AntiContra
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Ολικη Ελευθερια Λογου
 
ΦόρουμΠόρταλΕικονοθήκηΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 
Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση
Πρόσφατα Θέματα
» 90 χρονια πριν
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΤετ Ιουν 11, 2014 10:36 pm από vangelis70

» ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΤρι Φεβ 26, 2013 5:01 pm από PAOK RE

» Παραγκα revisited..
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Σεπ 23, 2012 11:23 pm από PAOK RE

» Επιστροφη στη δραχμη
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΤρι Μαρ 13, 2012 12:54 am από PAOK RE

» ΣΕΒ - Δράση κατά των μέτρων
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Ιαν 08, 2012 3:55 am από ThouVou2008

» Contra τελος!
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΤρι Ιουν 21, 2011 10:40 pm από gang

» Αλλαγες στο FORUM (σκασμος Θεμακο, δεν ειναι blog)
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Ιουν 12, 2011 7:41 am από PAOK RE

» Γεια σας αλανια
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Μαρ 27, 2011 6:49 pm από vangelis70

» Ξεκαρδιστικο
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Ιαν 01, 2011 2:43 pm από Yaro

Πλοήγηση
 Πόρταλ
 Ευρετήριο
 Κατάλογος Μελών
 Προφίλ
 Συχνές Ερωτήσεις
 Αναζήτηση
Δημόσια συζήτηση
Affiliates
free forum

Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο

 

 ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten

Πήγαινε κάτω 
+4
amaeki otitzi
PAOK RE
Yaro
Admin
8 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
PAOK RE




Αριθμός μηνυμάτων : 299
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Σεπ 11, 2011 7:59 am

"Εχω αδικο μετα εγω να ισχυριζομαι οτι εισθε ατιμος προβοκατωρ υποχθονιος φιδι της ερημου σουπια μελανιασμενη και δεν συμμαζευεται...."

Οχι ρε Δεκαδεκα,δεν εχεις αδικο!!!!
Ολα τα δικαια του κοσμου εχεις,και αλλα τοσα απο πανω.
Αλλοιμονο να συμφωνουσαμε,θα ειμασταν δυο δυστυχισμενοι τωρα.
Ριξε μπινελικια εσυ,δεν θα εχω παραπονα,ουτε σου κρατω κακια.
Απλα να ξερεις,οταν ερθω Ελλαδα συντομα,θα σε κανω τουρμπο.Δεν θα ξερεις απο που θα σουρθει.Θα πεις τον Δεσποτη,Παναγιωτη.
Θα σε καρφωσω στην Αντζελινα,οτι τραβολογιεσαι με τις χηρες στο Λουτρακι.
Θα σε καταγγειλω σ ολες τις ζωντοχηρες και στις χηρες επισης πως τις απατας με την Αντζολινα.
Δεν θα σ αφησω να πατησεις σε χλωρο κλαρι.
Θα γινω ο εφιαλτης σου. Θα απαρνηθεις τον Κουβελη,αλλα το χειροτερο για σενα,θα απαρνηθεις το τριφυλι,ξερεις εσυ,αυτο που βοσκανε τα αλογα.
Γιαυτο ριξε μπινελικια.Οσα περισσοτερα τοσο επιβαρυνεται η θεση σου.

Υ.Γ. Ζ ητω συγγνωμη απο τους συμπλογκαριους για αυτο το παραληρημα του Σαββατου,αλλα μετα απο δυο μπουκαλια κρασι μετα αιθεριας Κολομβιανης υπαρξεως (υπαρκτης και οχι σαν μερικες μερικες αλλες),ημουν υποχρεωμενος να τοποθετηθω επι των βωμολοχιων του Δεκαδεκα.
Αν ηξερε τι τον περιμενει,θα πηγαινε αυριο πρωι πρωι να πεσει απο την Ακροπολη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PAOK RE




Αριθμός μηνυμάτων : 299
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Σεπ 11, 2011 1:13 am

E oxi kai 35.000 oi diadhlwtes re Baggelh. Kopse kati na oumeeee
Ante na gemizane kammia eikosaria taxi.
Osa dhladh kai stis khdeies!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vangelis70

vangelis70


Αριθμός μηνυμάτων : 312
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Σεπ 10, 2011 10:40 pm

Πανω απ' ολα το λαικο αισθημα ρε χαραμοφαη δεκακδεκααααα....που το πας αυτο ρε?
2 γενιες Παναθηναικων τους σιχτιριζουν...Αυτοι ξερουν..
Πηραν τζαμπα το '79 την ομαδα με τους περισσοτερους τιτλους στην Ελλαδα..
βγαλανε ενα σκασμο λεφτα στις θυγατρικές και την αφηνουν 2η με χρεη 30 εκ ευρω...
Παραδεχτηκε ο ιδιος ο σωφερ οτι ο Πατερας δεν εκανε κακοδιαχειρηση..
αρα προκειται για χρεη που απορρεουν απο επενδυσεις τις οποιες ειχε αποδεχτει και επικυρωσει και ο ιδιος σαν μεγαλομετοχος της ΠΑΕ κατεχων το 56%
Αν ηταν τιμιοι ως ισχυριζονται, ας καλυπταν τα χρεη στο ποσοστο που τους αναλογει και θα εφευγαν κυριοι...
Κατεστρεψαν την επενδυση του πολυμετοχικου Παναθηναικου για να καταστρεψουν στην ουσια τον ιδιο το συλλογο
που ξεσηκωθηκε εν μεσω μηντιακης λογοκρισιας με 35 χιλιαδες λαου στο Πεδιο του Αρεως,
Τους φωναξαν οτι ειναι αναξιοι και ανεπιθυμητοι στο συλλογο. Τους πληγωσαμε το πρεστιζ, αυτο δεν ειναι κατι που θα αφηναν να περασει ετσι..
Στον δικο τους κλειστο κυκλο των κροισων αφου σκονταψεις πρεπει να δειξεις τη δυναμη σου για να μην ξεθαρευουν οι αντιπαλοι σου
Και προσπαθει τωρα να μας εκδικηθει ο χαραμοφαης γονος των κουβαλητων του εκτου στολου
Την εκανε πριν ληξουν τα χρεη που τρεχουν για την ΠΑΕ...δηλαδη εκεινη τη στιγμη που ποναει περισσοτερο
κι εν μεσω της χειροτερης οικονομικης κρισης που επληξε ποτε τη χωρα
Θα μας κλασουν ομως απο τα τρια το μακρυτερο
Τα εκατομυρια των οπαδων του Παναθηναικου ειναι η μονη εγγυηση για το μελον του...τον πουλο λεμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vangelis70

vangelis70


Αριθμός μηνυμάτων : 312
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Σεπ 10, 2011 9:10 pm

XAXAXAXAXAAAAAAA Laughing Laughing Laughing μαλακα δεκαδεκα εχω λιωσειιι

"-Τοσα τρενα εχει σταματησει μωρε ενα κοψιμο δεν θα μπορεσει να κανει καλα!!!"

Αυτοι ειναι οντως οι καβουρογιαννηδες,, παρτε τον πουλο λεμε ρεεεεεε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Δεκαδεκας

Δεκαδεκας


Αριθμός μηνυμάτων : 272
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Τόπος : AΘΗΝΑ

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: To be or not to be [Να μπει η να βγει το ξεσταυρι μου μεσα]   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Σεπ 10, 2011 12:38 am

Επανεκαμψον!!!
Και ειμαι παλιν εδω ολος ομορφια και χαριν!!!!
Για την ομιλιαν μου εις τας χηρας και ζωντοχηρας δεν θα σας αναφερω τιποτε...
Ειναι γνωστον παντα εχει τρομακτικην επιτυχιαν και αποδοχην και δικαιως κατεχω τον Τιτλον του "Γητευτου Χ και ΖΧ"....
Κατα τα αλλα επροσκηνισον αναψα τα κερια μου και εξωμολογηθην ωστε να νιωθω αναλαφρος!!!
Κατεθεσα που λετε εις το παγκαριον της Παναγιας της Γιατρισας ενα εικοσαρακι σεντσια και πηρα τεσσαρα κερακια....
Δεν θελω να τους γινομαι και βαρος...
Αργοτερον που θα χωριστει κρατος με εκκλησιαν θα το κανω γιουρο ολοκληρον...
Εις το εν κερακιον ευχηθειν υπερ υγειας ευημερειας και μακροημερευσεως της ομαδος...
Εναμισυ σεντσι η ευχη μου ηλθεν...
Εις τα αλλα κερακια εκαμνον κατι δικες μου ευχας.......
Μετα ξαναγυρισα...
Κατεθεσον αλλα πεντε σεντσια και πηρα και πεμπτον κερακιον...
Ευχηθειν και δι εκεινον τον μουργον τον τεως Προεδρον ΠΑΛΗΚΟΚΑ....
Να τον εχει καλα οπου και αν βρισκεται....
Κατοπιν εξωμολογηθειν....
Εχω ενα παππαν κολητον....
Πατερ Προκοπιον τον λενε αλλα εις το καφε μπαρ που τον γνωρισα τον αποκαλουν πατερ Καραγκουνην....
Καταπρασινος...
Ηρχετο καθε ημεραν με την Πρασινην και το Ντερμπυ παραμασχαλα....
Διαλεγομεθα και εδιδομεν λυσεις εις τα προβληματα της ομαδος...
Προχθες παραμονην της γιορτης τον ξεμοναχιασα....
-Ρεσυ πατερ εσυ δεν επρεπε να ψελνεις τωρα???
-Εχω διαλλειμα ψελνουν οι αλλοι οι μαλακες....
-Ευτυχως και σε ηθελα....
-Και γω σε ηθελα να συζητησουμε για την αποχωρηση του Καβουρια...
-Ρε αστο αυτο θα το συζητησουμε εγω σε θελω για αλλο πιο σοβαρο....
-Τι ειναι ρε???
-Θελω να σου εξωμολογηθω κατι...
-Πες μου τωρα οτι τακιμιασες με κανενα γαυρο να σε ταραξω στην μετανοια...
-Οχι ρε πατερ δεν ειναι αυτο...
-Ε τοτε ενταξει οτι και νακανες συγχωρεμενος!!!
-Θα με ακουσεις ρε πατερ...
-Ελα λεγε..
-Συνδιαλεγομαι με εναν τυπο ρε πατερ και τον βριζω..Τι ατιμο τι υπουλο τι προβοκατωρα τι οχια της Ερημου τι σουπια μελανωδη τι φιδι κολοβο τι βρωμερο παπαφιδι τον ανεβοκατεβαζω...
-Ειναι ιερωμενος ρε...
-Οχι καταραμενος ειναι....
-Ακου να σου πω ...Καταραμενος ξεκαταραμενος δεν ειναι σωστον να συμπεριφερεσαι τοιουτοτροπως διοτι ο Κυριος ημων το ειπεν..Αγαπατε και τους εχθρους ημων...Εκανε βεβαια και μια παραπομπην....
-Τι παραπομπην ρε πατερ???
-Εβαλε εναν αστερισκον που δεν τον αναφερουν τα ευαγγελεια..τοτε δεν το καταλαβε κανεις ...κατοπιν το καταλαβαν και προσκυνησαν απαντες λεγοντες...Δοξασοι Κυριε τα παντα εν σοφια εποιησας....
-Τι αστερισκον ρε πατερ????
-Εξαιρουνται οι γαυροι του βορα και του Νοτου!!!
-Α γεια σου πατερ...Μπαοκτζης ειναι.....
-Ρε μαλακα ...και ειναι αμαρτια αυτο ...Αυτο ειναι συν στο ποιντ συστεμ που τηρει ο Κυριος δια απαντας προς καταταξιν εις τον Παραδεισον...Βριζε ελευθερα τεκνον!!!!
Ξαλαφρωσα....
Και οχι οτι δεν ειχε δικιο ο πατερ Καραγκουνιος...
Πριν ο Αλεκτωρ λαλησει τρεις και εις χρονον ντε τε το απεδειξον...
Πολυ την παω αυτη την εκφρασιν εις χρονον ντε τε ...Την πετας στον αλλον καταμουτρα καπου την θυμαται απο το σχολειο κατα 95% ουδεποτε κατανοησε τι σημαινει δεν στο λεει ομως μην τον θεωρησεις αγραμματον και εντυπωσιαζεις!!!!...
Ααα τωρα που το θυμηθηκα και το "το και το" το παω..."μου ειπεν το και το με το νι και με το σιγμα"..πολυ εκφρασις!!!!
Συγνωμην παρεσυρθειν...
Θα μου πεις παραληρημα ειναι τι ηθελες???
Σωστο κι αυτο...
Στο θεμα μας τωρα...
Γραφει αυτη η οχια την ερημμου η σουπια η μελανιασμενη ο Παπαφιδης ο κολοβος....

Παρε για παραδειγμα τον Δεκαδεκα.
Σαν λαχανοντολμας δεν ειναι? Χωρις αυγολεμονο.
Δεν ξερει που παει και τι λεει.
Με καταριεται και με βριζει μερα νυχτα.
Εμενα που παρα την αντιπαλοτητα μας,εχω εκδηλωσει την συμπαθεια μου προς το πρασινο στρατοπεδο.
Ας ειναι δεν πειραζει


Και τωρα αν εχει κανεις καρδια και φιλοτιμο να μου απαντησει αν εχω δικιο η αδικο...
Διοτι ως γνωστον ως Παναθηναικων φρονηματων κουλτουρας και μορφωσεως δεν ειμεθα ουτε μιζεροι ουτε κομπλεξικοι...
Επομενως ειμεθα ετοιμοι να αναγνωρισωμεν οτι ναι πραγματι ειμεθα σαν λαχανοντολμαδες!!!
Ναι κυριοι ειμεθα λαχανοντολμαδες διατι αλλωστε να το κρυψωμεν ειμεθα και φαινομεθα.!!!...
Το αλλον ομως μα λυπει βαθυτατα μας πληγωνει θανασιμα και μας πεισμωνει απυθμενα!!!!
"Χωρις αυγολεμονο" λεει...
Γιατι Κυριε...????Τι μας λειπει για να εχωμεν και το αυγολεμονο μας???ειναι δηλαδη καλυτεροι εκεινοι που εχουν αυγολεμονο????Διατι μας μειωνετε ανευ λογου και αιτιας????
Εχω αδικο μετα εγω να ισχυριζομαι οτι εισθε ατιμος προβοκατωρ υποχθονιος φιδι της ερημου σουπια μελανιασμενη και δεν συμμαζευεται....
Οχι ας μου απαντησει καποιος....
Αλλα μολις θυμηθηκα οτι σκοπος του παραληρηματος ητο να σας εξηγησω την φυγην του Καβουρια απο τον Συλλογον....
Βεβαια αν παρακολουθουσατε τα αρθρα μου δεν θα ειχατε απορειας...
Αλλα συνεχεια αδιαβαστοι μου ερχεστε....
Απο την αλλην παραδεχομαι και εγω οτι χρησιμοποιω αρκετα σουρεαλιστικα στοιχεια μιαν μεθοδον που την εχω διδαχθει εις Ινδιας και η Παναθηναικη κουλτουρα και μορφωσις μου μου επιτρεπει να την μεταφερω αυτουσιαν εις την Ελληνικην Ποδοσφαιρικην πραγματικοτητα!!!!...
Προφανως ομως εσεις γομαρια απο πλευρας ποδοσφαιρικης κουλτουρας αρνεισθε να αποβαλετε τον οπαδισμον σας και να επικοινωνησετε εις εν ανωτερον σουρεαλιστικον επιπεδον...
Ετσι οταν σας λεω οτι "μου εμιλησεν η μπαλα"' αδυνατουντες να συλλαβετε το υπερβατικον σουρεαλιστικον της υποθεσεως σκεπτεσθε "παλι παπαριες γραφει ο μαλακας ο Δεκαδεκας"!!!
Τελος παντων...
Θα αναστειλλω προσωρινως την Σουρεαλιστικην σας επιμορφωσιν να σας τα κανω λιανα και λαικα μην τυχων και καταλαβετε....
Κατ αρχας πρεπει να ανασκευασωμεν ορισμενα ψεμματα που εχετε μεσα στην κεφαλα σας ως ορθα και σας οδηγουν σε λαθος συμπερασματα....
Διοτι εσεις την εχετε παθει σαν τους σκοπιανους....
Πενηντα χρονια ο Τιτο τους ειχε γανωσει τον εγκεφαλο οτι ειναι απογονοι της γοργονας και του Μεγαλεξανδρου και ξαφνικα μιαν ωραιαν πρωιαν τους λενε οτι ειναι απλα γυφτοσκοπιανοι...
Φρικαρεις η δεν φρικαρεις????
Ετσι και σεις....
Ψεμα πρωτον...
Ο Βαρδινογιαννης ητανε το ιδιο με Κοκαλαιους και Μπατατουδηδες...
Οχι δεν ηταν .....
Και δια τουτο με την αποχωρηση του υπαρχουν και δεκα φωνες που παρολες τις μαλακιες του ισχυριζονται οτι δεν ηταν λαμογιο...
Αν το αυτο ισχυριζοτανε δια τους Κοκαλαιους του Βορα και του Νοτου θα γελαγε η Ελλας απο Σουφλιου εως Καστελοριζου...
Ψεμα δευτερον....
Οι μεγαλοπαραγοντες δινουν λεφτα στις ομαδες....
Και φυσικα δεν δινουν και το γιατι το εχωμεν αναλυσει διεξωδικως και εχωμεν αποδειξει οτι μεχρι προτινος οι ΠΑΕ ηταν επιχειρησεις λαγοι...
Ακομη και αν χρειαζοταν να προκαταβαλλουν ορισμενα χρηματα υπηρχαν χιλιαδες τροποι να τα παρουν πισω στο πολλαπλασιο και μαλακες δεν ητο......
Παραδειγμα ο Ερυθρολευκος ευεργετης των πετσινων πρωταθληματων....
Εβαλε λεει στο Θρυλο 170 εκαττομυρια...
Σωπα ρε!!!
Ποσο δηλαδη να παει το κουτοχορτο το κιλο???
Βεβαια φυσιολογικο εθεωρηθει τα λεφτα αυτα να τα παρει πισω 100 απο την πωληση της ΠΑΕ και 50 απο την πωληση του Καραισκακη...
Δεν υπολογιζονται ομως τα κερδη απο Ιντρακομ Ιντραλοτ Ξυστα Λοττα την Αποκλειστικοτητα στις εθνικες προμηθειες και τις αλλες αβαντες που απολαμβανε σαν Εθνικος προμηθευτης...
Πως λεμε τρεις το λαδι τρεις το ξυδι εξι το λαδοξυδο ????
Ετσι ακριβως!!!!
Κατι αναλογο συνεβαινε και με τους Βαρδινογιαννεους εστω και οχι στην ιδια κλιμακα....
Παμε παρακατω....
Δηλαδη η παρουσια των Βαρδινογιαννεων στον Παναθηναικο ειχε αρνητικα αποτελεσματα???
Οχι απολυτως...
Διοτι με την παρουσια τους προσεδιδαν στον συλλογο μια οντοτητα...Ολοι ξερανε οτι ο Παναθηναικος θα πληρωσει τις υποχρεωσεις του και δεν θα εχει αμμεσο ταμειακο προβλημα...Οι ξενοι παικτες και προπονητες ηξεραν οτι θα παρουν τα συμφωνηθεντα και μονο και μονο η παρουσια των Βαρδινογιαννεων εδινε στον ΠΑΟ διοικητικη σταθεροτητα κυρος και σοβαροτητα....
Αυτα ηταν τα συν...
Υπηρχαν ομως και πολλα πλην...
Κατ αρχας ηταν εντελως ακαταλληλοι για να διαχειρισθουν μια ποδοσφαιρικη ομαδα...Ντιπ για ντιπ μαλακες ειναι η ακριβης εκφραση χωρις να αποτελει λεκτικη υπερβολη...
Και επειδη αυτο το ατιμο το αθλημα δειχνει ευκολο με αποτελεσμα ολοι οι Ελληνες να θεωρουν τον εαυτον τους ειδημονα και επειδη αυτοι οι ανεκδιηγητοι τυποι οι Βαρδινογιαννεοι ενομιζαν οτι η διοικηση μιας ποδοσφαιρικης εταιρειας ουδολως διαφερει απο την διοικηση ενος πετρελεοφορου και επειδη αυτα συνδιαζοταν και με ενα υπερμετρο εγωισμο και κουζουλαδα ολα αυτα γεννουσαν μια θυελλα αποδοκιμασιων και αη σιχτηριων που εστρεφοντο τελικα εναντιον τους....
Τα αη Σιχτηρια αυτα επανατροφοδοτουσαν το πεισμα και τον εγωισμο τους πραγμα που τους τυφλωνε δεν μπορουσαν να δουν το απλο που ειχαν δει οι Γιαννακοπουλαιοι να βαλουν εναν Μπαγεβιτς εν λευκω στο Ποδοσφαιρικο τμημα και να αποσυρθουν στο παρασκηνιο με αποτελεσμα συνεχη λαθη και τα αη συχτηρια να μετατραπονται απο θυελλα σε τυφωνα...
Για να καταλαβετε κατι αντιστοιχο με την αρρωστια του Μανωλιου....
Οστις Μανωλιος ειχε δηλητηριαση και πηγαινε το κοψιμο συνεφο και κανεις γιατρος δεν μπορουσε να το σταματησει..
Τοτε πεταχτηκε στη μεση ο Μιχαλιος....
-Καντε στην ακρη μωρε παω να φερω τον Σιφαλιο!!!
-Και τιναι μωρε ο Σιφαλιος ...Γιατρος ειναι???
-Οχι μωρε ...Σταθμαρχης στα τρενα!!!!
-Και τι σχεση εχει μωρε???
-Τοσα τρενα εχει σταματησει μωρε ενα κοψιμο δεν θα μπορεσει να κανει καλα!!!
Ετσι λοιπον και οι Βαρδινογιαννεοι τοσα τανκερ διαχειριζονται μια ΠΑΕ θα τους ξεφευγε...
Και ομως λογω πληρους ανικανοτητας στο δεδομενο αντικειμενο πετυχαν λιγοτερα απο οσα μπορουσαν και διοικητικα και αγωνιστικα....
Εδω ομως μπαινει ενας αλλος παραγοντας που θα επρεπε να τον ξερετε αν με παρακολουθουσατε τοσο καιρο που μιλαω για Σοσιαλιστικον Μετασχηματισμον του Ποδοσφαιρου....
Η Σωφεραντζα το ειπε καθαρα....
Παει ο καιρος που περιμενατε οτι καποιος απο μηχανης πλουσιος θα ελθει και θα ξηλωθει βαζωντας λεφτα...Απο τουδε και εις το εξης τα εσοδα μιας ομαδας πρεπει να ειναι ισοσκελισμενα με τα εξοδα της....
Τι σημαινει αυτο???
Απλουστατα οτι οι εποχες που ενα δημοσιο εργο χρεωνοταν στο λαμογιο διαγωνιζομενο για 10 μυρια εφθανε 210 με υπερτιμολογησεις που υπεγραφαν οι κολητοι του στην κυβερνηση λογω ασαφειας της προκηρυξης κοστιζε με κακοτεχνιες που κανενας δεν ηλεγχε 60 και τα υπολοιπα 150 τα μοιραζομεθα επερασεν ανεπιστρεπτι....
Τωρα πλεον ο επιδοξος ''επενδυτης''πρεπει να βαλει ΔΙΚΑ ΤΟΥ λεφτα....
Να τα προκαταβαλλει μαλιστα και αν εκπληρωθουν καποιοι αγωνιστικοι στοχοι να τα ξαναπαρει πισω διοτι αν οχι παπαλα...
Και ξερετε εσεις πολλους Ελληνες επιχειρηματιες που να δουλευουν με δικα τους λεφτα???
Και θα μου πειτε οτι οι Βαρδινογηιαννεοι θα μπορουσαν...
Δειτε το φετεινο παραδειγμα..
Αν κραταγαν τον Σισε και τον Σιλβα και καναν και μεταγραφες και τους εβγαινε το ιδιο αποτελεσμα???..
Αφ ενος θα μπενανε μεσα με τα μπουνια ξοδευοντας δικα τους πλεον λεφτα και αφ εταιρου τα αη σιχτηρια θα εφθαναν στα ουρανια εκτος που θα κινδυνευαν και με κανενα λιντσαρισμα αν τους ξεμοναχιαζαν πουθενα μονους....
Με αυτες τις συνθηκες ποιος λογικος ανθρωπος και σχετικα εξυπνος επιχειρηματιας θα παρεμενε???
Φυσιολογικα κανενας....
Και θα ρωτησετε τωρα ...Και γιατι μενει ο Μαριδακης?????
Τριτον ψεμα που καλιεργουν μετ επιτασεως οι φυλλαδες του θρυλου και καταπινουν αμασητον ως κουτοχορτον οι γαυροι οι οποιοι ειναι και πρωτοι εις καταναλωσιν κουτοχορτου...
Ο Προεδρας εκανε λεει 12 μεταγραφαρες που εκαναν τον Θρυλλον πανισχυρον...
Ψεμμα και παπαρια μαντολες...
Ο Θρυλλος εκανε τεσσερεις μεταγραφες...
Τια Σερβακια εκ των οποιων το ενα ειναι ηδη στον ΟΦΗ...Τρια Σερβακια απο μια χωρα εκτος ευρω και καταλληλωτατην για ξεπλυμμα χρηματος...
Η τεταρτη μεταγραφη ηταν ο Τατος τον οποιον και αφησε δανεικο στον Ατρομητο...
Τερμα οι μεταγραφες εκαττομυριων του Θρυλλου...
Επηρε επισης τρεις δανεικους...Τον Μαρκανο τον μαυρο αμυντικο χαφ απο την Αστον Βιλα και ενα επιθετικο χαφ απο την Ισπανια δανεικο 33 χρονων παικτη!!!
Αυτοι που πιθανως ειναι και οι καλυτεροι σε αξια ειναι δανεικοι και οχι μεταγραφη...
Επισης εκανε και πεντε εγγραφας....
Διοτι μεταγραφη ονομαζομεν τον παικτη που πληρωνεις και αποσπας απο την ομαδα του τους αλλους τους ελευθερους τους ονομαζομεν εγγραφας....
Δυο τερματοφυλακες αμφιβολλου αξιας τον 33 ετων Γεστεν ο οποιος ειχε τελειωσει απο την Ισπανια ειχε παει στα Αραβικα εμηρατα και απο εκει τον ειχαν αφησει ελευθερο!!! και οποιος βρει που θα παιξει στον Θρυλλο κερδιζει χρυσουν ωρολογιον τον Αμπτουν ο οποιος μη βρισκοντας ομαδα ξαναγυρισε στην Καβαλα απο την οποιαν τον απεσπασεν ο Θρυλλος και τον γιγαντα Χαβιτον που τον διεκδικουσαν η Ρεαλ και η Μπαρτσελωνα μαζυ...
Επομενως αν υπολογισουμε οτι ο Προεδρας πουλησε και τον Ριεραν τελευταια ωρα στους Τουρκους χωρις να τον αναπληρωσει συμπεραινομεν οτι οχι μονο δεν εβαλε λεφτα απο αυτα που θα εισπραξει αλλα κρατησε και το μεγαλυτερο μερος τους για καβατζα τις δυσκολες ωρες που ερχονται...
Διοτι ο βασικος κανων της λογιστικης λεει οτι "οταν τα εξοδα υπερβαινουν τα εσοδα το μαγαζι κλεινει"....
Και κανενας δεν ειναι διατεθειμενος να πεταει τα ΔΙΚΑ ΤΟΥ λεφτα στο πηγαδι εν ονοματι οποιουδηποτε ιδεολογηματος....
Γενικον συμπερασμα....
Υπ αυτας τας συνθηκας η Οικογενεια ας παει στο καλο....
Ο Παναθηναικος θελει μια διοικηση που να ξερει απο μπαλα που θα τον νοικοκυρεψει που θα πουλαει και θα αγοραζει παικτες στην σωστη τιμη και χρονο και που θα εκμεταλευτει τα φυτωρεια του βγαζοντας δικους του παικτες...
Θα την βρει????
Θα το ψαξω και θα σας ενημερωσω προσεχως...
Μεχρι τοτε μην ξεχνατε οτι...
Το τοπι περιεχει αεραν υπο πιεσιν ητοι αεραν κοπανιστον...
Οβερ.....


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yaro




Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2010
Τόπος : 41°3′4″N 24°11′18″E / 41.05111, 24.18833

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Σεπ 04, 2011 6:04 am

Ειπα να χαλαρώσω αυτό το Σάββατο.Έπεσα να κοιμηθώ.Κατα τις 3,άρχισε κάτι να με φαγουριζει.Μια στα πόδια,το έδιωξα,ξανά το έδιωξα,ε λοιπόν καταλαβαίνω ότι κάτι είναι στην πλάτη,σηκωνομαι καθιστος στο κρεβάτι,άναψα το φως και με το δεξί μου χέρι πάω να σκοτώσω το εΝτομο που με ενοχλεί.Νιώθω ότι το έπιασα με τα δυο δάκτυλα και νομίζοντας ότι είναι κάτι μικρό πάω να το ζουλισω,με τα 2 δάκτυλα μετά τον δείκτη..Εκείνη την ώρα που ζουλαω βλέπω μια αράχνη να με δαγκωνει...Δε μπορώ να κοιμηθώ απο τον πόνο..Έχει 2 ώρες(WinkΈχει μουδιασει το δάκτυλο.Αυτά..Παραλήρημα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΤετ Ιουν 22, 2011 1:39 am

Το ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ......{ΕΚΤΑΚΤΩΣ ΤΡΙΤΗΝ}.

Αργησα λιγο ε ναι το παραδεχομαι αργησα λιγο...Αλλα τι να κανω και εγω??? Με βρηκαν τοσα γεγονοτα...Ωρες να περιμενω πανω απο το τηλεφωνο να με παρει ο GAP ως εξωκοινοβουλευτικον να μου αναθεσει την οικονομιαν να σωσω την χωραν...Αφου ειχα σχεδιον!!!..Πληρες και εγκυημενον!!! Αλλα αυτος επελεξεν τον Μπιγκ Μπενυ!!! Μεγαλη αδικια!!! Και να πεις οτι και εμεις δεν ειμεθα χοντροι??? Αφου να φανταστειτε εχασον πασαν ελπιδαν και 23 του μηνος μου εκλεισαν ραντεβου σε διαιτολογον!!!! Αμ θα τον ξετιναξω εγω τον ξευτιλαν τον διαιτολογον...Ολα τα προγραμματα του αχρηστα θα τα βγαλω!!!Θα τον τρελλανω τον πουστην!!!!
Στο θεμα μου τωρα......
Ποιος επιτελους ητο ο Τζίνο Αγκλαμήσι??????

Ο Τζινο Αγκλαμήσι ητο εξ Ιταλιας...Οχι γηγενης αλλα αρτι αφιχθεις εκεινα τα τελευταια χρονια της δικτατοριας μας....
Προφανως τον ειχανε στειλει για να φερει πισω καποιο πτυχιο...Φυσικα πτυχιο δεν εφερε...Αντιθετως εφερεν μιαν τεραστιαν ηλεκτρικην κιθαραν με κατι πολυ φαρδιες τιραντες την οποιαν μετα βιας μετεφερεν δεδομενων και των πενιχρων σωματικων του προσοντων...
Hτο ενα τυπακι φτυστος ο Γουντι Αλλεν αλλα στο πολυ νεωτερο αφου δεν ειχε πατησει ακομη τα εικοσι πεντε...
Εδηλωνε Τραγουδοποιος συνθετης και εκτελεστης συγχρονως...
Για το συνθετης υπηρχον πολλαι ενστασεις για το εκτελεστης καμια...Ονομα και πραμα...Ειχε μια φωνη καμπανα γρατσουναγε και με μανια την κιθαρα του και παρηγαγε ενα αποτελεσμα εκκωφαντικου και αλλοπροσαλου ''σκληρου ροκ'' οπως ελεγε...
Το πραγματικο του ονομα ητο Ιωαννης Πικραμενος....Αντε ομως εσυ να κανεις τωρα καλιτεχνικη καριερρα σαν Πικραμενος...Τι θα σου φωναζουνε..."Γεια σου ρε Πικραμενε!!!" δεν λεει...Γιαυτο κι αυτος το αλλαξε....Το Ιωαννης το εκανε Τζίνο και το Πικραμενος Αγκλαμήσι...Το Τζινο ειναι προφανες το Αγκλαμησι δεν ξερω....
Οπως επισης δεν ξερω πως επεσε βορρα στην Ζουγκλα των Ιλισιων...
Εκεινο ομως που ξερω και μπορω να σας το διαβεβαιωσω ηταν οτι ητο πολυ δημοφιλης....
Οταν εμφανιζοτανε κυριως το σουρουπο τον υποδεχωτανε με ουρανομηκεις ιαχες..."Καλως τον Τζινο Αγκλαμήση πουχει χρονια να γαμησει!!!"....
Εμφανιζοταν συνηθως κατα το ηλιοβασιλεμα με την κιθαρα του περασμενη απο το λαιμο χαιρετουσε τους θαυμαστας του σαν φτασμενος καλλιτεχνης και ακολουθουσε η καθιερωνενη αυτοσχεδιος συναυλια σκοπον εχουσα να προωθησει το εργον του καλλιτεχνου....''εναν κυκλον τραγουδιων'' οπως τα ονομαζεν..... .
Εδω βεβαια υπηρχεν εν μικρον προβληματακιον...Επρεπε να ευρεθει και ο καταλληλος χωρος...Δια το καφενειον ουτε λογος...Ο Αλεκαρας ο καφετζης οστις κατα το σουρουπον ειχε ηδη καταναλωσει αρχιζων απο τα χαραματα τρια με τεσσαρα καφασια μπυρες δεν εδεχετο κουβεντα..."Κωλοπαιδα "ελεγεν" μου εχετε κανει το καταστημα μπουρδελο γαμω τα κουταλια σας και τα πηρουνια σας!!!"..Αυτη ητο η βρισια του.... Και αφ ενος μεν που ηταν τεραστιος σαν τριφυλη ντουλαπα και αφετερου ειχε ανακαλυψει οτι του λειπαν τα πατσαβουρια που καθαριζε τα τραπεζια και αφε τριτου εαν σε επιανε στα χερια του σε εστιβε σαν λεμονι δεν υπηρχε ουτε περιπτωσις ουτε διαπραγματευσης....
Περναμε λοιπον των οματιων μας που λενε σχηματιζαμε μιαν πομπην με επικεφαλης τον Τζινον αποτελουμενη απο εικοσι αλλα και τριαντα και σαραντα μερικες φορες ατομα και κατευθυνομεθα προς το γειτονικον αλσυλιον που θα πραγματοποιειτο η υπαιθριος συναυλια του Τζινο....
Εκει αφου επερνομεν θεσιν αμφιθεατρικως επακολουθουσε η συναυλια οπου ο καλιτεχνης τα εδινε ολα...
Γρατσουναγε με μανια την κιθαρα του [το οτι δεν ηξερε κιθαρα δεν επαιζεν καμιαν μα καμιαν σημμασιαν]με την φωναρα του δε ξεσηκωνε τα ζωντανα της φυσεως τα οποια ητο ετοιμα εκεινην την ωραν να κατακλιθουν συμφωνως με τον ημερησιον κυκλον της ζωης...
''Ο Κυκλος τραγουδιων'' ειχε αρκετα σουξε η χιτς πως τα λενε...Εκεινα ομως που ξεχωριζαν ητο "η εκφυλη γατα" και ο "καυλιαρης ο κοκκορας".....{ζητω απο τους ζωοφιλους συγνωμην δια τους τιτλους αλλα δεν ειναι δικοι μου ανηκουν στον δημιουργον}...
Και η υπεροχη των οφειλετο οτι εις το ρεφραιν του πρωτου υπηρχον σπαραχτικα νιαουρισματα στου δε δευτερου τρομακτικα κακαρισματα τα οποια ο καλιτεχνης καλουσε το κοινον οπως κανουν οι φιρμες να τα τραγουδισουν μαζυ...
Προηγουμενως βεβαια ειχεν δωσει και τας σχετικας εντολας και κατευθυνσεις....
Τα νιαουρισματα ελεγε τα θελω σαν να εχεις καρφωσει την γαταν πανω σε ξυλινη κολωνα της ΔΕΗ [υπηρχον πολλαι τοτες]τα δε κακαρισματα τα θελω σαν την στιγμην που φθανει ο κοκκορας σε οργασμον να του κοβεις το κεφαλι!!!
Τοιουτοτροπως και κατ υποδειξιν και απαιτησιν του καλλιτεχνου κατα την εκτελεσιν των σουξε εν τρομακτικον νιαουριτον εξαπλωνετο και εσκεπαζεν ως ομιχλη ολα τα Ιλισια διακοπτομενον απο εν απεγνωσμενον εκκωφαντικον κακαρισμα...
Νιαααααααρρρρρ νιαρρρρρρρρ Νιαρρρρρρρρ και κοκοκοοοοοοο κοκοκοοοοοοοο κοκοκοοοοοοοοοο!!!!!
Αμεσως μετα επακολουθουσε το εθιμοτυπικον και καθιερωμενον μπουγελωμα η γιαουρτωμα αναλογως της περιστασεως ενιοτε δε και τα δυο μαζυ...
Κατοπιν μια επιτροπη αποτελουμενη απο τεσσαρα πεντε ατομα στην οποιαν συνηθως και συμμετησχα εκανε παρεα στον Καλιτεχνην μεχρις να στεγνωσει σκουπιζοντας του και τα γιαουρτια με τα πατσαβουρια που προκαταβολικως ειχεν ξαφρισει απο τον Αλεκαρα τον καφετζην...
Ηταν αυτα που του ελειπαν και απειλουσε Θεους και δαιμονες...
"Καποιος Πουστης '' ελεγε'' μου κλεβει τα πατσαβουρια...δεν θα τον τσακωσω γαμω τα κουταλια του και τα πηρουνια του"!!!
Εις μιαν τοιαυτην αναμονην ο Πετλής η Βουσβουρας κατα κοσμον Πετρος Χατζηβασιλειου σεντερ φορ καποτε στον Ηλυσιακον οταν η ομαδα αποτελειτο απο παιδια της γειτονιας και οχι μισθοφορους τον παρηγορουσε ...
Αλλα πριν να εξηγησω ...Το Πετλής οφειλοταν στο οταν ηταν μικρος σαν τον Πινοκιο και επαιζε μπαλλα..."Πως σε λενε ρε " του λεγανε "Πετλή"απανταγε...Το δε Βουσβουρας του το ειχε κολησει ο Βλαχονικολης διοτι λεει καποτε που ο Πετλής ειχε μαλι ειδη αφρικανικης αφανας [σημερα δεν εχει τριχα στο κεφαλι του] μπηκε μεσα ενας βουσβουρας [κατι σαν μεγαλη μελισσα] και ειδαν και παθανε να τον διωξουνε!!!!
Του λεει λοιπον ο Πετλης η Βουσβουρας....
"Εσυ ρε Τζινο εισαι μεγαλος καλιτεχνης...Τζιμυ Χεντριξ Τζο Κοκερ και βαλε....Αυτοι ομως εδω δεν εχουν μουσικη παιδεια να σε καταλαβουν...Σε εικοσι χρονια θα σε αποθεωνουν...Αλλα και συ ρε μαλακα τι τις θελεις τις συναυλιες σε ανοιχτο χωρο....Κανε τις σε κλειστο να μπορουμε να τους ελεγχουμε γαμω το ξεσταυρι μας!!!!"
Ο Τζινο συμφωνησε....''Εχεις δικιο ρε Πετρο'' του ειπε'' μαζεψε μου εσυ καμια δεκαρια ατομα που να εχουν μουσικη παιδεια και να ξερουν απο μουσικη ..και θα ελθω εγω να σας παρω να παμε σε κλειστο μερος!!! ενταξει????"
''Ενταξει'' ειπε και ο Βουσβουρας για τυπικους μαλλον λογους....
Ο Τζινο ομως δεν κολωνε...και σε κανα δυο μερες νασουτονε στο καφενειο με την κιθαρα του ετοιμος να πραγματοποιησει την υποσχεση απειλη του.....
"Αντε ρε μαλακες παμε" λεει ο Πετλής..."Τι λε ρε βουσβουρα παλι σε κανενα τμημα θα ξημερωσουμε αποψε'' του απαντησανε "Τι φοβαστε ρε αφου μας καλει ο Τζινο ρε εγκυηση ρε"!!!
Μην τα πολυλογω μαζευτηκαμε οκτω δεκα ατομα και με επικεφαλης τον Τζινο και την κιθαρα του πηραμε την κατηφορα....
To σπιτι του Τζινο ηταν επι της Βασιλισης Σοφιας τρεις η τεσσαρες πολυκατοικιες μετα το αλσος του Ευαγγελισμου και προς την Πλατεια Συνταγματος απεναντι απο το αλσος Ριζαρη...
Εμπαινες σε μιαν αυλιτσαν με κατι κηπουρικα κατεβαινες κατι σκαλακια διηρχεσο την Κυριαν εισοδον ξανακατεβαινες παλι κατι σκαλακια και στουπ δεξια στο εισογειο ητο το διαμερισμα της οικογενειας Τζινο...
Θα μου πειτε που τα θυμαμαι ολα αυτα???
Χρυσους κανων της αλητειας παντα τσεκαρεις την εξοδον διαφυγης!!!
Τελος παντων μας υπεδεχθει η μαμα Τζινο...
Ο Ορισμος της Χαροκαμενης μανας χωρις να την εχει χτυπισει ο Χαρος....
-Σε παρακαλω Γιαννακη μου ...Σιγα παιδι μου...Θα μας φερουν παλι την αστυνομια παιδακι μου!!!...
-Σκασε μανα.!!!..Σου εχω πει χιλιαδες φορες πως με λενε Τζινο...εδω εφερα τους θαυμαστας μου να τους παιξω τα τραγουδια μου και θα κατσω να υπολογισω τους βλαχους που δεν εχουν ιδεα απο μουσικη??? Φερε κανενα βερμουτακι να κερασουμε τα παιδια!!!
-Καλα αγορι μου..αλλα οσο πιο ησυχα μπορεις....ειπεν η χαροκαμενη μανα και εξαφανιστηκε....
Μετα μας εβαλε μεσα σε ενα δωματιο που ηταν τυφλο...Ειχε πορτα αλλα κανενα παραθυρο διαφυγης....Στον τοιχο κατι αφισσες και κατι ενισχυτες μεγαφωνα και αλλα τετοια μηχανηματα του διαολου...
Ηπιαμε το βερμουτακι μας καθισαμε αμφιθεατρικα του καλλιτεχνου ο Τζινο συνδεσε κατι καλωδια και επακολουθησεν το απεριγραπτον...
Ενας απιθανος εκκωφαντικος θορυβος μια απιστευτη ηχορυπανση διακοπτομενη απο τρομακτικα νιαουρισματα και σπαρακτικα κακαρισματα εκανε οχι μονο την πολυκατοικια αλλα ολο το τετραγωνο να τριζει!!!
Που και που ανοιγε η πορτα εβγαζε το κεφαλι της η χαροκαμενη μανα και ελεγε...
-Πιο σιγα αγορι μου....
Και αυτο σαν να ηταν το σημα για να κανει ο Τζινο ακομη πιο δυνατα!!!!
Προσωπικως με το μαθηματικον μυαλον που με διεκρινε εξ επανεκαθεν σκεπτωμην...
Γεωμετρικως σχηματιζωμεν ενα τελειον ισοπλευρον τριγωνον...Στην μιαν κορυφην η οικια Τζινο εις τας αλλας δυο το αστυνομικο τμημα Παγκρατιου και Συνταγματος...Αραγε ποιοι θα προλαβουν πρωτοι..Οι Παγκρατιωτες η οι Συνταγματαραιοι???
Για να λεμε και την αληθεια ειχωμεν μια αδυναμιαν σε αυτο του Παγκρατιου στο οποιον ειμεθα και τακτικοι πελαται...Αν οχι δις τουλαχιστον απαξ μηνιαιως..Kαι αυτο οφειλετο στους αγωνας μπασκετ που διεξαγοντο τοτε στο Καλιμαρμαρο γιατι τα γηπεδα μπασκετ ηταν ελαχιστα η δεν υπηρχαν οπως και χρηματα δι εισιτηριον...Η συνηθης μεθοδος ητο να ανεβαινουμε απο πισω στον λοφο του Αρδητου και τσουπ να πηδαμε μεσα στο σταδιο...Οι κουφαλες οι μπατσοι μας αφηναν να καθησουμε μας σταμπαρανε και μετα ερχοταν και ζηταγανε εισητηριο..''.Το πεταξαμε''...''Ακολουθηστε με''...Και ηταν κατι μπατσοι ουδεμια σχεση με τους σημερινους που εχουν απο δυο Ουκρανεζες και μερικα κιλα ηρωινης ο καθενας να τα εκμεταλευονται και να πορευονται...Κατι μπατσοι βλαχαδερα με κοκκινο μαγουλακι φυσεκι στα ποδια και αποφασισμενοι να περασεις πανω απο το πτωμα τους και οχι να μην σε πανε στο αρμοδειον τμημα του Παγκρατιου...
Οχι οτι ειχωμεν παραπονον...Περναγαμε καλα...Με αντιδικτατορικες οργανωσεις και τετοια δεν ειχομεν σχεσιν...Δεν μας ειχε εξαλλου πλησιασει και κανενας σοβαρος...Κακοποιοι δεν ειμεθα το πρωτοκολον ελεγε οτι θα μας περνανε τα στοιχεια θα τηλεφωνουσανε στην κεντρικη ασφαλεια για εξακριβωση θα μας κραταγανε εως το πρωι και θα μας αμολαγανε...
Εν τω μεταξυ καναμε γνωριμιες...Φερνανε κατι γυφτους μαζυ με τις γυφτισες με τα μωρα που πλακωθηκανε κατι πουτανες μαχαιρωμενες απο τους νταβατζηδες τους κατι απο χαρτοπαικτικες λεσχες κατι περιθωριακους τραβεστι και οτι αλλο μερος του υποκοσμου μπορεις να φανταστεις...Μας κερναγανε και καφε πιαναμε συζητησεις διναμε συμβουλες παρατηρησεις ηταν μια γεματη και πολυ ενδιαφερουσα νυχτα...Προσωπικα για μενα που ημουν και εντελως αδεσποτος μπορω να πω οτι ηταν πανηγυρι...Διοτι η μανα μου η Ειρηνη ειχε χασει απο χερι οποιαδηποτε δυνατοτητα επεμβασης ο δε πατερας μου αδιαφορων πληρως μου το ειχε ξεκοψει...''Δεν θελω να με απασχολεις"ελεγε" στον γαμο σου αν με καλεσεις θα σκεφθω αν θαρθω στην κηδεια σου μην με καλεσεις διοτι δεν θαρθω!!!''
Αυτα σκεπτομουν οσπου ξαφνικα χτυπαει η πορτα...
Μεχρι εδω ητανε σκεφθηκα να δω τωρα που θα βγαλουμε την νυχτα...
Ανοιγει η πορτα αλλα δεν ητο η Αστυνομια.!!!..
Ητο ο Αγαπιος ο Πατερας του Τζινο που μολις ειχε γυρισει απο την δουλεια...
Ευγενεστατος..Μας χαιρετησε ολους δια χειραψιας και μας ειπε να περιμενουμε και θα γυρισει σε λιγο....
Αμεσως το μυαλο ελληνικης κατασκευης και προελευσεως και ειδικον εις συνομοσιας εσκευθει...
Για να ειναι αυτος τοσο ευγενικος και να μας πει θα ξαναγυρισει η παει να ειδοποιησει την αστυνομια η παει να παρει κανενα δικανο κανενα σιδερολοστο καμια σιδερογροθια και να μας την πεσει!!!
Μοναδικη ελπις ο Τζινο οστις διατηρων την ψυχραιμια του συνεχισε τα κακαρισματονιαουρισματα χωρις να συμβαινει τιποτε!!!
Και πραγματι ειχε δικιο...
Σε λιγο κατεφθασεν και ο Κυριος Αγαπιος οστις ειχεν μεταβει δια να φορεσει μια φορμουλαν και αφου διεταξε την χαροκαμενη μανα να φερει κατι στα παιδια να "τσιμπισουν"[εβγαλε κατι γιουβαρελακια και κατι αλλους μεζεδες] μας εβγαλε λογιδριον....
"Δεν λεω παιδια μου καλος και ο Τζινο μου αυθεντικο ταλεντο αλλα που να ακουσετε εμενα να ψαλλω βυζαντιμους υμνους!!!!"
Και πλακωνει κατι βυζαντινα να τριζει το τετραγωνο και χωρις τους ενισχυτες του Τζινο!!!!
Α ρε πουστη σκεφθηκα ολα εχουν μια εξηγηση!!!!ι
Και να θελει και να τον συνοδευουμε!!!!"Μα κυριε Αγαπιε μου του λεγαμε δεν γνωριζουμε τα λογια εκτος του τη Υπερμαχω και αυτο οχι ολοκληρον!!!" " Δεν πειραζει θα ακολουθειτε τον ρυθμον κανοντας Μμμμμμμμμμμ!!!"ελεγε...
Και βγαλαμε την νυχτα τρωγοντες γιουβαρελακια κακαριζοντες νιαουριζοντες και μουγκριζοντες σαν βοδια!!!
Και το πρωι σαν πηραμε το δρομο για τα Ιλισια αγρυπνοι και βραχνιασμενοι δεν ηξερες να γελασεις η να κλαψεις...
Στο σπιτι η Ειρηνη εφερε μια καποια αντιδραση...
-Που ησουν ολη νυχτα ρε γαιδουρι???
-Διαβαζα ρε μανα σε κατι φιλους διαβαζα...
-Και γιατι δεν μου τοπες???
-Ηταν εκτακτο..Εξ αλλου να βαλεις τηλεφωνο να στο λεω!!!
Την αποστομωσα!!!!

ΥΓ Τον Αλεκαρα τον ειδα μετα απο χρονια...Γκαρσονι σς μια ταβερνα στη Λουτσα..Αδυνατισμενος φοβερα μου ειπε οτι τοκοψε το πιοτο...Το "καταστημα" τοκλεισε...Κρατιεται αλλωστε καφενειο οταν ο καφετζης καταναλωνει πεντε καφασια μπυρες ημερησιως???Παντως τον διαψευσαμε.... δεν "του το καναμε μπουρδελο το καταστημα''..Ειδη Αρτοποιοιας ειναι σημερα....
Τον Πετλη τον βλεπω που και που...Δουλευει σε καποιο ταμειο Ασφαλισης και ετοιμαζεται να βγει στην συνταξη...Εδωσε και ενα σπιτι που του αφησε κληρονομια ο πατερας του στην κεντρικη λεοφωρο αντιπαροχη και δεν αντιμετωπιζει οικονομικα προβληματα...Ειναι ομως μονος του...Δεν παντευτηκε..Ααα και στο κεφαλι δεν του εχει μεινει τριχα...Που πηγε αραγε εκεινος ο θαμνος που βρηκε καταφυγειον ο Βουσβουρας...Εεεεε????
Οσο για μενα συνταξιουχος της κακιας ωρας και εκπαιδευτης σκυλου...Αααα δεν σας το ειπα τι επαθον με την Κιρκη...Πηγα και την κουρεψα...Με την ψιλη γουλι...Φανηκαν τα ποδαρακια της και το κορμακι της...Ειναι πολυ φιτ γυμνασμενη ολο μυς και ετσι εξηγειται που οταν την κυνηγανε φευγει φυσεκι...Μετα αρχισα να την κοροιδευω ''προσον'' που το ειχα εξ απανεκαθεν...Τι αλεποσκυλο την ελεγα τι ξεβρακωτο ταγμα τι στριπτητζου τι οτι μπορεις να φανταστεις...Το σκυλι το καταλαβε...Ναι ναι το καταλαβε!!!...Της μιλαγα και γυρναγε αλλου το κεφαλακι της...Πηγαινε και καθοτανε κατω απο το τραπεζι που την βαζω τιμωρια οταν κανει ζαβολιες...Ανησυχησα...Το σκυλι ηταν μελαγχολικο!!!....Εχει πλακα σκεφτηκα να θελουμε ψυχολογο σκυλων για την Κιρκη.!!!..Ρωτησα ομως και μου ειπανε...'Ρε μαλακα'' μου ειπανε"Τι νομιζεις ρε οτι το σκυλι ειναι αναισθητο σαν και σενα???..το σκυλι καταλαβαινει ρεεε" ..Απο τοτε αλλαξα τακτικη...Την αποκαλω κουκλα μου αγαπη μου ομορφιαμου μανεκενε μου Ατζολινα μου και τα συναφη...Συνηλθεν και βρηκε τα ισα της!!!Γενικως τεινω τα συμμερισθω την αποψιν οτι το ευγενεστερον πλασμα που εδημιουργησεν ο Παντοδυναμος ειναι ο σκυλος!!! Οχι σαν εκεινο το γαιδουρι τον Προεδρον ο οποιος δυο μηνες τωρα δεν εδωσε σημειον ζωης...Ουτε ενα τηλεφωνο ο ξευτιλισμενος...Θα βαλω Νικολουλη θα του στειλω και πακετο απο την Χατζηνικολαου πως την λενε..... δεν θα πεσει στα χερια μου ο τσαλαπετεινος!!!




Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yaro




Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2010
Τόπος : 41°3′4″N 24°11′18″E / 41.05111, 24.18833

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΔευ Ιουν 20, 2011 1:55 am

Παραληρημα σου λεω,μμμ,σε λεω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yaro




Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2010
Τόπος : 41°3′4″N 24°11′18″E / 41.05111, 24.18833

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΔευ Ιουν 20, 2011 1:55 am

https://www.youtube.com/watch?v=jg11zl1MNIw&feature=player_embedded


https://www.youtube.com/watch?v=bMfTz5dvdLk

https://www.youtube.com/watch?v=WDkWln6fuSI



Παικταραααααα!!!Να μας ευλογησει ξανα η τυχη να δουμε τετοιο παικτη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yaro




Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2010
Τόπος : 41°3′4″N 24°11′18″E / 41.05111, 24.18833

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Ιουν 19, 2011 1:47 pm

Axaxaxa ε οχι και απο Ξανθη μερια...Τωρα το ειδα Τεν Τεν.Στην Κερκυρα πηγε γιατρος ο μελλον κουμπαρος μου.Βασικα εχει 15 χρονια το λεμε,αλλα δεν βλεπω κανενα να παντρευεται.Απο Ξανθη δε ξερω τιποτα.Ρωτα με για Καβαλα,Δραμα,Σερρες,Χαλκιδικη...


http://olapaok.gr/lastnews/article1108782.ece/ALTERNATES/w460/zagorvrizasvaftisia4.jpg

Κυριακη ειναι,αλλα αυτος ειναι ο μικρος μου αδελφος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vangelis70

vangelis70


Αριθμός μηνυμάτων : 312
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΤετ Ιουν 01, 2011 3:13 pm

Απο in.gr Την έντονη αντίδραση του πολιτικού κόσμου έχει προκαλέσει ο αποκλεισμός της εισόδου του Κοινοβουλίου επί της οδού Βασ. Σοφίας από ομάδα πολιτών, το βράδυ της Τρίτης, που είχε ως αποτέλεσμα να φυγαδευθούν βουλευτές και υπάλληλοι της Βουλής μέσω του Εθνικού Κήπου. «Όχι» στην πολιτική ισοπέδωση και την ισοπέδωση της Δημοκρατίας, είπε η Μ.Ξενογιαννακοπούλου στο Mega· να μην καταδικάζονται συλλήβδην όλοι οι βουλευτές, δήλωσε στον BHMA 99,5 o Γ.Γιακουμάτος. Η υλοποίηση αυτών των κραυγών μπορεί να οδηγήσει σε δύσκολες καταστάσεις τόνισε στον ίδιο ραδιοφωνικό σταθμό ο Κ.Τασούλας.

Της θειας σας ο κωλος πεοπεδευτρες, βγαλτε εσεις στο κλαρι εκεινους που ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ οτι μας εφεραν σ' αυτο το χαλι κι εμεις θα παψουμε να κατηγορουμε συληβδην τους πολιτικους. Θα γαμησουμε το κερατο μονο σε κεινους που τα φαγανε. Εχουν ομως τα στομαχια οι Γιακουματοι και οι Τασουλες να κανουν κατι τετοιο? Αρχιδια καπαμα...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
amaeki otitzi

amaeki otitzi


Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΤετ Ιουν 01, 2011 9:45 am

PAOK RE έγραψε:
Που ειναι ρε σεις ο Αμαεκι,να μας πει για τα σφυριγματα που παιρνει ο ΠΑΟΚ,για την ευνοια της διαιτησιας που εχει γινει τοσο φανερη απο τοτε που ο Ζαγορακης,προσδεθηκε στο αρμα Μαρινακη,Μπεου,μπλα μπλα μπλα.
Ο Παο κερδισε σημερα την εξοδο του στο Τσαμπιονς Ληγκ,με δωρο απο την διαιτησια.
Σε ενα μονο παιχνιδι,με ενα μονο σφυριγμα!!!!
Μια απο τα ιδια.Στο ιδιο εργο θεατες...Δεν βαρεθηκατε ρε λαμογια?
Υπαρχει εστω και ενας φιλαθλος του Παο,που να ντρεπεται για την καταντια της ομαδος του?
Γαβροι της Αθηνας!!!!

Τσο και Λο στους Σπαθες και στους Κακους...

Χαχαχαχα! Άκου τί λέει!! Βόλλευ στην Τούμπα ο Γκαρσία αβαβα, οφσάιντ το γκολ του Βόλου αβαβα, πετάει κάτω τον Σισσέ ο Μανωλάς αβαβα, χέρι-πέναλτυ του Τσουκαλά αβαβά και το συγκρίνεις με το γκολ-οφσάιντ του Ζιλμπέρτο??? Όλα τα σφυρίγματα σωστά να είχαν δωθεί, με μεγαλύτερη διαφορά θα είχαμε βγει πρώτοι...

Κάτσε να μην τρόμαζε ο Μπέος απ την ΑΕΚ, θα σου έλεγα πως θα είχε βγεί πρώτος ο ΜΠΕαΟκ.

ΥΓ. Ναι η γνωστή παράγκα του Γόντικα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΠαρ Μάης 27, 2011 12:28 am

Ωραιες οι ειρηνικες διαδηλωσεις οι ακαπελωτες στις πρωτευουσες ολης της ευρωπης αλλα δεν ειναι αρκετες για να φερουν την αλλαγη..
Αν ο νυκοκυραιος δεν αντιληφθει οτι υποθηκευει το μελον των παιδιων του και δεν τολμησει να συγκρουστει σε ολα τα επιπεδα με την τραπεζικη δικτατορια δε θα γινει τιποτα.
Θα παρουν συντομα μετρα που θα ριξουν σταχτη στα ματια και θα τους αποχαυνωσουν για καμια τριανταρια χρονια ακομα....
Οι λαοι πρεπει να απαιτησουν κρατικοποιηση ολων των τραπεζων κι ας ιδιωτικοποιθουν ολα τα υπολοιπα. Κι οταν λεμε να απαιτησει, δεν ενοουμε να τους παρακαλεσει αλλα να τους το επιβαλει με το ετσι θελω....δεν φευγει αυτος ο καρκινος με πολιτικες διαβουλευσεις...πρεπει να μιλησει το βαρυ χερι του λαου

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://anticontra.forumgreek.com
????????
Επισκέπτης




ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΠεμ Μάης 26, 2011 12:24 am

Aυτο το alien ο Λαμογιος ποτε θα με παρει τηλεφωνο γαμω το στανιο μου!!!
Ο Προεδρος ειναι!!!!
697 3239688.... το φελεκι μου μεσα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΤετ Μάης 25, 2011 3:41 pm

Ρε πουστηδοι Ρε καριολιδοι ρε γαμμημενηδοι...
Γιατι δεν απαντατε ρε!!!
Γιατι μπυ το κανετε αυτο γαμω το πελεκουδι σας!!!
Που θα δημοσιευω εγω τωρα τα αρθρα μου τας αναλυσεις μου τας επισημανσεις και παρατηρησεις τα ποιητικα μου δημιουργηματα τα παραληρηματα μου????
Πως εγω θα επικοινωνω με τον Προεδρον!!!!
Σας προειδοποιω...
Για λιγο ακομη χρονο θα συνεχισω να ασχημονω απο εδω μεσα...
Μετα θα φυγω...
Θα πα να βρω αλλα μπλοκια!!!
Εξωτικα αισθησιακα ανεξερευνητα...
Θα πα να βρω βεδουινες...
Ερωτιαρες τσαχπινες...
Και θα μου τραγουδουν ολες μαζυ....

Γουσταρω τον Τουεντη
Τον μαυρο τον σκυλον [λογω ερωτικων επιδοσεων εννοειται]
Τον Τεν Τεν Τεν
Τον Τεν τεν Τεν
Ου Ου Ου ααααααααααααααααααααα!!!!!

affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΔευ Μάης 23, 2011 3:11 pm

Ντρεπομαστε ολοι για το πρωταθλημα που φτιαξατε παρεα με το Μαρινακη, αλλα τι να κανουμε?
Ο ΠΑΟ ειναι ομαδα χωρις διοικηση, χωρις λεφτα και χωρις φωνη στα κεντρα αποφασεων, εκει δηλδη που γλυφετε για τα σπορια της διαιτησιας.
Το γκολ χτες ηταν οφσαιντ ασχετα αν δεν το πηρε πρεφα κανενας απο τους παιχτες του Μπαουγκ,απ' το ριπλει το μαθανε ολοι.
Αρα δεν υπηρχε προθεση απο τα κορακια, τα οποια κορακια σας φερανε μεχρι εδω χαρι στις συντονισμενες προσπαθειες του αρχιλαμογιου Ζαγορακη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://anticontra.forumgreek.com
PAOK RE




Αριθμός μηνυμάτων : 299
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΔευ Μάης 23, 2011 12:57 am

Που ειναι ρε σεις ο Αμαεκι,να μας πει για τα σφυριγματα που παιρνει ο ΠΑΟΚ,για την ευνοια της διαιτησιας που εχει γινει τοσο φανερη απο τοτε που ο Ζαγορακης,προσδεθηκε στο αρμα Μαρινακη,Μπεου,μπλα μπλα μπλα.
Ο Παο κερδισε σημερα την εξοδο του στο Τσαμπιονς Ληγκ,με δωρο απο την διαιτησια.
Σε ενα μονο παιχνιδι,με ενα μονο σφυριγμα!!!!
Μια απο τα ιδια.Στο ιδιο εργο θεατες...Δεν βαρεθηκατε ρε λαμογια?
Υπαρχει εστω και ενας φιλαθλος του Παο,που να ντρεπεται για την καταντια της ομαδος του?
Γαβροι της Αθηνας!!!!

Τσο και Λο στους Σπαθες και στους Κακους...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Μάης 22, 2011 11:24 pm

Ναι πρεπει να το παραδεχθω....
Διοτι ο ανθρωπος πρεπει να παραδεχεται τα γεγονοτα ωστε να πατα γερα επι της πραγματικοτητος και να μην ειναι αιθεροβαμων....
Το σωστο να λεγεται...
Πρεπει λοιπον να παραδεχθω οτι ικανοποιω πληρως την Ατζολιναν μου καμια σαρανταπενταρια με πενηντα ενεργας χηρας και ζωντοχηρας της περιοχης Λουτρακοιυ Περαχωρας κατι πιπινια που μου την πεφτουν κατα την διαρκειαν των περιπατων μου και γενικως οτι αλλο βρεθει μπροστα μου!!!...
Πρεπει επισης να τολμησω να παραδεχθω οτι τωρα που μεγαλωνει και η Κιρκη και αποκτα ορμας αναμενεται να μου την πεσει κι αυτη!!...
Αυτα διοτι ειμαι ο ορισμος της αρρενοπωτητος το τελειον Αρσενικον κατι μεταξυ Τζωρτζ Κλουνευ και Αντονιο Μπαντερας κατι το μοναδικο και ανεπαναληπτο αφου μαλλον απο ανεξερευνητους αιτιας εσπασε το καλουπι και ο Παντοδυναμος δεν μπορει να κατασκευασει αντιγραφον!!!....
Τι μπορω ομως να κανω???
Ειμαι υποχρεωμενος να ζω οπως με επλασεν ο Μεγαλοδυναμος διοτι οπως αναφερουν και τα ιερα βιβλια ''αλλαι αι βουλαι των ανθρωπων αλλα ο Θεος κελευει"!!
Οχι πως δεν με κουραζει αυτη η καταστασις....
Αφου να φανταστειτε και αυτο εντελως μεταξυ μας και παρακαλω μην διαρευσει πουθενα πολλακις ευχομην να ημην ο Τρυφων Σαμαρας!!!....
Απο την αλλην πρεπει επισης να παραδεχθω οτι αι ζεσται δεν εχουν σφιξει ακομη....
Παρ ολα ταυτα αυτο το γυαλισμα στο ματι πραγματι το εχω...
Και ναι μεν κατα την διαρκειαν της ημερας δεν φαινεται πολυ κατα την διαρκειαν της νυχτος ομως λες και εχω δυο κωλοφωτιας κολημενας στο κουτελον!!!
Αφου οταν διασραυρωνομαι με καμιαν μετα το δειλι σταυροκοπιεται διοτι νομιζει οτι ειναι ο 666 ο εξαποδος και το ματι λαμπιριζει οπως λαμπιριζουσιν τα ματια των εξαποδων στα αντστοιχα μουβης...
Αφου για να ελλαττωνω τον τρομον καθομαι εις παγκακιον μετα της Κυρκεως και κλεινω το ενα ματι...
Τοτε μοιαζω με φαρον...
Οποιο πιπινι παρασυρθει και με πλησιασει του απαγγελλω...
Μες την αγρια θαλασσα του κοσμου
πανω μου στηριξου φως μου
την αγνοτηταν σου δωσμου
πουχει ταρωμα του δυοσμου
κι ο λογαριασμος δικος μου
παρε μου ολο το βιος μου
σε δραχμας η και ευρω
τρια λα ρι λα ρι λα ρο!!!![τωρα μουρθε στιγμιαιως!!!]
Αριστουργημα???
Το ξερω....
Και ερωτω τι επιλογας εχει μετα το πιπινιον εκτος του να ενδωσει....
Διοτι διαθετω και το Θειον χαρισμα του ποιητικου ταλεντου μονο που κανεις δεν μου το αναγνωριζει..
Γαμω την ατυχια μου γαμω!!!!
Παντως το γυαλισμα στο ματι εξακολουθει...
Και οχι πως δεν το ψαχνω...
Δινω διαφορους εξηγησεις...
Πιθανον λεγω σε μια προηγουμενη ζωην μου να ημην ιχθυς...
Ξιφιας απο αυτους με τους 40 ποντους επιμηκυνσιν!!!...
Διοτι ως γνωστον ο οφθαλμος του φρεσκου ιχθυος γυαλιζει...
Δια να εστερνηστεις ομως αυτην την εξηγησιν πρεπει να πιστευεις στην Μετεμχυχωσιν...
Αλλη μια εξηγησις με την οποια συμφωνουν και οι περισσοτεροι ειναι οτι εχει μπει ο διαολος μεσα μου και φαινεται στο ματι...
Με συμβουλευουσι να απευθυνθω εις εξορκιστην...
Το σκεπτωμαι...
Εγω παντως ως προσωπικην γνωμην συγκλινω οτι εχω εν ηφαιστιον μεσα μου...
Εν ηφαιστιον γεματο λαβαν αισθηματων που χοχλαζει!!!!
Εν ηφαιστιον που προκαλει συνεχως συναισθηματικας εκρηξεις και εκρηξεις ερωτισμου που ξεσπουν στην γυαλαδα του οφθαλμου!!!
Το Κρακατοα κατα προτιμησιν που μου αρεσει και το ονομα...
Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η τελαιυταια ειναι η σωστη εξηγησις!!!
Το μονο που με ανησυχει...
Ειναι κατι πονακια στη μεση τωρα τελευταια.!!!...
affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
PAOK RE




Αριθμός μηνυμάτων : 299
Ημερομηνία εγγραφής : 23/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Μάης 22, 2011 5:10 pm

Δεν μπορουμε να πουμε πως βρισκομαστε και στην καρδια του καλοκαιριου,ωστε να επικαλεστουμε την ζεστη.
Ουτε βεβαια και το προχωρημενο της ηλικιας,απο την στιγμη που ακομη κουτουπωνεις την Τζολι...
Πως γινεται να γυαλιζει τοσο πολυ το ματι σου ρε ΤΕΝ ΤΕΝ,δωσε μας μια λογικη εξηγηση!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Μάης 22, 2011 4:28 pm

Kαλως τον Γιαρουλη....
Αλλοι 11 και ο Προεδρος 12 λειπουνε....
Μια απορεια τωρα...
Ως γνωστον εσυ εισαι κουπαρτημας απο Ξανθη μερια...
Τι Σχεση εχεις με Κερκυρες ποντηκονησια Ρουβαδες και I love you ......
Εκτος τον Ρουβα που δεν τον βλεπω και τοσο προθυμο οικογενειαρχης ανθρωπος θα βοηθησει και ο Ψινακης???
Τελος παντων...
Το γεγονος ειναι η επανεμφανηση σου...
Και για να την τιμησω θα σου αφιερωσω το επομενον Παραληρημα του Σαββατου το οποιον εχει να κανει με την τεχνην και εναν μεγαλον Ελληνοιταλον αδικοχαμενον καλιτεχνην τον Τζωνυ Αγκλαμισι.!!!...
Και αυτο διοτι και εσυ εισαι ενας μεγαλος Ελληνοιταλος Φαρμακοτριφτης!!!!
affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yaro




Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2010
Τόπος : 41°3′4″N 24°11′18″E / 41.05111, 24.18833

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΚυρ Μάης 22, 2011 4:52 am

Κερκυρα Κερκυρα με το ποντικονησι και με τον Σακη τον Ρουβα ετοιμο για γαμησι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
????????
Επισκέπτης




ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Μάης 21, 2011 1:55 am

Μας κλεισανε το Κοντρα οι Πουστηδες!!!!!
Αεραααααααα!!!!
Σιγα μην μας καταργησουνε...
Περνω τα υπαρχοντα μου και μετακομιζω....
Το μονο που ανησυχω ειναι για αυτο το ζαγαρι τον Προεδρο!!!!
Παμε λοιπον!!!!
Kαι τωρα....
Μετα την απαιτησιν εκαττομυριων Συμπλογκαριων που με κομμενη την ανασα ανεμενον την επανεμφανησιν της [λεγε με Παπαφιδι]....
Η θρυλικη στηλη ποικιλης υλης και περιεχομενου με τον γκλοριους τιτλον "ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ" ξανασκαει μυτην!!!!
Μια μεγαλειωδης βερσιον με τιτλον "Το φημισμενον νομισμα Παπαγαλινιον" ["Τhe famous currency Papagalinion"]
Iστορια βασισμενη σε πραγματικα γεγονοτα και οιαδηποτε ομοιοτης με προσωπα και καταστασεις ειναι εντελως Φυσιολογικη και αναμενομενη....

Ο Τζιμης η Τζιμαρας η Λεχρας ητο ενα μυστηριον τραινον...
Ενεφανισθει ξαφνικα εις την σχολην Ναυπηγων εις την οποιαν εφοιτειν ο υποφαινομενος με αφανταστον επιτυχιαν ομολογω ενα μηνα περιπου μετα την εναρξιν των μαθηματων...
Επαναληπτικαι εξετασεις ειπαν αλλα το πιθανοτερο ηταν οτι τους φυτεψε η χουντα αφου ως γνωστον διηγωμεν τα βερυ ερλη της δεκαετιας του 70.....
Ανευ εξετασεων φυσικα....
Εσκασε μυτην με εναν αλλον τυπον τον αποκαλουμενον και ''Δασκαλον'' διοτι εις τας τυχων εξετασεις γυρναγε σαν μανιασμενη σβουρα και επαιτουσε...
-Κανενα θεματακι ρε Δασκαλε!!!!
Απο τοτε του ειχε μεινει το παρατσουκλι ο ''Δασκαλος''.....
Ο "Δασκαλος" που ηταν τοτε γυρω στα εικοσι πεντε εν σχεσει προς τα δεκα εννεα τα δικα μας ητο γονος πλουσιας οικογενειας...
Ο Πατερας του ηταν Γενικος Γραμματεας σε καποιο Υπουργειο της Χουντας κονομαγε γερα αλλα ηταν και τοσο μαλακας που νομιζε οτι ειναι δυνατον να σπουδασει ο Δασκαλος!!!
Μια ματια να του εριχνες καταλαβαινες οτι ειχες να κανεις με αρχιλαμογιο ιδιος σαν τον Στηβ Κακετσην με μαυρο μαλι ετοιμος ηταν να διευθυνει λαικο μαγαζι στην Παραλιακην!!!...
Τελος παντων μας μαζευε ο Δασκαλος και μας διηγητο την ζωην του....
Επεμενε ρε παιδια....Επεμενε ο Μαλακας...Να παω να σπουδασω λεει..Και που για τον Θεο σας..Στην Γερμανια που για να σου δωσουν διπλωμα οι κωλογερμαναραδες πρεπει να δεις το Χριστο φανταρο....Τι να κανω δεχθηκα...Μου εστελνε καλα λεφτα...Μου ειχε και βιβλιαριο καταθεσεων για τα εκτακτα εξοδα...Δυο χρονια τουφαγα υποτιθεται για να μαθω την γλωσσα...Μετα υποτιθεται οτι μπηκα στο Πανεπιστημιο...Καθε χρονο τουστελνα τα συγχαρητηρια των δηθεν καθηγητων μου...''Αριστευσα Πατερα'' του ελεγα...Στειλε λεφτα πατερα...Εστελνε αυτος...Οσπου καποια στιγμη πρεπει να ημουν η στο τριτο η στο τεταρτο ετος τον βλεπω μπροστα μου...''Τι θελεις εδω ρε πατερα'' του λεω...''Ηρθα να με συστησεις στους καθηγητες σου'' μου λεει...''Ρε πατερα αφου σου τα γραφω ολα λεπτομερως τι το θελεις να ταλαιπωρηθεις κιολας''...''Οχι Οχι Οχι θελω να δω τους καθηγητες σου''...Τι να κανω και εγω ρε παιδια...Την πρωτη Νυχτα τον γυρισα σε ολη την Νυχτερινη ζωη του Βερολινου...Μην τυχων κουραστει και το ξεχασει...Τιποτε αυτος....Την αλλη μερα το πρωι κουστουμαρισμενος να τον παω στους καθηγητες...Μανια ο κωλογερος...Τι να κανω ...Τον περνω πρωινιατικα ακομη δεν ειχα ανοιξει ματι...Τον κατεβαζω στο κεντρο....Εκει βλεπω ενα μεγαλο κτηριο να μπαινοβγαινει πολυς κοσμος...Εδω ειμαστε πατερα του λεω...Μπαινουμε μεσα...Και ητανε μουσειο ρε παιδια!!!
-Και εδω σε κουτουπωσε Δασκαλε???
-Οχι μωρε αυτο το μπαλωσα του ειπα οτι πλακα εκανα εξαλλου το Πανεπιστημιο ηταν κοντα [ρωτησα και μου το ειπανε] αυτος δεν ηξερε γρυ γερμανικα...Φυσικα καθηγητες δεν ειδε.Τα μπουρδουκλωσα ομως...αλλο δεν αντεξε...
-Τι ρε δασκαλε???
-Την Χελγκα με τα διδυμα!!!
Να μην σας τα πολυλογω ο Δασκαλος κανενα μηνα αντεξε μετα εξαφανιστηκε...
Τι σχολη Ναυπηγων και μαλακιες το ατομον ητο ετοιμον να ηγηθει της Νυχτερινης ζωης των Αθηνων λεφτα ειχε ο μπαμπας το ναυπηγηλικι του ελειπε!!!
Ο Τζιμης η Τζιμαρας η Λεχρας ομως ητο αλλη περιπτωσις..
Γονος παλιας Αθηναικης Οικογενειας [δηλαδη για να ακριβολογουμε η μανα του η Αργυρουλα] ειχε κληρονομησει ενα παλιο αρχοντικο του 30 στην Κομνηνων 11 καθετο της Ιπποκρατους στο κεντρο...
Ο Πατερας του ο Αχιλλευς ητο Σωγαμπρος..
Ενας τυπος σαν τον Ηλιοπουλο μονιμος πολιτευτης του Καραμανλη του Α ασχετα αν δεν ειχε εκλεγει ποτε...
Τους ειχε ξετιναξει ομως σαν οικογενεια γιατι ειχε παθος με το χρηματιστηριο...
Οτι πολυτιμο ειχε η Αργυρουλα τοχε πουλησει...
Ο Τζιμαρας τον ειχε αχτι..
.''Οτι μετοχη αγοραζει ο πουστης ''ελεγε'' περνει τον κατηφορο και οποια πουλαει τραβα την ανηφορα!!!Λες και το κανει επιτηδες!!!
Ειχε και κατι χρεη ..αποτελεσμα στο Αρχοντικο να εχουν πεσει κατι κεραμιδια να μπαζει νερα και να μην εχει να το επισκευασει...
Παρ ολα αυτα πολυ το πηγαινα αυτο το σπιτι...
Ιδιο σαν το πατρικο του Αντονυ Περκινς στην Ψυχω ητανε!!!...
Στην σοφιτα εμενε ο Αχιλλεας στον πρωτο οροφο ο Τζιμαρας και η Αργυρουλα στο εισογειο η αδελφη του...
Διοτι ο Τζιμαρας ειχε και μια αδελφη μεγαλυτερη απ αυτον εντελως φευγατη πρωην γκομενα του Βασιλη Παπακωνσταντινου που τοπαιζε χιππισα και δεν μπορουσες να συννενοηθεις με τιποτε!!!...
Οχι φυσικα οτι η αλλη οικογενεια ηταν νορμαλ...
Ο Αχιλλεας περναγε σαν σκια κατι σαν φαντασμα πανω απο την σκαλα που πηγαινε στο παταρι με τροπο που σε τρομαζε...
Φαντασμα ναναι ξωτικο ναναι τι στο διαολο ναναι τουτο σκεπτοσουνα...
-Τι ειναι αυτο ρε μαλακα Τζιμη...ρωταγες
-Μην δινεις σημμασια ρε..ο Μαλακας ο Αχιλεας κανει επιθεωρηση στη σκεπη...
Η Αργυρουλα ηταν αλλη περιπτωση..
Δεν επικοινωνουσες καθολου...
Αν ηταν μεγαλη αναγκη να επικοινωνησεις τοτε επρεπε να ακολουθησεις συγκεκριμενην μεθοδον...
Της εβαζες στο πικ απ ενα δισκο του Δωρου Γεωργιαδου...
Αυτος ητο ενας μαλακας τραγουδιστης που ειχε παρει και βραβειο στο φεστιβαλ Θασσαλονικης...
Μολις τον ακουγε η Αργυρουλα σηκωνοτανε επανω και αρχιζε τον χορο!!!...
Το απιθανο ειναι οτι αυτο γινοτανε με ολα τα τραγουδια του Γεωργιαδη και μονο μ αυτα.!!!..
Κατα ενα μυστηριο τροπο τα αναγνωριζε απο μακρια και εφερνε βολτες πραγμα που δεν συνεβαινε με κανεναν μα κανεναν αλλον τραγουδιστην!!!...
Πως το εξηγω???
Δεν το εξηγω!!!
Εκει λοιπον ζουσε ο Τζιμης ο οποιος ηταν ενα στυλ ψηλου ξερακιανου ξανθομπουμπουρα με ελαχιστα μαλια βρωμικος και συνεχως βουτιγμενος μεσα στο γρασσο με τα χερια ροζιασμενα σαν να δουλευε σε συνεργειο αυτοκινητων εξ ου και το παρατσουκλι "Λεχρας"...
Παρολο που δεν του φαινοτανε ηταν δυνατος και γυμνασμενος διοτι στην αυλη του "αρχοντικου" ειχε κατι μονοζυγα και γυμναζοτανε ολημερις....
Επισης ειχε ενα Μερσεντες παλιο απο την εποχην του Β Παγκοσμιου πολεμου απο αυτα με την μουτσουνα μπροστα και τις πορτες που ανοιγουν αναποδα τον επονωμαζομενον και "μπουφον" μια μοτοσυκλετα χαρλευ παλια κι αυτη [που τα επισκευαζε και επιδιορθωνε μονος του]καθως και αυτονομια στο σπιτι που δεν του μιλουσε κανενας...
Αυτα δεν ηταν και λιγα για εκεινη την εποχη και τις επικρατουσες τοτε συνθηκες....
΅Εκτος αυτων η "αριστοκρατικη του καταγωγη" του επετρεψε να εχει αποκλειστικους δασκαλους στην νηπιακη του ηλικια με αποτελεσμα παρολην την τρελλαν του να μιλαει απταιστως Αγγλικα και Γαλικα...
Να μην τα πολυγογω στα 16 επανεστατησε την κοπανησε στας γιουζα οπου εκει δουλευε μπαρμαν σε κατι Μπαρ [ετσι ελεγε] οσπου τουρθε η προσκληση να τον στειλουνε στο Βιετναμ την ξαναποπανησε και τελικα νατος στα 24 φυτευτος στη Σχολη Ναυπηγων..!!!
Απο Γραμματικας γνωσεις ελαχισται...
Ατελης γνωσις της προπαιδειας εναν απιθανο γραφικο χαρακτηρα που κανονιζε με δεκα λεξεις να γεμιζει μιαν σελιδα και απο ορθογραφια ηταν ικανος το και να στο γραψει με εψιλον...
Ητο φανερον λοιπον οτι παρολο που η σχολαρα δεν ητο και τρομερης δυσκολιας και αυστηροτητος ειχε αναγκην απο σπονσορα για να τα βλαλει περα...
Μυρισε σαν σκυλος γυρω γυρω και φυσικα οπως ητο σιγουρο και αναμενομενον επεσε επανω μου...
Εγω τοτε παρολον που ημην ελευθερας βοσκης ημην καλος η μαλλον για να ακριβολογω μονοφθαλμος μεσα σε στραβους...
Θυμαμαι τον Μακαριτην τον Μασιναν καθηγητην μου οστις με κοιταζε με απελπισιαν κουναγε το κεφαλι του και μουλεγε.."εσυ παιδι μου Τεν Τεν εχεις μυαλο αλλα θα πας χαμενος"
Δεν ειχε και πολυ αδικο...
Τελικα ο Τζιμαρας με επλησιασεν...
-Θελω να συνεργαστουμε μου λεει....
-Δηλαδη ....???
-Να βοηθας να περναμε κανενα μαθημα...
-Αυτο ρε Μαλακα Τζιμη δεν ειναι συνεργασια...Εγω τι θα κερδισω???
-Θα σε περνω μαζυ μου με τον Μπουφο να χτυπαμε γκομενες...
-Αστα ρε μαλακα Τζιμη αυτες οι γκομενες που χτυπας εσυ δεν πηδιουνται και αν πηδησεις μετα θελεις Συγγρο...
-Γιατι ρε μαλακα ειδες εμενα να παθω τιποτε???
-Εσυ εισαι αλλο πραγμα ρε ...περναει απο το γρασσο η συφυλη!!
-Αντε γαμησου!!!
-Τελος παντων θα συνεργαστουμε αλλα το κουμαντο θα το εχω εγω ...εσυ απλα θα περνας τα μαθηματα...ενταξει??
-Ενταξει...
Ετσι αρχισε μια επεισοδιακη συνεργασια η οποια ητο θυελωδης και περιπετειωδης αλλα καθολου ευκολη...
Διοτι ο Τζιμαρας εκτος απο βρωμικος ηταν και βαρετος δεν αφηνε κανενα να μιλησει ηταν και γκρινιαρης και βασικα τσιγκουνακος...
Ηταν ομως πρεπει να το παραδεχθουμε μεγαλο καμακι...
Ηταν θρασυτατος και δεν κολωνε με τιποτε..
Ξημεροβραδιαζοτανε εξω απο τα γυμνασια θηλεων για κανενα ''ατιθασσο μικρο'' οπως ελεγε..
Και την Μιςς Κοσμος να εβλεπε μπροστα του θα τις τα εριχνε..
Δεν τον απασχολουσαν οι χυλοπητες...
Δουλευε με στατιστικη...
Υπολογιζε...
''Θα την πεσω σε 100'' ελεγε ''δεν θα μου κατσουν 5 ??? ε θαχουμε και να διαλεγουμε!!!''
Και συνυπολογιζομενου οτι ηταν και εντυπωσιακα απροβλεπτος...
Αυριο σουλεγε παω στη Ρωμη για καφε η στην κορφη του Υμμητου να στησω σκηνη η στα Μετεωρα για βολτα η τον γυρο της Πελοπονησσου με την Χαρλευ την γκομενα και την σκηνη!!!...
Και δεν ηταν παραμυθατζης ηταν ικανος για ολα κι ακομη περισσσοτερα...
Ετσι τσιμπουσαν ορισμενες ψοφιες οι οποιες ηθελαν να το παιξουν ηζυ ραητερ και γουκστοκ και κατι τετοια το κακο ομως ητανε οτι αντεχαν το πολυ μεχρι 15 μερες και τον φοβοντουσαν και την κανανε μετα.....
Ο Τζιμαρας δεν αντεχετο παραπανω με τιποτε....
Οχι πως ειχε βεβαια το προβλημα να ξαναχτυπησει αλλα πληγωνοτανε ..''τι εχουν τα ερημα και ψοφανε'' αναρωτιωτανε...
Θυμαμαι ταχε με μια ψηλη που την λεγανε Αλεκα...
Αυτης της εριχνε ανεμοσκαλα και την κατεβαζε απο το μπαλκονι της κουζινας αφου υποτιθεται οτι ειχε βαλει την γιαγια της [ηταν ορφανη]για υπνο!!!...
Αυτη φωναζε και τις φιλες της να την καμαρωσουν γιατι νομιζε οτι ηταν η Ιουλιετα...
Τελος παντων ο Τζιμαρας ηταν τσιμπημενος και την εκβιαζε να παντρευτουν...
Μεχρι εκει ομως εκοβε το μυαλο της ψηλης...
Μολις ακουσε γαμο την εκανε με πλαγια πηδηματακια και ο Τζιμαρας επεσε σε καταθλιψη...
Γιατι να μου το κανει αυτο..ελεγε
Και αντε μετα να τον παρηγορησεις...
Διοτι ειχαμε και μια συνεργασια....
Η οποια συνεργασια συνιστατο στα εξης....
Ο Τζιμης εβαζε το σπιτι τα βιβλια τις σημειωσεις του Μανουσακη και με κλειδωνε μεσα σε ενα δωματιο...
Εγω ανελαμβανα να διαβασω και για τους δυο μας και να γραψω και για τους δυο μας...
Αυτο με συνεφερε διοτι το σπιτι που καθωμαστε τοτε ηταν ενα δυαρι κοιμωμουνα μαζυ με την αδελφη μου και αντε να ξενυχτησεις εκει....
Επισης τα βιβλια ηταν συνηθως ακριβα και ο Μανουσακης [ενα παπαδοπαιδι απο την Σαμο ] ο οποιος δεν εχανε μαθημα ηταν ο σιγουρος τροπος να εχεις μπροστα σου οτι ειχε γραφει εις τον πινακα την ωρα που εσυ επαιζες μπιλιαρδο και ποδοσφαιρακια στο διπλανο καταγωγιον ...
Και οι φωτοτυπιαι για ολα τα μαθηματα κοστιζαν ακριβουτσικα...
Τωρα πως γινοτανε να περναμε εμεις το μαθημα και να μενει ο Μανουσακης αυτο εινα αλλο θεμα???
Μαλλον ητο Θεου Θελημα παντως ηταν καλο παιδι και ποτε δεν ελεγε οχι....
Ο Τζιμης κατ αρχας ειχε αντιρρησεις..
-Και αν δεν διαβαζουμε μαζυ εγω πως θα μαθω??
-Δεν θα μαθεις Τζιμη μου...
-Γιατι ρε μαλακα...
-Ακου Τζιμη..Κλεισε τα ματια σου και απαντα στιγμιαια σ αυτο που θα σε ρωτησω...
-Ετοιμος..
-Ωραια... Επτα φορες το οκτω...
-68???
-Πολυ ωραια...
Απο το να μην γραψει λοιπον κανενας το σοφον ειναι να με αφησεις να διαβασω μονος μου εξαλλου τι να τις κανεις αυτες τις μαλακιες ρε σε μια βδομαδα δεν θα θυμασαι τιποτε και ποιος αλλος ξερει να λυνει τον Μπουφο και την Χαρλευ σε χρονο Ντε τε???
-Δικιο εχεις ρε μαλακα αλλα εγω τι θα κανω εν τω μεταξυ???
-Εσυ...εσυ..θα ασχολεισαι μ αλλα πραγματα ...Για παραδειγμα θα εκγυμναζεις τον Ιερακαν η θα ριξεις τον Προβολεαν στην Ελεναν η θα πλυνεις κανενα πιατο κατι θα βρεις τελος παντων...
Διοτι πρεπει να σας πω οτι ο Τζιμης ειχε εναν ιερακα πισω απο την πορταν της κουζινας ελευθερον πανω σε μια σκαλα..
Εμπαινες μεσα και σε κοιταγε το ατιμο το πουλι με ενα παγερο βλεμα λες και ησουν λαγος..
Τον ταιζε ωμο κρεας...
Τον ειχε βρει απο ενα πετ σοπ με το οποιο ειχε πολλα παρεδωσε [θα σας εξηγησω αργοτερα]...
Ο ιεραξ ηταν πληγωμενος στο ενα φτερο και πηγαινε για ταριχευση...
O Tζιμης τον εσωσε ειχε παρει και ενα χοντρο γαντι και ενα βιβλιο για εκπαιδευση γερακιων και ελεγε οτι θα τον εκπαιδευσει να τον στελνει ειδικες αποστολες σε Γκομενες!!!...
Τελικα εδεσε το φτερο ο ιεραξ την κοπανησε και ο Τζιμης εμεινε με το γαντι και το βιβλιο....
Επισης απεναντι απο το σπιτι υπηρχε μια αλανα και μετα την αλανα το πισω μερος μιας πολυκατοικιας.
.Εκει εβλεπε το υπνοδωματιο μιας γκομενας που ο Τζιμης την ελεγε Ελενα δεν ξερω απο που και πως ειχε μαθει το ονομα...
Ικανο τον ειχα ομως να την πιασει και να την ρωτησει...
Ο Τζιμης ειχε εναν προβολεα πολυ δυνατο και μεγαλο σαν αυτους που εχουν στην Ακροπολι...
Τον ερριχνε κατευθειαν μεσα στο δωματιο της Ελενας..
Τοτε αυτη αρχιζε να κανει στριπτ ιζ!!!
Επισης ειχε και δυο τρια ζευγαρια κυαλια...
Για κανενα φιλο ελεγε....
Τελος στο τζημαιηκο εμαθα τον αλλο τροπο να πλενεις μαχαιροπηρουνα...
Δεν τα πλενεις αφου φας αλλα τα πλενεις για να φας!!!
Ολα τα οικιακα σκευη ευρισκοντο φυρδην μυγδην μεσα στο νεροχυτη..
Οτι χρειαζοσουνα το τραβαγες το επλυνες ετρωγες και μετα το ξαναπεταγες απλυτο στον νεροχυτη!!!
Υπηρχε βεβαια μια απαισια μυρωδια αλλα αφου επιβιωνε ο Ιεραξ δεν ητο θανατηφορος...
Με αυτες τις εργασιες ελεγα στον Τζιμη να ασχοληθει αυτος ομως ητο απροθυμος...
Ασε θα διαβασω κανενα βιβλιο ελεγε...
Τελικα τον επερνε ο υπνος...
Παντως το επιτελικον σχεδιον περιελαμβανε τις ακολουθες κινησεις...
Εγω διαβαζα πολλες φορες κλειδωμενος και 48 ωρες μεσα στο δωματιο [με μικρο διαλλειμα για υπνο πανω στην καρεκλα]και κατοπιν εμφανιζομεθα στην αιθουσαν διεξαγωγης των εξετασεων οπου ειχαμε τρεις ωρες να για να αποδειξωμεν τας γνωσεις μας!!!...
Απο αυτες οι δυο ωραι ηταν δικες μου...
Οτι προλαβω!!!..
Πολλες φορες ειχα αφησει μισοτελειωμενο γραπτο γιατι δεν ειχα αλλη ωρα για ξοδεμα....
Μετα εκανα ενα σκονακι με τα θεματα παρεδιδα την κολλα και πηγαινα στην τουαλεττα που εβαζα το σκονακι μεσα στα κωλοχαρτα...
Τον Τζιμη τον επιανε κοιλοπονος οδηγειτο μετα συνοδειας στην τουαλετα επερνε το σκατωμενο σκονακι αντεγραφε οτι ειχε απανω του και ο.ε.δ....
Θριαμβος!!! ...
Κουτσα στραβα περναγαμε...
Οχι παντα ομως...
Θυμαμαι ενα πουστη μαθηματικο που ειχαμε...
Μουμουρη τον λεγανε λεριαρης τυπος και ασχετος κυνηγαγε κατι ψοφιες γκομενες σε ενα καφενειο διπλα στον Μπακακο στην Ομονοια...
Μια μερα λοιπον γραφαμε Μαθηματικα..
Μπαινουμε στην Αιθουσα να μας κοιταζει αυτος να τον κοιταζουμε και εμεις....
-Τι γραφετε σημερα παιδια???
-Μαθηματικα Κυριε???
Τοχε ξεχασει ο Μαλακας η ειχε μπερδεψει το προγραμμα!!!
-Αααα πολυ ωραια!!!.....
Και περνει πανω απο την εδρα ενα βιβλιο που μαλιστα μου το ειχε φερει ο Τζιμης για να διαβασω...
Διαφορικες εξισωσεις ανωτερου βαθμου υπο καθ.Λεγατου που διδασκοταν στο Πολυτεχνειο τοτε...
Και μας βαζει και τρεις μαλιστα.!!!.
Που ο Λεγατος αφιερωνε τρεις σελιδες οχι για να τις λυσει αλλα να περιγραψει πως λυνονται!!!..
Που τον ιδιον να τον εβαζες να τις λυσει σε τρεις ωρες θα προλαβαινε την μιση και αν την ηξερε που δεν την ηξερε σιγουρα ...
Τελος παντων οι γνωσεις μου μου επετρεψαν να συμπερανω ασφαλως οτι αυτα δεν γινονται και δεν υπηρχε περιπτωση να αντεπεξελθει κανεις...
Αυτο δεν ηταν και λιγο διοτι λιγοι ειχαν τις γνωσεις να το καταλαβουν!!!...
''Τι κανουμε τωρα ???'' σκεφθηκα...
Χαμενοι απο χερι ειμαστε κατσε να γραψουμε καμια εκθεση γενικα περι διαφορικων εξισωσεων τι ειναι πως τις εφαρμοζουμε κατι γενικουρες και οτι πιασουμε απο αναγνωση...
Εν τω μεταξυ ο Τζιμης να βλεπει να περναει η ωρα και να εχει λυσσαξει....
-Κανενα σκονακι ρεε!!!
-Δεν εχει σκονακι σημερα Τζιμη μου...
-Μα γραφεις ρε μαλακα θελω αυτα που γραφεις!!!!
Και τοτε περνω αναποδες στροφες ...
Με πιανει το κατι τις μου που το διατηρω και μεχρι σημερον και δεν γνωριζω αν ειναι καλον η κακον ....
Αυτο το ιδιο που με εβαλεν να σας ανακοινωσω τον Θανατον μου...
-Σκονακι Θελεις???
-Ναι...
-Εεε παρε!!
Και του πασσαρω ενα σκονακι που ειχα κατατυχη στην τσεπη μου απο το πρηγουμενο μαθημα 'Μηχανουργικη Τεχνολογια" ...
Μια ασκηση που ελεγε πως κανονιζοντες τα γραναζια του Τορνου υπολογιζομεν το βημα του κοχλιου!!!....
Το βουταει ο Τζιμης... το πλακωνει σιγα μην καταλαβε οτι προκειται για αλλο μαθημα..
Οσπου φθανει στο τελος οπου αναφερονταν λεκτικα τα περι αναστροφης των γραναζιων του τορνου και κατι τετοια..
Καταλαβαινει επιτελους περι τινος προκειται και αρχιζει φωναχτα τις Χριστοπαναγιες!!!...
Κατεβαινει ο Μαλακας πιανει το σκονακι και να ρωταει τον Τζιμη ποιος του τοδωσε ..ο Τζιμης να μην απαντα διοτι δεν ηταν ρουφιανος ...αλλα ο πουστης πηρε σβαρνα ολους ψαχνοντας τον γραφικο χαρακτηρα και με τσιμπησε..
-Εξω και οι δυο αλητες!!! λεει...
-Μα τι καναμε κε καθηγητα.....του λεω
-Αντιγραφατε!!!
-Μα πως ειναι δυνατον απο σκονακι Μηχανουργικης Τεχνολογιας να αντιγραφεις μαθηματικα!!! ανταπηντησον
Αν και το επιχειρημα ητο ακλονητον με εστειλλεν στο διαολο και μας εβαθμολογησεν αμφοτερους με ασσον!!!...
Eιδαμε και παθαμε να την σκαπουλαρουμε στο τελος της χρονιας.....
Ειχωμεν λοιπον και τας αποτυχιας μας αλλα γενικα η Συνεργασια πηγαινε καλα...
Και βασει των ορων της ο Τζιμαρας μετα καθε επιτυχην εξετασιν επρεπε να μας παει σε Ταβερνα!!!...
Ηταν και τσιγκουνης και ολο ρωταγε...
-Και ποσο θα μου στοιχισει???
-Ελα μωρε μαλακα το πολυ καμια δεκαρια παπαγαλινια !!!
-Α καλα....
Διοτι ο Τζιμαρας στο υπογειον του Νεοκλασικου ετρεφεν παπαγαλακια!!!
Ναι παπαγαλακια απο αυτα τα μικρα τα πρασινα κοκκινα κιτρινα που τσιτσιριζουν ανυποφορα ολη μερα...
Ειχε φραξει τα παραθυρα με σιτες ειχε και κατι τσουβαλια πτηνοτροφες και μιλιουνια παπαγαλακια να ξελαρυγκιαζονται στο υπογειο...
Μαλιστα τον Γενναρχη τον προγονον ολων των Παπαγαλων τον ειχε ονομασει Πιτσικην!!!
Ζουσε τοτε δεν ηταν για πουλημα και τον γνωριζε ο Τζιμης μεσα σε εκατονταδες παπαγαλακια!!!...
Ηταν ξεπουπουλιασμενος αλλα ντουρος και οπως ελεγε ο Τζιμης και πηδουσε ακομη!!!
Ηταν αξιοθεατος φθανει να αντεχες την βρωμα κατα την διαρκεια της επισκεψης....
Τελος παντων τα παπαγαλακια αυτα επωλουντο σε ενα καταστημα πτηνων στην πλατεια Κουμουνδουρου απεναντι επι της Πειραιως προς 50 δραχμας εκαστον...
Ετσι προεκυψεν το φημισμενον νομισμα Παπαγαλινιον!!!
Η Ισοτιμια ητο εν Παπαγαλινιον=50 δραχμας..
Οταν λεγαμε οτι η Ταβερνα θα μας στοιχισει περιπου 10 παπαγαλινια εννοουσαμε ενα πεντακοσαρικακι για πεντε εξι ατομα...
Ξαμολιωμαστε λοιπον με τον Τζιμη και κατι ειδικα γαντια να πιασουμε τα παπαγαλακια......
Εχετε υπ οψιν σας πως τσιμπανε αυτοι οι διαβολοι οταν προσπαθεις να τους πιασεις???
Φαρμακι!!!
Μην το επιχειρησετε!!!
Αλλα τον Τζιμαρα δεν τον εφθανε η συνεργασια μας στα πλαισια της Σχολης ηθελε και συνεργασια εκτος σχολης τον τραβαγε η τρελλα των Ιλισιων...
Αλλα εκει τα πραγματα δεν ηταν τοσο απλα...
Διοτι εκει υπηρχαν 20 τουλαχιστον ατομα τα οποια δυστυχως δεν μπορουσα ουτε να τα τιθασευσω ουτε να τα ελεγξω με αποτελεσμα να μας προκυπτουν ανεξελεγκτες καταστασεις....
Θυμαμαι οτι τοτε ηταν της μοδας τα μπουγελωματα και τα γιαουρτωματα...
Ητο Θρυλικη η περιπτωσις που αυτο το κωλοπαιδο ο Βλαχονικολης[επαιζε ενα φεγγαρι στην ΑΕΚ] ανεβηκε σαν αιλουρος απο ενα δενδρο στην ταρατσα του καφενειου και μπουγελωσε τον Αεκαρα....
Τον εκανε μουσκεμα...
Ο Αεκαρας σκυλιασε...
Δεν μπορουσε ομως λογω σωματοτυπου να αναρριχηθει απο το δενδρο και να ανεβει στην ταρατσα και δεν υπηρχε αλλος τροπος να το πιασει το κωλοπαιδο...
Καθοταν λοιπον απο κατω και εβριζε...
-Ρε κωλοπαιδο αν σε πιασω θα σε σκισω..
-''Θα μου κλασεις τ ......." απαντουσε ο αλλος...
Δυο μερες ηταν ο Αεκαρας απο κατω και ο Βλαχονικολης στην Ταρατσα..
Χωρις φαι κατι αναψυκτικα του πεταγανε...
Ο Αεκαρας δεν υποχωρουσε με τιποτε.."θα το σκισω "ελεγε...
Τελικα τουπανε πως τραυματιστηκε σε τροχαιο ο αδελφος του για να απομακρυνθει και να κατεβει το αλλο ...
Τετοια περιστατικα ητο συνηθη και ο Τζιμαρας με τον μπουφο και τις παραξενιες του αποτελουσε ιδανικο στοχο...
Διοτι ξερεις τι σημαινει να καθεσαι στον "Κιτρινο σκιουρο" καλοκαιρι τωρα με την Γκομενα να περνεις το απεριτιφ σου και να προσπαθεις να την πεισεις και ξαφνικα να ξεπεταγωνται μεσα απο το δασος καμια εικοσαρια κομμαντος με γιαουρτια και να σε κανουν εσενα και την γκομενα σαν τα φαντασματα της οπερας!!!
Αντε μετα να της εξηγησεις οτι ητο ενα απλο ιβεντ ενα χαπενιγκ βρε αδελφε!!
Εκτος που εχει γινει μπουχος η γκομενα δεν ξαναβγαινει ουτε και στο τηλεφωνο!!!
Ασε φυσικα το ρεζιλικι..
Να εχεις μεινει στο τραπεζι μονος σου να ζητας με οση αξιοπρεπεια σου εχει απομεινει γιαουρτωμενος το γκαρσον να πληρωσεις και γυρω γυρω να αντηχουν χαχανα...
Αλλα αυτα δεν τα ξερετε!!!
Ρωτηστε και εμας που τα εχουμε ζησει στο πετσι μας!!!
Μια μερα λοιπον ο Τζιμαρας εκει που η πληξις κοντευε να σκεπασει τα παντα ριχνει την ιδεαν "δεν γιαουρτωνουμε τον ωχρον"???
Ωχρος ητο ενα απο τα νικνεημς εκτος των αλλων που ειχον τοτε....
Τομαθα εγω...
Ετσι εισαι ρε πουστη Τζιμαρα ειπα...
Μεσα στο σπιτι μου...
Θα σε φτιαξω εγω...
Και κατεστρωσα σχεδιον Μπι....
Τοτε τα ειχα η μαλλον με ειχε μια δασκαλα η Κυριακουλα η Κουλα..
Το σχεδιον Α προεβλεπεν το να περπαταω εγω με την Κουλα αγκαλια μεσα απο τα συρματα του δασους στην Παραλιακη τως Ιλισιων να με παρακολουθει ο Μπουφος με πεντε ατομα μεσα και μολις βγω απο την παραλιακη του δασους να ορμησουν και να με γιαουρτωσουνε...
Το σχεδιον Μπι ομως προεβλεπεν οτι πριν εγω βγω απο το δασος στον δρομο περιπου 100 μετρα υπηρχεν ενα γιαπι που μπροστα του θα περναγε υποχρεωτικα ο Μπουφος....
Επι του Γιαπιου λοιπον θα ανεμενον καμια εικοσαρια ακροβολισμενοι σκπευτες και με την διελευσιν του Μπουφου θα γιαουρτοβολουσαν κατα βουλησινν...
Επιασα λοιπον την Κουλαν μην γινομεν και ρεζιλι..
Αυτη βεβαια δεν εδεχετο να συμμετασχει στο σπορ...
Ουτε κουβεντα.!!!..
Αναγκασθειν να της πω οτι οτι τυχων δει δεν ειναι πραγματικοτητα.....
Απλα ο Τζιμης ειναι σκηνοθετης και θελει να κανει προβα μια σκηνη απο μια ταινια για τον Τεντυμποισμο που θελει να γυρισει..
Να δει απλα αν του βγαινουν τα πλανα μονο αυτο!!!...
"Προσεξε κωλοπαιδο" μου ειπε ..της ορκιστικα σε οτι ειχα ιερο!!!
Πραγματι εγω με την Κουλαν αγγαλια και πισω σε μια αποσταση να ερχεται ο Μπουφος με σβησμενα τα φωτα αργα αργα σαν επιταφειος...
Τον εβλεπα βεβαια αλλα προσπαθουσα να καλμαρω και την Κουλα.
.Ωσπου εφθασε μπροστα στο γιαπι...
Εεε να μην εφαγε και 100 κεσεδια...
Οχι ολα γιαουρτια διοτι οι Εβγες της περιοχης δεν ειχαν τοσα κομματια αλλα ειχαν ξεσηκωσει και ριζογαλα τσατζικια ρωσικες μουσταλευριες οτι βρηκαν μπροστα τους...
Ο Μπουφος απο την μια πλευρα ηταν σαν τουρτα!!!
Εγω εσυνοδευσα την Κουλαν την ευχαριστησα [ιπποτης και τζεντλεμαν οπως παντα ]και ξαναγυρισα στο καφενειο...
Εκει ηταν ο Μπουφος και ο Τζιμης σε εξαλλη κατασταση...
-Με γιαουρτωσανε ρεεε..
-Ελα ρε Τζιμη ελα υπερβολικος οπως παντα!!!
-Τι υπεβολικος ρε μαλακα δεν βλεπεις????
-Επειδη βλεπω το λεω...
-Και τι ειναι αυτο ρε μαλακα???
-Εοχι και γιαουρτι ρε Τζιμη..
-Τι ρε μαλακααα???
-Ριζογαλο Τζιμη μου Ριζογαλο!!!
-Εεε α γαμησου!!!
Τελικα βαλαμε απο ενα εικοσαρακι ο καθενας πηγαμε τον Μπουφο σε πλυντηριο και εγινε λαμπικος!!!
Καθαροτερος παρα ποτε...
Ευτυχως που ο Τζιμης παρ ολα τα ελαττωματα του δεν κραταγε κακια....
Μια αλλη φορα ο Ηλυσιακος επαιζε με τον Λεβαδιακο στην Λειβαδια....
Κοινη αποφασις οτι η ομας επρεπε να υποστηριχθει...
Παρων και ο Τζιμης που παρολο που δεν ειχε μυρωδια ντιπ για ντιπ απο ποδοσφαιρο [μα εντελως ασχετος λεμε] επεμενε για τον χαβαλε να παμε στην Λειβαδεια με τον Μπουφο!!!...
Αφου ξεπεραστηκαν ενστασεις οτι θα μεινουμε στο δρομο και θα μας φανε οι λυκοι και ο Τζιμης ηγγυηθει οτι ο Μπουφος ειναι ικανος να φερει εις περας την Αποστολην εκαταστρωθει το Πλανον.......
Η Αποστολη θα ξεκινουσε Σαββατον θα πηγαιναμε Χαλκιδα θα κοιμωμαστε εκει και την αλλην μερα θα μεταβαιναμε Λειβαδια και παλι πισω...
Πραγματι Σαββατο μεσημερι εξι ατομα ο Τζιμης εγω ο Κορακας ο Καγγας ο Αρβανιτης και η ατραξιον ο Ταρζαν ξεκινησαμε δια την αποστολην...
Κακην κακως φθασαμε στην Χαλκιδαν...
Εκει πλακωσανε τα ουζα [εγω παντα εσυγκρατουμην δεν ξερω γιατι] και γινανε σκρουμπελα.!!!..
Εγω απλως ζαλισμενος γιαυτο και θυμαμαι αλλωστε...
Ριξανε κατι τραγουδια ..Ο Τζιμης ειχε δυνατη φαλτσα φωνη τενορου της κακιας ωρας...
Μετα ο Αρβανιτης πηγε να βρει ξενοδοχειο..
Βρηκε ενα παμφθηνο μεν αλλα σαραβαλλο δε...
Να τριζουν οι σκαλες τα πατωματα τα κρεββατια λες και γυρναγες ταινια γκραν γκινιολ....
Σαν να μην εφθανε αυτο πανω στην σουρα του διαπιστωσε οτι τον ειχε ριξει ο ξενοδοχος στην συμφωνεια και για να τον εκδικηθει καθε μισαωρο φωναζε "Φωτιαααα Φωτιαααα"
Αποτελεσμα να πεταγεται ο Ξενοδοχος ενα ανθρωπακι με τα σωβρακα καθε τοσο και να κανει το σταυρο του...
Δεν τον αφησε να κοιμηθει καθολου...
Μα ουτε αυτος κοιμηθηκε....
Ησχοληθει με τον Ταρζαν...
Τον Ταρζαν τη μασκωτ που εχανε και λιγο ...
Να φανταστειτε ειχε μεταφερει στην πλατη απο την μια ακρη των Ιλισιων στην αλλη πεταμενο τεραστιο θερμοσυφωνα επειδη του ειπανε οτι ειναι πομπος με τον οποιο θα κανανε Ερασιτεχνικο Ραδιοφωνικο Σταθμο και αν τον μεταφερει θα κανει τζαμπα αφιερωσεις στις Γκομενες!!!
Τον Ταρζαν τον μεταφεραμε σκνιπα απο το ουζο σχεδον ημιλυποθυμον και τον σωριασανε επανω στο κρεββατι χωρις να καταλαβαινει τιποτε....
Δεν εφθανε ομως αυτο...
Τον γδυσανε οπως τον γεννησε η μαννα του του βαλαν και κατι προφυλακτικα διπλα του γεματα γαλα που ειχαν βουτηξει απο ενα κοινοχρηστο ψυγειο και το πρωι περιμενανε να ξυπνησει.....
-Καλημερα...
-Καλημερα γοργονα μου καλημερα Γιουσουφακι μου!!!
-Τι εγινε ρε παιδια..
-Οχι και τι εγινε οχι και τι εγινε κανεις οτι δεν θυμασαι τωρα!!!
-Δεν θυμαμαι ρε παιδια[ενω προσπαθουσε να καλυφθει]
-Οχι και δεν Θυμασαι ..οταν φωναζες κιαλλο κιαλλο παιδαρα μου και ειχες ξεσηκωσει το ξενοδοχειο ηταν καλα ...τωρα δεν θυμαμαι...
-Αληθεια ρε παιδια..
-Ρωτα και τον ξενοδοχο ..αν και ειπε οτι αν σε βρει μπροστα του θα σε φτυσει!!!
Και πετιεται επανω ο Ταρζαν και να θελει μαχαιρι να αυτοκτονησει και να προσπαθει να πεσει απο το παραθυρο και αντε να τον πεισεις οτι ηταν πλακα....
Δεν το πιστευε με τιποτε...
"Ειμαι ενας ατιμασμενος" ελεγε και ηταν δυστυχισμενος...
Τελικα φθασαμε στην Λειβαδεια...
Ο Αγωνας ηταν μετριωτατος και εληξε 0-0...
Ο Τζιμης καθ ολη την διαρκεια του αγωνα ηταν απο την μικρη οπως θυμαμαι κερκιδα που στο βαθος ειχε ενα σκαμενο αναχωμα..
Εκει ηταν με γυρισμενη την πλατη προς το γηπεδο βγαζοντας με το χερι πετρες και εχοντας σχηματισει μια μεγαλη τρυπα που πιθανον να υπαρχει ακομη και σημερα αν δεν εχουν κανει εργα...
Ρωτουσε συνεχεια ποση ωρα θελει να τελειωσει και μας εσπασε τα νευρα....
Τελος παντων τελειωσε ο αγωνας και πηραμε τον δρομο της επιστροφης...
Βγηκαμε Εθνικη Οδο και να πηγαινει ο Μπουφος δεξια μεν αλλα περιφανος και καμαρωτος!!!...
Εν τω μεταξυ να μας προσπερνανε κατι αγροτικα κατι γυφτοι με κατι τρικυκλα κατι μηχανακια μεχρι και το πουλμαν των Ποδοσφαιριστων που ειχε φυγει τουλαχιστο μια ωρα μετα μας προσπερασε!!!
Ξαφνικα μας προσπερναει και ενα τρακτερ!!!
''Μα γαμω την Μερσεντες σου'' του λεει ο Αρβανιτης ''που να το πουμε οτι ταξιδευαμε με Μερσεντες και μας προσπερναγανε τα τρακτερ!!!''
Συμφωνησε ο Τζιμης....
''Κρατηθειτε'' ειπε ''θα τον πατησω τον Μπουφο!!!''
Και τον πατησε!!!
Και στα εκατο μετρα ηκουσθει ενα μπραφ και ο Μπουφος να πηγαινει σαν βαρκα στο γυαλο...
Αφου δεν σκοτωθηκαμε παλιν καλα...
''Δεν ειναι τιποτε λαστιχο'' ειπε ο Τζιμης...
Κετεβηκε να το αλλαξει...
Εδωσε στον Καγγα να φυλαει τα μπουλωνια...
Ο Καγγας εκανε αυτο το κολπο στο τσιρκο που πετας τα μπαλακια στον αερα προωθωντας τα περιοδικα ολα ιπτανται....
Αποτελεσμα παει το ενα μπουλονι το εχασε..
Να βριζει Χριστοπαναγιες ο Τζιμης....
Τελικα εστω και με ενα μπουλωνι λιγωτερο ο θρυλικος Μπουφος εφθασε δυο η ωρα το πρωι στα Ιλισια αποθεουμενος απο τους ελαχιστους θαμωνες που ειχαν απομεινει στα καφενεια...
Λειβαδεια Αθηνα οκτω ωρες!!!
Αλλα τι να πρωτοθυμηθεις απο τον Τζιμαρα...
Το ανεμογκαστρι της παπαγαλινας που μου ειχε χαρισει...
Την εκδρομη στη Ροδο με πλαταρια και τις φτερουγες στην Παλια πολη και τις Σουηδεζες στο δωματιο με τις κατσαριδες...
Τις βραδιες τσοντας που γινοταν της πουτανας...
Τελος παντων....
Τελειωσαμε τας σπουδας μας πηραμε τα πτυχεια μας ο καθενας πηρε τον δρομο του...
Ο Τζιμης διοριστηκε καρφωτος μαλλον στο ΥΠΕΧΩΔΕ....
Ειχα τυχαια πελατη εναν συναδελφο του τον Γεωμελα Μυτιληνιον και ξυπνιον με οτι αυτο συνεπαγεται...
Μια φορα που μου ειπε οτι ηταν στο ΥΠΕΧΩΔΕ τον ρωτησα μηπως γνωριζει καποιον Τζιμη Παπαθανασιου... ...
''Ποιον ρε τον Τζιμη στο τμημα μας τον εχουμε και μολις παει 10 η ωρα τον διωχνουμε για να αφησει τους αλλους να δουλεψουν'' μου λεει....
''Το ιδιο εκανα και γω'' του ειπα...
Δεν καταλαβε ...
Τελικα με τον Τζιμη διατηρησαμε μια καποια σχεση...
Κατα βαθος τον αγαπαγα οπως αγαπω και τον Προεδρον δεν ηταν ομως για πολυ παρε δωσε διοτι σουσπαγε τα νευρα εκτος που μπορουσε να την πεσει και στην μανα σου και να σε κανει ρεζιλι....
Δεν χαμπαριαζε τιποτε ...
Σε ζαλιζε και σου ταπριζε ταυτοχρονως.!!!..
Το μεγαλο του Προβλημα ηταν οτι δεν μπορουσε να βρει γυναικα να παντρευτει!!!
Οταν ακουγαν την λεξη γαμος εξαφανιζοντουσαν ολες!!!
Του εδινα και συμβουλες....
''Δεν ειναι σωστο ρε Μαλακα Τζιμη απο το πρωτο ραντεβου να ρωτας την Γκομενα τι τροπο αντισυλληψης χρησιμοποιει την τρομαζεις και την ξενερωνεις''...
''Τι λε ρε μαλακα και πως θα ξερω εγω αν θα κανει κανενα παιδι..Αυτες εχουν κανει απο δεκα εκτρωσεις η καθε μια και ειναι στερφες'' μου απανταγε...
Αντε να βαλεις μυαλο στον Τζιμη...
Τελικα μου εφερε μια Μαρια καθηγητρια Φιλολογιας εκ Χιου...
Παντρευομαστε με την Μαρια μου λεει και ελαμπε ολοκληρος....
Προς στιγμην σκεφτηκα την Μαριαν...
''Τι πα να κανεις κοριτσι μου'' ...σκεφτηκα ...''η ωρα η καλη'' ειπα....
Μετα παντρευτηκε..
Εκανε και δυο παιδια ενα αγορι και ενα κοριτσι...
Μετα μου ξαναηλθε..
Εχω προβλημα με την Μαρια μου λεει..
-Τι ρε Τζιμη...
-Να καθετε ωρες ορθια ακινητη της δινω την κατσαρολα και της πεφτει κατω μαζυ με το φαι αφηνει τα ματια ανοιχτα να μας καψει ξεχναει τις βρυσσες πεταει τα τσιγαρα αναμενα στο κρεββατι τρελλαθηκε σου λεω...
Να του πω οτι την καταλαβαινω???.. δεν του τοπα μονο τον ρωτησα τι θα κανει..
-Κυτταξε να δεις θα την χωρισω!!!Επειδη ομως εχω 20000 μετοχες Ηρακλη που μου τις αφησε ο Αχιλεας [τοτε ηταν το χρηματιστηριο και ηταν πανω απο 200 εκαττομυρια ]και ενα τεραστιο οικοπεδο τερμα Αχαρνων εκτος το σπιτι και θα θελει τα μισα θα κανω οφ σορ εταιρειες και θα τα γραψω ολα ωστε οταν χωρισουμε να μην βρει τιποτε...
Κατι τετοια μουλεγε...
''Κοιτα να δεις Τζιμη'' του ειπα ''να σου δωσω μια συμβουλη αν και μικροτερος...εδω εχουμε εναν αγωνα δρομου μαλακα..Μην εισαι ομως καθολου σιγουρος οτι θα τερματισεις πρωτος."..
Δεν ξερω τι καταλαβε και αν καταλαβε...
Το μονο που ξερω ειναι οτι μια μερα μπηκε φουριοζα στο γραφειο η Μαρια!!!
Ωχ Ωχ Ωχ σκεφθηκα θα εχουν βαλει μπροστα ξανενα διαζυγιο και με θελουν μαρτυρα....
Ημουν ετοιμος να της πω να μην με ανακατεψει..Με προλαβε ομως...
-Τεν Τεν ταμαθες τα νεα...
-Οχι τι??
-Ο Τζιμης!!!
-Τι ο Τζιμης???
-Τον χασαμε!!!
-Τι λες ρε πριν λιγες μερες ηταν εδω...
-Κι ομως προχθες πηγε ν ανεβει στην μοτοσυκλεττα και εμεινε εκει ...καρδια!!!
Δεν την ειδα να εχει καθολου διαλειψεις!!!
Δεν την ρωτησα επισης αν ειχε προλαβει ο Τζιμης να κανει τις οφ σχορ...
Γεγονος ηταν οτι παει ο Τζιμης και δεν ειχε φθασει καν τα εξηντα....
Ετσι λοιπον παει ο Μπουφος πανε τα σκονακια πανε τα παπαγαλινια που φυτοζωουν ακομη σαν αναμνησεις μεσα στην κεφαλα μου...
Και επειδη το γηρας και το Αλτχαιμερ ειναι κοντα τα γραφω ετσι για τον εαυτο μου να τα διαβαζω καμμια φορα και να θυμαμαι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yaro




Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2010
Τόπος : 41°3′4″N 24°11′18″E / 41.05111, 24.18833

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Μαρ 26, 2011 8:51 pm

Τεν Τεν τον Γκενταφι,Γκανταφι,Κανταφι, δεν το γνωρισες πουθενα στα ταξιδια σου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Yaro




Αριθμός μηνυμάτων : 73
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2010
Τόπος : 41°3′4″N 24°11′18″E / 41.05111, 24.18833

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΣαβ Μαρ 05, 2011 3:53 pm

Εγω παντως δε μπορω να θυμηθω τιποτα απο τα 20 μου.Υπαρχει μια ομιχλη.Η μνημη μου απο τα 19-28 ειναι κενη.Σαν να μην υπηρχα.Το μονο που θυμαμαι,ειναι το 2004 στον αγωνα με την Γαλλια,μου ετυχε κατι που δε ξεχνιεται.Κατα τα αλλα,φουντουνια.Δε ξερω οι καταχρησεις ειναι,η ζωη που ηθελα να διαγραψω,δε ξερω.Κενο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 22/11/2010

ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten   ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ  by Ten-Ten - Σελίδα 4 EmptyΤρι Μαρ 01, 2011 12:04 pm

Καμια γκομενα δεν μπασατε στο πλοιο ρε δεκα-δεκα? Ολα τ' αλλα τα κανατε στο ναυτικο απ' οτι βλεπω... Twisted Evil
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://anticontra.forumgreek.com
 
ΤΟ ΠΑΡΑΛΗΡΗΜΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ by Ten-Ten
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 5Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
AntiContra :: Το παραληρημα-
Μετάβαση σε: