαν και να μου βγαλετε το σαρικιον!!!!
Κατοπιν συνεβει το εξης εκπληκτικον….
Οσονουπω και ασκαρδαμικτι και εις χρονον Ντε Τε οι οπαδοι μας ηυξηθησαν από πεντε εις επτα εκαττομυρια νοματεους!!!!…
Ναι… ναι… διοτι οι Πακιστανοι και τα συναφη μωαμεθανικα πληθh μολις εμαθον ότι η Παναθα είναι πλεον ομας του Αλλαχ ενεταχθησαν αμμεσως υψωσον πρασινας σημαιας εμπροσθεν των οικιων των και ηρχησον προσευχας και μετανοιας ο Αλλαχ να τους κοβει χρονια και να δινει εις την Παναθαν πρωταθληματα!!!!
Χαμος!!!!
Σκεπτoμαι ότι υπ αυτας τας συνθηκας είναι αδυνατον να μας χωρεσει το Ολυμπιακον σταδιον και σκοπευω ότι μολις συναντηθω με τον Κυριον Τσακαν ως προεδρευων ΓΓ ΠΑΛΗΚΟΚΑ [διοτι εκεινο το ρεμαλι ο προεδρος εχει κηρυχθει αγνοουμενος]να τον παρακαλεσω να μεσολαβησει στον Υψηλωτατον ώστε το γηπεδον που θα μας κατασκευασει να είναι τουλαχιστον 300.000 θεσεων να μπορουμε να κανουμε την δουλεια μας…
Οσον δι εμε προσωπικως διαγω στιγμας ψυχικης ανατασεως και ενθουσιασμου…
Εις τοιαυτας στιγμας συνθετω!!!
Ναι.. ναι… συνθετω!!!
Να σας δωσω εν δειγμα να καταλαβετε….
Ερχεται ο Σουλταν
Και θα γινει της Πουταν [Αραβιδα πριγκηπησα εξ ολης και προολης]
Γαυροι και Μπαοκια
Θα κλαιν Αμαν…Αμαν….!!!!
Καλο Εεεε!!!!???
Πατρε τωτα και ένα καλυτερον…
Γαυροι και Μπαοκια
Χανουμισες σκουλικια
Με τον Σουλταν θα βλεπετε
αναποδα ραδικια!!!!
Αγγιζει το τελειον????
Το ξερω!!!!
Μετα αφαιρουμαι…Το απλανες βλεμμα μου καρφωνεται εις μιαν τεραστιαν αφισσαν της Παναθας που εχω απεναντι μου και στα χειλη μου σχηματιζεται ένα αινιγματικον χαμογελον που δινει μια παραξενην οψιν στο καλοσχηματισμενο αρρενωπον προσωπον μου!!!!….
Σκεπτομαι τις φατσες των Γαυρων και λοιπων συνοδηπορων {Μπαοκιων και τα λοιπα} όταν η αυτου εξοχοτης ο πριγκηψ Σουλταν προχωρησει εις προσφορας προς τους οπαδους μας αδιανοητους δια την Ελληνικην πραγματικοτηταν και αδυνατον να τον ακολουθησουν Μαριδακιδες και λοιπαι κακοποιαι δυναμεις…
Για παραδειγμα με ένα εισητηριον διαρκειας ο κατοχος θα εξασφαλιζει και εντελως δωρεαν το πετρελαιον θερμανσης δια τον Χειμωναν!!!!
Εδώ να σας δω!!!!
Τετοια σκεπτομαι και πλεω εις πελαγη ευτυχιας οσπου ξαφνικα μου ερχεται εις τον νουν η υποθεσις Παπαφιδι κιαι μελαγχωλω!!!!
Δεν παει καθολου καλα αυτό το παιδι….
Αφου να φανταστειτε ότι εκτος που αμφισβητησε εμενα έναν διασημον Ποδοσφαιρικον Ψυχαναλυτην παγκοσμιου κλασσεως ετολμησεν να αμφισβητησει και τον Διασημον Διατροφολογον Κυριον Γαρδουμπαν!!!!
Ποιον τον Κυριον Γαρδουμπαν οστις ανεκαλυψεν την Τουλουμπαν!!!!
Μαλιστα κατεχει μιαν μυστικην συνταγην τουλουμπης και οπου παρουσιαζεται παγκοσμιως εις συνεδρεια και ομιλιας τον υποδεχονται με το Συνθημα….’’Γαρδουμπα Γαρδουμπα φτιαξε μας μια Τουλουμπα!!!!’’
Για τιουτου διαμετρηματος προσωπικοτηταν ομιλουμεν!!!!
Ευτυχως ….Ευτυχως που δεν τολμησε να πει κατι δια την Παγκοσμιως διασημον γραφολογον Κυρια Τσιτσιμπικου….
Τι ανεκαλυψεν αυτή???
Τα στυλά Μπικ!!!!…..
Μου γραφει που λετε διαφορους αηδιας περι μπουγατσας λες και αν ηθελον περισσοτερας πληροφορειας δεν ρωταγα τον Κυριον Γαρδουμπαν!!!….
Ενώ του επεστησαμεν την προσοχην….
Το προβλημα δεν είναι εις την Μπουγατσαν αλλα εις τον κιμαν και μαλιστα εις τον Μαιδανον!!!
Δεν είναι Μαιδανος αλλα Μαρια Χουανα!!!
Και του το απεδειξαμεν κιολας δια της ατοπου απαγωγης….
Αν υποθεσωμεν αν λεγω ότι ητο Μαιδανος οι Μεξικανοι θα το ετρωγον αυτό το καταπλασμα????
Ουχι βεβαιως!!!!
Θα το ειχον βαλει στα ποδια θα ειχον διασχισει το Τεξας το Μεξικον και θα ητο ετοιμοι να περασουν και την διωρηξ του Παναμεως κατευθυνομενοι εντρομοι προς νοτον!!!!
Αρα…..
Αρα δεν υπαρχει αμφιβολιαν δια την διαγνωσιν…
Σχιζοφρενικον Μπαοκικον Διπολικον Συνδρομον!!!!
Συνηθης νοσος εις τα Μπαοκια κλασσικης θεραπειας αλλα ουχι ευκολου!!!!
Το μυστικον είναι ότι πρεπει να εχεις τον Ασθενην ενωπιον σου….
Μετα τον καθιζεις σε μια ανακριτικην καρεκλαν και του πετας εις την μουρην εκεινο το ανακριτικον φως από λαμπαν τουλαχιστον 200ων κεριων για να τον μισοζαλισεις….
Κατοπιν βγαζεις από το τσεπακι που εβαζον καποτε τα ωρολογια τσεπης την αλυσσιδαν με το χρυσσουν τριφυλλιον που κουβαλαω παντα μαζυ….
Κατοπιν τον καλεις να κοιμηθει [με βαθεια αισθησιακην φωνην] κουνωντας την τρυφυλαρα σαν εκκρεμες μπροστα στα ματια του….
Αφου τον υπνωτισεις τον καλεις να ανοιξει το στομα του!!!!
Μολις το ανοιξει βγαζεις ένα σταμπι μπανανες [από εκεινες τις μεγαλες τις λαχταριστες του Εκουαντορ] και καλεις τον πιθηκα που κρυβει μεσα του να εξελθει ως εξης…
‘’εξελθε πιθηκα Μπαουγκ Μπαουγκ εξελθε πιθηκα μαμ μαμ μαμ’’
Τοτε ο πιθηκας λαιμαργος και πεινασμενος [για τιτλους όπως παντα] βγαζει το κεφαλι του…
Γραπ!!!!τον αρπαξεις …Τον αποσπας και τον κλεινεις μεσα σε ένα κλουβι που εχεις διπλα δια την περιπτωσιν!!!!
Τοτε βεβαια αρχιζουν αλλα προβληματα…..
Ξερετε τι σημαινει να εχετε ένα πιθηκι στο κλουβι που τα επομενα τριαντα χρονια θα γρυλιζει ‘’Μπαουγκ…Μπαουγκ’’από το πρωι εως το βραδυ????….
Και καλα ένα αλλα εάν ως ειδικος επι της νοσου μαζεψεις καμια τριανταρια σαρανταρια πιθηκια τοτε???
Ευτυχως να μου πειτε που υπαρχει και η Θυρα 4 και τα παω κάθε δεκαπενθημερον να εκτονωνονται!!!!
Παρεσυρθην όμως….
Ξαναγυρνω εις την Θεραπειαν….
Τον επαναφερεις λοιπον από την υπνωσιν…
Αυτό δεν θυμαται τιποτε!!!!
Μονο νοιωθει μια μικρην φαγουραν εις τον φαρυγκαν λογω της εξαγωγης του πιθηκα!!!!….
Σε λιγο πιανει τον εαυτον του να ψυθηριζει…
Συλλογος μεγαλος δεν υπαρχει άλλος
Δεν υπαρχει άλλος πιο ι δυναμικος
Κι οι χιλιαδες φιλοι μολις δουν τριφυλι
Ζητω λενε ο Παναθηναικος!!!!
Ανησυχει πανικοβαλλεται και με τρεμαμενη φωνη ρωταει….
-Τι μου συμβαινει γιατρε μου????
Τιποτε βρε ατιμουλικο τιποτα απαντω….
Τιποτα βρε απλα γιατρευτηκες βρε εισαι υγειης τωρα σιδερενιος βρε!!!!
Και η επιστημη εχει δια μιαν ακομη φορα θριαμβευσει!!!!
Αμ δεν θα το πιασω στα χερια μου????
Μεχρι τοτε….
Σας χαιρετω….
Και ο Αλλαχ μαζυ σας!!!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Δεκαδεκας στις Παρ Σεπ 23, 2011 5:00 pm, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yaro




Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2010
Τόπος : 41°3′4″N 24°11′18″E / 41.05111, 24.18833

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΤετ Σεπ 21, 2011 1:14 am

Η μπουγατσα μπορει να εχει οτιδηποτε μεσα.Απο κολοκυθι μεχρι πετρες.Ειναι σαν την πιτα.Μονο που εχει αλλο φυλλο.Η φαντασια δεν τελειωνει πουθενα.Μπορεις να κανεις οτι θελεις και να το ονομασεις οπως θελεις.Αλλοι το πιτα-γυρο το λενε σουβλακι,αλλοι την τυροσαλατα,τυροκαφτερη,αλλοι την Φετα,Φεττα...
Ολοι εχουν δικιο και κανενας.Ειναι οπως μαθεις.Παστιτσιο ρε τρωω μονο απο την μανα μου...Αχαχαχαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PAOK RE




Αριθμός μηνυμάτων : 299
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΤρι Σεπ 20, 2011 7:59 am

Origin

In Greece, it is said to originate in the Macedonia region of northern Greece and is especially popular in the northern Greek port of Thessaloniki.
Bougatsa is also served in Chania and Iraklion, Crete. In Chania, it is called "bougatsa Chanion" and is made by special pastry shops usually open from the very early morning till noon. It is always savory, usually made with myzithra cheese, often cut in small square pieces and served with sugar. In Iraklion, the most famous is made by shops on Morosini Square, by the descendants of Armenian refugees from Asia Minor.

Αποσπασμα απο το εγκυρο Wikipedia.

Ολο το αρθρο http://en.wikipedia.org/wiki/Bougatsa

Σιγα τωρα μην περιμεναμε απο τον δηθεν διατροφολογο Παπαρα η Γαρδουμπα πως τον λενε,να μας μιλησει για μπουγατσες.
Δηλαδη ελα παπου να σου δειξω πως βολευουν την γιαγια!!!!!

Χαμουτζηδες,ερπετα των Αθηνων,κοντευετε να φτασετε στην προπαγανδα,ακομη και τα οριτζιναλ ερπετα,τους καταραμενους συμπολιτες μας.......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δεκαδεκας

Δεκαδεκας


Αριθμός μηνυμάτων : 272
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Τόπος : AΘΗΝΑ

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΤρι Σεπ 20, 2011 1:51 am




باناثينايكوس الرجل وعبر
القطاع الوطنى للصحة أبطال إلى الأبد
استبعاد كوخ العناوين....


Παναθηναικε μεγαλε και τρανε
Πρωταθλητη Ελλαδας εσυ παντοτινε
εξαιρουνται οι τιτλοι παραγκε!!!....


Aντε να μαθαινουμε και κανενα Αραβικο γιατι θα μας χρειαστει....
Τσελσυ και Μαντσεστερ Σιτυ και Παρι σεν Ζερμεν μαζυ θα γινουμε ρεεεεεεεεε!!!!
Τρεμει η Ευρωπη ρεεεεεεεεε!!!!
Το υποσχεθει ο Τσακας!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δεκαδεκας

Δεκαδεκας


Αριθμός μηνυμάτων : 272
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Τόπος : AΘΗΝΑ

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 2 EmptyΤρι Σεπ 20, 2011 1:26 am

Σαλαμι Αλεκο Βαγγελα εφεντη!!!!
Αλεκος Σαλαμι Δεκαδεκα εφεντη!!!!
Να δω τον Βαγγελα με κελεμπια και σαρικι να παραλολουθει αγωνας της Παναθας και να ολοκληρωσω ως φιλαθλος και οπαδος!!!!
Αν και δεν ξερετε τι απιθανο πραγμα ειναι η κελεμπια χωρις τιποτε απο κατω...Μια επαφη εχεις μονο στο λαιμο...Κατα τα αλλα εισαι απολυτως ελευθερος δροσερος και καμπανιστος...Και αμα λαχει και παιζεις με κανενα Θρυλο η κανενα Μπαουγκ και σκοραρεις την σηκωνεις κιολας μεχρι την μεση..Το ξερω διοτι φοραγα κελεμπιαν εις τας μαγευτικας παραλιας της Αιγινης δεκαετια του 70!!!
Αθαναται στιγμαι!!!!
Αλλα εγω τωρα εχω αλλα βασανα...
Τι ηταν να αναλαβω ως ειδικος Ψυχαναλυτης και κορυφαιος ποδοσφαιρικος αναλυτης την θεραπιαν εκεινου του Παπαφιδου...
Δυσκολη περιπτωση και αγυριστον κεφαλι...
Μου γραφει...
"Βαζουμε ασπρες σκονες ζαχαρης στο σπανακι και στον κιμα?
Οχι,απαντησε αν τολμας!!!!"
Τι σημαινει αυτον???
Οτι δεν εχει εμπιστοσυνην εις την επιστημην!!!
Διοτι αυτοι ο Μπαουγκ Μπαουγκ ειναι δυσκολη περιπτωσις...
Πρεπει να κατεβεις βαθεια στο υποσυνειδητον των να βρεις τον πιθηκα που φωλιαζει εκει να τον ξεριζωσεις και να τον εξωβελισεις στο πυρ το εξωτερον!!!
Κατι σαν εξορκισμος και ακομη πιο δυσκολον!!!...
Οχι βεβαιως πως δεν εχω τας δυνατοτητας...
Αλλα βοηθαει στο να μην αντιδρα ο ασθενης...
Και αυτος κλωτσαει σαν μουλαρι...
Τελος παντων επροβληματισθην...
Το επιχειρημα του οτι δεν βαζωμεν ζαχαρη σκονη στο σπανακι και τον κιμαν μου εφανει λογικον...
Χμ...Χμ...Χμ εκανον συσκεπτομενος..... κατι παραξενον συμβαινει εδω...
Διοτι ειχον και την διαγνωσιν της διασημου κορυφαιας γραφολογου Κυριας Τσιτσιμπικου..
Της διαβιβασα τα γραπτα του και απεφανθη και αυτη κατηγορηματικα...
Με αυτες τις παπαριες που γραφει για τον Μπαουγκ σιγουρα περνει ουσιας...
Δεν υπαρχει αμφιβολιαν περι αυτου....
Μυστηριον...
Ηναγκασθην να απευθυνθω εις τον διασημον παγκοσμιως και συνεργατην μου διατροφολογον Κυριον Γαρδουμπαν...
Κυριε Γαρδουμπα μου του λεω το και το με το νι και με το σιγμα!!!....
-Βαζουν στον κιμα και το σπανακι ζαχαριν αχνην Κυριε Γαρδουμπα μου???
-Λιγο δυσκολο το βλεπω αν και με τις χλαπατσες που τρωνε εκει πανω ολα ειναι πιθανα....
-Αυτο λεω και εγω Κυριε Γαρδουμπα μου τι λετε αραγε να συμβαινει???
-Ψυχραιμια και ας τα παρουμε ολα απο την αρχην...Τι ειπες εφτιαξεν???
-Μπουγατσαν λεει Κυριε Γαρδουμπα μου με σπανακι και κιμαν!!!!
-Μπλιαχ!!!!Σιγα μην μας πει οτι εφτιαξε και μπουγατσαν με μακαρονια με κιμα!!!Μπλιαχ!!!Αυτο δεν τρωγεται παιδιμου!!!!
-Το ξερω αλλα τον εχω ικανον Κυριε Γαρδουμπα μου αρρωστος ειναι!!!
-Καλα...Ειπες σπανακι και κιμαν....
-Ναι Κυριε Γαρδουμπα μου...
-Και ειπες ξετρελαθηκαν οι μεξικανοι...Μπλιαχ!!!!
-Ετσι λεει το ζαβο Κυριε Γαρδουμπα μου...
-Χμ....Το βρηκα!!! ο κιμας!!!!
-Τι ο κιμας Κυριε Γαρδουμπα μου??...
-Ο κιμας παιδι μου ο μαιδανος...
-Ποιος Μαιδανος Κυριε Γαρδουμπα μου??
-Ο Μαιδανος παιδι μου ο Μαιδανος!!!Στον κιμα δεν βαζουν μαιδανον???
-Βαζουν..
-Ε ο μαιδανος δεν ητο μαιδανος!!!
-Και τι ητο Κυριε Γαρδουμπα μου???
-Μαρια χουανα παιδι μου Μαρια χουανα!!!
-Ειστε σιγουρος Κυριε Γαρδουμπα μου???
-Τι λες τωρα παιδι μου..Αν δεν ηταν ετσι θα επλησιαζον οι Μεξικανοι..Μπλιαχ!!! ακομη θα ετρεχον!!!
-Δικιο εχετε Κυριε Γαρδουμπα μου!!!
-Και φυσικα διαφορετικα τι διασημοι θα ειμεθα!!!
-Και τι λες τα κανω???
-Για τον πιθηκαν δεν ξερω..Δια τον Μαιδανον αμα ελθει στην Ελαδαν θα τον κλεισεις μερικα βραδια μεσα σε ενα ουζοθεραπευτηριον μετα θα τον κλεισεις αλλα τοσα μεσα με μιαν κρασσοκλινικην να αποτοξινωθει και μετα θα τον υποβαλλεις στη Θεραπειαν...
-Και λες να θεραπευθει Κυριε Γαρδουμπα μου???
-Τι να σου πω...Αν σας δω και τους δυο αγκαλιασμενους στο γηπεδο να φωναζετε μαζυ...ΠΑΟ ολε ολε ολε ολε Πρωταθλημα και κυπελλο Παναθηναικε!!! ..Θα βαδιζει εις καλον δρομον.....\
-Ευχαριστω Κυριε Γαρδουμπα μου!!!
-Τι λες τωρα υποχρεωσις μου και καλα ξεμπερδεματα!!!!

ΥΓ Αυτα για να μην λενε μερικοι μερικοι εστω και ασθενεις οτι η επιστημη δεν εχει απαντησεις....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
AntiContra :: Το παραληρημα-
Μετάβαση σε: